Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Újpalota, Újpest vagy Káposztá...

Újpalota, Újpest vagy Káposztásmegyer?

Figyelt kérdés
Lakásvásárlás előtt állok, nem igazán ismerem egyik környéket sem. Melyiket tudnátok ajánlani? Elsősorban olyanok válasza érdekelne akik laktak/laknak is ott és nem csak hallomásból vannak isformációik. Köszönöm!

2018. jan. 23. 18:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

én rákospalotán lakom, de ugye az egy kerület , Újpalotára járok vásárolni, és újpesten dolgozom. egyedül káp-ot nem ismerem.

Újpest a közlekedés szempontjából elég jó, szinte ugyanaz mint Újpalota,panelok,panelok,és panelok, kertvárosi részekkel. Mind két helyen rengeteg vásárlási lehetőség van, a 15,kerben jó az orvosi ellátás, én szerintem nem rossz környék, nem tudom hogy lakást vagy házat szeretnél de én ugye Rákospalotán élek,kertvárosban mégis közel mindenhez, csendes nyugodt hely és nincs annyi nem is tudom hogy mondjam hogy ne legyen bántó senkinek szóval itt kevesebb a "szolis" ember, de pl újpalotán van egy pár, bár nem vészes, tehát olyan szintű mint bárhol máshol. én rákospalotát azert is szeretem mert jo a kozlekedes,vannak jo ettermek, nagy uzletek, Fóti auchan is itt van, tesco, polus,azsia center stb stb

2018. jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Újpesten lakom 2007 óta és 2005 óta dolgozom.

Ajánlom, jó hely, előtte Kispesten laktam össze sem lehet hasonlítani a kettőt.

Újpalotára néha vásárolni szoktam menni. De Káposztásmegyer is nagyon jó, sok kollégám lakik ott. Ha sokat mész BKV-val a belvárosba akkor inkább Újpest egyébként meg simán jó Kápmegyer is. De ha Újpalota fele dolgozol akkor meg inkább ott vennék, mert a vasúti felüljáró az bedugul munkába járás végén és elején.

Egyébként nemsokára eladó lesz az Újpesti másfél szobás panelem, nem tudom milyen és mekkora lakást keresel.

Újpesten most nagyon sok mindent felújítottak, sok a sétáló utca, tér, játszótér.

40F

2018. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
29%

Újpest: ott laktam 30 évig, alapvetően nem rossz, de vannak gázos környékek, pl. a vasútállomás, a Külső-Váci út vagy a Baross utca környéke.


Káposztásmegyer: nem laktam ott, de sokat jártam arra, nem rossz környék.


Újpalota: tesóm ott lakik 2004 óta. A lakótelepre semmiképp nem költöznék, egyre több a "C" kategóriás állampolgár (de nem csak emiatt). A többi részét nem nagyon ismerem.


Amúgy én is Rákospalotán lakom (Újpalotával határos, szintén 15. kerület), egy kertes házas részen, Újpalotához közel, az még viszonylag elfogadható.

2018. jan. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Kápmegyer elég jó hely, főleg a kintebbi részei (homoktövis utca és környéke) illetve az atlétikai stadion mellett kialakított kertesházas övezet.

Viszont ezek a részek tömegközlekedésileg elég gagyik (14es vili,30/20E busz van csak, amivel a belváros 40 perc), viszont autóval/villamossal ki tudsz menni rákospalota újpestig, onnan a vonatok 12 perc alatt bent vannak a nyugatiban, ami nagyon jó.


Szerintem nagyon élhető környék, minden megvan ami kell. 5 percre Auchan,dechatlon,aldi,aquaworld (vagy ha olcsóbb kell, akkor van egy új uszoda is, ami elég olcsó), erdő ha futni szeretnél, parkok szóval minden.

2018. jan. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Ha fontos, hogy jó legyen a közlekedés, akkor Újpest, hiszen ott a metró. Ha fontosabb, hogy közelebb legyen a természethez, akkor Káposztás külső része. Ha más fontos (de mi?), akkor szóba jöhet Újpalota.
2018. jan. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Káposztásmegyer és Újpest játszik, majd elmegyek és körülnézek mindkét környéken.:) De igazából az fog dönteni, hogy a pénzemért hol kapok lakást, így Újpestet esélyesebbnek tartom.
2018. jan. 28. 12:33
 7/16 anonim ***** válasza:

Redszeresen látom az ilyen jellegű kérdést és igazából nem értem .... Valamiért nincs kész, vagy nem megválaszolható, mert relatív, mindenki más és más alapján választ, dönt, és a saját ranglétráján besorol, értékel.

"Melyiket tudnátok ajánlani?"

- Ajánlatot csak úgy lehet megfelelőt adni, ha ismerjük az igényeket.

és bármennyire is szeretnéd bebiztosítani a dolgot, azzal, hogy ezt írod:

"Elsősorban olyanok válasza érdekelne akik laktak/laknak is ott..."

Ez a te számodra a legsemmitmondóbb információ, ami nagyrészében úgyis kamuválasz lesz, vagy elfogultan válaszol és megvédi a környéket ahol él, lehet a legbiztonságosabb lakótelepnek nevezi a 90es évek Havannáját :) ...

2018. febr. 1. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Újpalotai lakótelepen nem laknék.

A másik kettő biztonságos, valamivel jobb Káposztásmegyer. Viszont Újpestnek jobb a közlekedése, meg beljebb is van.

2018. febr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%
És mi alapján soroltad be őket? Mitől lett újpest kevésbé bi ztonságos? Tényleg érdekel hogy mi tette kevésbé biztonságossá!
2018. febr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Újpalotáról mondja, hogy kevésbé biztonságos.
2018. febr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!