Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha nem tud/akar kifizetni, de...

Ha nem tud/akar kifizetni, de abba sem megy bele, hogy én fizessem ki?

Figyelt kérdés

Az exem és a 3 gyerek lakik benne (volt egy korábbi kérdésem) a bíróság rákényszerítheti a házeladásra? Vagy,hogy én kivásároljam?

Ott lakik az új párja is már. Azon is gondolkodtam fogom a párom és a 2 gyerekét és beköltözünk mi is. Ugyan annyi jogom van mint neki,nem?



2018. jan. 24. 08:59
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha te is tulajdonosa vagy a háznak akkor természetesen jogod van ott lakni. Ezzel persze egy konfliktust generálsz de én a helyedben vállalnám. Közösen szerzett értékek közös tulajdonuak.
2018. jan. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az ingatlan az enyém volt,már a házasság előtt is.
2018. jan. 24. 09:18
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Szóval a tiéd volt aztán valamikor a felét ráírattad??

Ugyan annyi jogod van hozzá,ha a fele a tiéd,de ha meg nem írattál rá semmit akkor nekik ott semmi keresnivalójuk nincs.

2018. jan. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Adj meg pontosabb adatokat, mert így értelmetlen a kérdésed.


Ha a ház a tiéd, akkor miért kellene az exednek beleegyeznie az eladásba? ha közös, akkor nem a tiéd.

Odaköltözni igencsak hülye ötlet, mert ezzel a saját kapcsolatodat is tönkreteszed meg egy csomó gyerek életét is, de ettöl még nem fog beleegyezni az eladásba, söt még inkább betart neked.


Ha a tiéd a ház, akkor bírósági határozat után ki lehet költöztetni, ha közös, akkor szintén bíróságok lehet kérni a közös tulajdon megszüntetését és az ingatlan értékesítését

2018. jan. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Hogy érted azt, kérdező, hogy az ingatlan a tied VOLT?

Ha most is a tied, kirakhatod az exedet párjával együtt vagy kérhetsz magas bérleti díjat a lakhatásárt cserébe.

Ha ráírattad egy részét az exre, akkor vagy kivásárolod, vagy ügyvédhez fordulsz tanácsért.

Az "exem és a 3 gyerek" : ők a te gyerekeid is? Netán rájuk (is) írattál tulajdonjogot? Akkor mindenképpen menj

legalább ingyenes jogsegélyszolgálathoz, mert itt a gyámügynek is van beleszólása!

2018. jan. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Kié a ház papíron?
2018. jan. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, eltűntél?

Próbálunk segíteni a TE problémádon, de egy nagyon hiányos alaptémán kívül nem közölsz semmit.

Akkor MIÉRT kérdeztél?

2018. jan. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Szeretem az ilyen kérdezőket. Kiírnak egy kérdést, aztán eltűnnek balfenéken.
2018. jan. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elnézést,dolgozom. 20% az övé. Az ő nevén van. Mivel nála maradtak a gyerekek ezért ő maradt a hàzban. De olyan húzásai vannak,ott tesz keresztbe ahol tud, így úgy döntöttem, hogy ne élvezkedjen apám hagyatékába az új kandurral.
2018. jan. 25. 15:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen. Bíróság rákényszerítheti. Ha van hova menniük akkor pláne. Ha nincs ,akkor az már macerásabb,mert tél van és azt hiszem márciusig nem lehet kirakni senkit,főleg nem gyerekeket. Valami ilyesmi. De ebben egy jogi tanácsadó/ügyvéd/ stb ,amit már előttem is írtak jobban tud segíteni.
2018. jan. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!