Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lehetséges-e egyszerű halandók...

Lehetséges-e egyszerű halandóként hitel nélkül lakást vásárolni? Hogyan?

Figyelt kérdés

Pályakezdő fiatalként havi nettó 170000 Ft-os kereset mellett van-e bármilyen lehetőségem arra, hogy 10 éven belül hitel nélkül saját lakást vásároljak?

Sajnos a szülők hitelben úsznak, nem számíthatok ilyen téren pénzügyi támogatásra.

Lehetőség szerint hosszú távra szeretnek otthon venni, hiszen ha már egyszer is lehetetlennek tűnik a hitel nélküli lakásvásárlás, nem szeretnék újra ebben a cipőben járni, ha esetleg családalapításról lenne szó.



2018. febr. 8. 01:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Kisvárosokban 4-6 millióért vannak a kis-közepes tip-top lakások, úgyhogy miért ne volna lehetséges?
2018. febr. 8. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha a havi netto 170ezret felreteszed, akkor se lesz 10 even belul hitelmentes lakasod (es akkor nem ettel stb), mert az inflacio elviszi a francba az egeszet. Menj kulfoldre dolgozni, harom ev alatt osszehozhatod egy haz arat (ha ugyes vagy)
2018. febr. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Menj és "kalandozz" ne otthon üllj a posványban és várdd a sültgalambot...

Az életben kapcsolatokra van szükség, ez a leginkább profitáló dolog... van is egy ilyen szókapcsolat, kapcsolati tőke...

Vendéglátóztam Londonban, Amszterdamban,

Asztaloskodtam Stokholmban, New Yorkban,

Most magyarországon élek egy faluban egy 5 dmszobás kecóban, csak a hobbimnak(önmagában is jövedelmez) és a családalapításnak élek, 3 okos lakásom van budapesten, szépen termelnek...

+ csendes társ vagyok 2 kocsmában és egy asztalos vállalkozásban.

36/f

2018. febr. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
3: Okoslakás? HOL?
2018. febr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: kis városban élek, de abban az árkategóriában egyszobás és/vagy felújítandó panelokat kínálnank a környéken. A leírásban megemlítettem, hogy hosszú távon gondolkodom.
2018. febr. 9. 02:02
 6/15 A kérdező kommentje:
Második és harmadik válaszolók: magam is gondolkozom egy ideje azon, hogy külföldön kellene szerencsét próbálni, de ötletem sincs merre induljak.
2018. febr. 9. 02:04
 7/15 anonim ***** válasza:
5: És miért panelt szeretnél? Nálunk Bp. belvárosban a régiépítésű tégla lakások sokkal olcsóbbak a panelnál.
2018. febr. 9. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"de ötletem sincs merre induljak."


Arra amerre lehetőséged van.

Ha nincs se haver se rokon sehol, akkor amihez a legtöbb nyelvtudásod van... én nyökögő makogó angollal kezdtem londonban 2 hónapnyi albérlet, + kaució, valamint 2 hónapnyi kajapénz és egy kis biztonsági a "hazaútra" ha nem jönne össze...

Mosogatófiúként kezdtem...

De ott van jelentése a karrier szónak.

Ha haladsz a nyelvvel, összehaverkodsz a melótársakkal, akkor nemsokára lehetsz segéd pincér, pincér, barista, de akár helyettes vagy üzletvezető is...

Magyarországon meg elmész dolgozni 1 pozícióba, aztán ha nem gebedsz, kaparsz, törsz felfele, akkor ott is maradsz örökre...

Az itthonról munkakeresést én nem ajánlom, sokan csinálják, én is csináltam, hogy tudtam kint munkát, egy egyszerű vállalkozással itthon feladtam a hirdetést, pl szobafestőt keresek Londonba, haraptak mint a legyek, de szerződéses alapon a fizetésükből 20%-ot lenyúltam közvetítői díj fejében... akkoriban éltem a legjobban. De a pokolban fogok megrohadni érte :D

2018. febr. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hetedik válaszoló: nem panelt szeretnék. Csak azt írtam, hogy abban az árkategóriában mi elérhető a városomban. Bp belváros alatt hányadik kerületre gondolsz? Amennyire néztem a fővárosban horribilisek az árak.
2018. febr. 10. 00:25
 10/15 anonim ***** válasza:
9: Igen, de a panel nem az olcsó lakások közé tartozik!
2018. febr. 10. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!