Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Találtunk egy 10 éves, tetsző...

Találtunk egy 10 éves, tetsző házat. Amire nem készültünk, hogy nem tégla, hanem ytongból épült. Ha oda kerülünk, úgy is kikérjük foglalózás előtt statikus szakvéleményt, de érdemes tovább menni vele?

Figyelt kérdés
Láttam már ytongot, dolgoztam is vele, fürdőkád beépítésnél használtuk, tehát nem ismeretlen, de nem tudtam, hogy egész házat is felhúznak vele, ugyanis nagyon könnyen törik. Hogy tart meg egy fali konyhaszekrényt, ami tele van tányérral, vagy egy klíma kültéri egységét 4 ponton?
2018. jan. 31. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Én nem venném meg. Rádől egy fa, pl., és annyi...
2018. jan. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Na ettől ne pánikolj.


"ugyanis nagyon könnyen törik"

Persze. Könnye törik az 5cm előfalazó lap, de gy 30*20*60 as falazóblokk nem fog eltörni könnyen.


"Hogy tart meg egy fali konyhaszekrényt, ami tele van tányérral,"

Ha a 80 éves vályogfal meg tudja tartani akkor ez is.


Alapvetően nem vagyok az ytong híve, de nem kell tőle félni. Van előnye-hátránya ugyanúgy ahogy a többi falazóanyagnak, de nem ördögtől való!

Üdv.: egy építőmérnök.

2018. jan. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Természetesen ytongból is lehet házat építeni, sőt emeletest is.

Hátránya, ahogy írtad: érdekesen lehet a falra nehezebb dolgokat rögzíteni.

De megvan hozzá a technika.

2018. jan. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Én építettem egyet magamnak, semmi hátránya nincs. A hőszigetelése meg kiváló. Cserépkályha hátulja ytong volt, 9 kor begyújtottam, 2 körül kezdett langyosodni. Ne félj tőle.
2018. jan. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy szilárdabb, masszívabb, stabilabb, mint a könnyűszerkezetes házak és azokban is élnek emberek, sőt konyhabútoruk is van.

De ha aggályaid vannak, tényleg vedd igénybe szakember segítségét!

2018. jan. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Így van. Szerintem is sokkal rosszabb egy könnyűszerkezetes olyat nem vennék. Mégis élnek benne és van bútoruknis mint előttem írták. Szerintem emiatt ne tántorodj el tőle. A vályog is törik de ha száraz nem igen ütsz bele szöget. Inkább elgörbül.
2018. jan. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
10cm-es ytongra is lehet szerelni akár konyhabútort is, létezik kifejezetten ytong-tipli. Semmi probléma az ytonggal, sok dologban előnyösebb is, mint a hagyományos tégla.
2018. jan. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Tévhit, hogy az Ytong falra nem lehet vagy csak nehezen polcokat, kisebb szerkényeket rögzíteni. Az Ytong szerkezete maximálisan biztosítja a szükséges erősségű kötés kialakítását, a homogén anyagban nagy pontossággal lehet tervezni és kialakítani a rögzítési pontok helyét, a megfelelő műanyag dübelek alkalmazása nagy teherbírású rögzítést biztosít (pl. konyha felső szekrény, villanybojler)."


[link]

2018. jan. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ytong az mészhomok, ha megázik akkor van gond. Egyik fürdőszobánkat tizenöt év után most újítottuk fel (akkor olcsóbb anyagokból csináltuk). Zuhany tálca alatti ytong téglák is kidobásra kerültek, csak kicsit voltak átvizesedve, de így is puszta kézzel kettétörtem ezeket simán csak úgy.
2018. szept. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!