Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Bérbeadás céljából családi...

Beatrix555 kérdése:

Bérbeadás céljából családi házat, vagy inkább lakást célszerű vásárolni?

Figyelt kérdés
Legszívesebben családi házat vásárolnék, de félek azt nehezebb kiadni. Csaláház esetén a kerti munkák ( fűnyírás ) a bérbeadót vagy a bérlőt terhelik? Köszönöm előre is a válaszokat.

#lakás #családi ház #Ingatlab bérbeadás
2018. febr. 2. 03:09
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Szerintem inkább 2 kis lakást érdemes kiadni bérbe, mint egy nagy házat.
2018. febr. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Csatlakozom 1-eshez, én is inkább 2 kis lakást vennék.

Családi ház mindig több gond, úgy van értelme családi házat bérbeadni, ha találsz egy lelkiismeretes bérlőt, aki több

évig marad, aki tényleg értékeli a nagyobb életteret, a kertet.

Szerződésben kell rögzíteni a kerti munkák elvégzését.

2018. febr. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%

A kertes házért többet tudsz elkérni, főleg ha rugalmas vagy és engeded a kisállattartást, gyereket stb.

A lakásért is többet tudsz elkérni,ha megengeded,hogy vigyenek kisállatot és gyereket.

Hidd el,akik nagyon kétségbe vannak esve, mert nem találnak albit mondjuk a kutyájuk miatt, azok hajlandóak többet is fizetni,csak vihessék magukkal a kutyát. Nem nagyon látják ezt be akik bérbe adják. Pedig így van. Max több kauciót kell kérni és belefoglalni a szerződésbe is,hogyha az állat rongál valamit,akkor kötelesek megcsináltatni,vagy le lesz vonva a kaucióból. Olyan sokat bukni nem lehet rajta szerintem, főleg ha bútorozatlanul adod ki,akkor nem sok kárt tud tenni az állat..

Amúgy mindkettőt megéri kiadni, de talán a panel kelendőbb ,bár abból nagyobb a választék, kevesebb kiadó családi házat szoktam találni.

2018. febr. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
3# vagyok, én amúgy a kérdésre válaszolva az egyetemek környékén vagy a belvárosban vennék egy lakást és azt adnám ki.
2018. febr. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
#2 vagyok. Hol vennél családi házat? Bp-en? Agglomeráció?
2018. febr. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lakás mindig kelendőbb, nagyobb a célcsoport, ha kiadásra kerül.
2018. febr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Lakást. Egy házzal sokkal több a gond. Itt falun két lakatlan házról tudok amit eddig kiadtak , de már nem. A nemfizető kedves bérlők mindent leéltek és miután nagy sokára távoztak 30-50m3 szemetet kellett elvitetni utánuk. Először beköltöztek 3-an aztán hirtelen 8-an lettek + medveölő kutya stb. Sok ilyen eset van és ezek még csak nem is kisebbségi polgárok.
2018. febr. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Lakást.

Ahogy írták nagyobb a célcsoport.

Jó helyen. Tuti megtérül.

2018. febr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A kérdésre válaszolva: Jelenleg a 19. kerületben lakom, itt tervezek venni. Ami még szóba jöhetne az a X. kerület, vagy a 18. kerület. Itt kaphatóak családi házak 21-25 milla körül már kisebb telekkel, illetve lakások úgy 12-15 milláért.Beljebb a központ felé már drágábbak. Gondoltam kb 100 körül ki lehet adni ( akár lakás akár ház) egy alapos felújítás után. Akkor jól éreztem, hogy jobb a lakás mint a ház. Bár magamból kiindulva én már nem költöznék lakásba, mióta megismertem milyen családi házban élni. Viszont biztos bonyolultabb is kiadni a házat mint a lakást.
2018. febr. 2. 13:56
 10/18 A kérdező kommentje:
3. hozzászólónak: igen, azt én is tapasztaltam. Mielőtt felköltöztem Bp-re, én is aggódtam, hogy mi lesz, volt két idős kaukázusi kutyám, 11 évesek, egyszerűen nem lett volna szívem bárhova beadni őket, ha kell költözni, s gyakorlatilag nem találtam anno akkor családi házas albérletet ahova lehetett volna vinni kutyát, pláne nem kettőt, s pláne nem nagy testűeket. ... Végül mondhatom "szerencsém" volt, elhúzódott addig a költözés amíg öregkor miatt a két kaukázusi elpusztult. Nem is tudom mi lett volna, ha előbb kell költöznöm, s a kutyák még megvannak... valószínű nem tudtam volna felköltözni Pestre.
2018. febr. 2. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!