Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit gondoltok, mi a veleményetek?

Mit gondoltok, mi a veleményetek?

Figyelt kérdés
Régóta parkapcsolatban elünk barátnőmmel, es kb 4 éve élünk együtt. Most veszünk egy házat, de kikötötte, hogy minden hitelt, és az ezzel kapcsolatos ügyeket ő akarja intézni, valamint a házat 1 az 1 arányban az ő nevére lesz véve.

2018. jan. 23. 07:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert? Miért az ő nevére? Te nem fogsz a hitelbe fizetni? Ez nem stimmel.
2018. jan. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Az önrész csak az ő pénzéből megy? A hitelt csak ő fizeti? Hogy nekem mi a véleményem, az egy dolog, de te mit szólsz hozzá?
2018. jan. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Gombos Zsolt(Jeti) ***** válasza:
93%
Csatlakozom Kalap Úr kérdéseihez!Eléggé "veszélyes" a dolog,mert ha "neaggyisten" összevesztek és kirak,lényegében kisemmiz,s még fizetheted is az ő házát...Kérdezd meg tőle,hogy miért gondolja,hogy ez így jó lenne,beszéljétek meg ezt mégegyszer.Ráadásul még csak nem is vagytok házasok?!Hajjaj...
2018. jan. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

Öhm no! Csaj veled vetet egy házat. És ha megromlik a kapcsolatotok akkor meztelen fenékkel (elnézést a kifejezésért) tehessen ki , mert nincs közöd a házhoz. /papíron/ Én átgondolnám a helyedben nem csak ezt,de a kapcsolatot is.

26L

2018. jan. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
98%
"veszünk egy házat" - "veszünk" ez mit jelent? ha tovább olvasom, azt jelenti ő vesz egy házat.
2018. jan. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Hát ez így nagyon szarul hangzik. Az meg még szarabb lesz, ha te is beszállsz a hitelbe, de papíron semmi közöd nem lesz a házhoz. És a legszarabb az lesz, amikor pár év után közli, hogy pakolhatsz, mert megismert egy másik pasit. A pénzedet természetesen nem kapod vissza. Én nem mennék bele.
2018. jan. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Persze furcsálom ezt a megoldast, azert is tettem fel a kerdést, hogy masok mit szolnak hozzá. Csak nekem furi? De ezek szerint nem.

Persze a hitelt en is fogom fizetni, de nem értem.

2018. jan. 23. 08:08
 8/24 anonim ***** válasza:
85%

akkor ne menj bele... ha 1:1-ben az ő nevére lesz, akkor hitel a te neveden ne legyen...

Az aluljárókban matracokon éjszakázók közt találkozhatunk kétgyerekes kisemmizett apákkal...

2018. jan. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Te tényleg ennyire naiv vagy?

Ha közösen vesztek házat, közösen fogjátok fizetni a hitelt, akkor egyértelmű, hogy 1:1 arányban KÖZÖS névre íratjátok a házat.

Ha azt akarja, hogy csak az ő nevén legyen, akkor fizesse ő egyedül, te ne adj bele a házba és a hitelbe se. Minek tennéd? Ha szakítotok, akkor buktad az összes belefektett pénzt, semmi közöd nem lesz a házhoz.

Nyilván a rezsibe, ház fenttartásába stb ugyanúgy fizess bele, de magába az önrészbe és a hitelbe ne adj egy forintot se, ha az ő nevén lesz.

Szép dolog a szerelem és hogy 4 éve vagytok együtt, bízol benne gondolom. De alapból nem normális,hogy ezt akarja.

2018. jan. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

9# vagyok.Ahelyett,hogy a barátnőd házába fizetnél be és fizetnéd a hitelét, inkább nyiss magadnak egy lakáskasszát és spórolgass.

Később megköszönöd.

Ha később szakítanátok,akkor a te terved alapján ott maradnál pucér seggel, mehetnél albérletbe,ha ki tudod fizetni.

Ha rám hallgatsz és hitel helyett saját magadnak gyűjtögetsz lakásra, akkor lesz pár milliód az esetleges szakításkor és tudsz belőle magadnak venni valami ingatlant, akár hitellel is(lakáskassza után kedvezőbb hitelt vehetsz fel).

Ha viszont úgy alakul,hogy együtt maradtok és nagy lesz a szerelem , mondjuk 5 év múlva is.Akkor fogod az összegyűjtött pénzed és ügyvéd előtt odaadod a párodnak.Ő pedig rád iratja a házat 50-50 százalékban.


Bár ha olyan nagy a szerelem, akkor most is mehetne közös névre,ha már közösen akarja fizetni.

Bár szerintem kihasznál a pár sor alapján ez jön le,bocsi.

2018. jan. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!