Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanközvetítő jelen...

Az ingatlanközvetítő jelen szokott lenni a szerződés aláírásakor?

Figyelt kérdés
Az eladó ingatlanközvetítőn keresztül adta el a házat nekünk. Amikor megállapodtunk, ajánlott egy jó ügyvédet, akit elfogadtunk, tegnap az ingatlanos is jelen volt az ügyvédnél a megbeszélésen. Sőt a szerződés aláírásakor is ott lesz! Borzasztó irritáló volt, ahogy pattogott és úgy érzem neki már semmi köze a mi anyagi dolgainkhoz! Szeretném megkérni, hogy legközelebb ne Jöjjön! Vagy joga van ott lenni?

2018. febr. 13. 02:59
 1/7 xswerdy ***** válasza:
joga nincs, illetve ezt a feleknek kell eldönteni, hogy kit visznek még magukkal a szerződéskötéskor. Azért szoktak menni az ingatlanosok, mert az ő jutalékuk általában az első pénzmozgáskor jár, az meg a foglaló szokott lenni szerződéskötéskor. De olyat még nem láttam, hogy beleszólt volna, illetve jellemzően az előtérben szokott várakozni, mint egy következő ügyfél.
2018. febr. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer volt csak alkalmam ingatlant vásárolni, ami ingatlanközvetítőn keresztül intéződött. Jelen volt Ő is, az ügyvédet is Ő ajánlotta, én elfogadtam, már csak azért is, mert ez nyilvánvaló, hogy állandó ügyvédet ajánl, ahogy az is, hogy ismerőse, (feltételezem onnan is visszacsöpög némi jutalék, ha ügyfélt szerez neki) nem volt horribilis összeg amit kért az ügyvéd, nekem ettől nem volt rosszabb, nekik nyilván ez kedvezett, akkor meg miért ne...

Engem egyáltalán nem zavart, hogy ott volt, kedves volt akkor is, ahogy az ingatlan megmutatásakor is.

Köze van hozzá, egészen addig, míg ki nincs fizetve. :) Joga nincs ott lenni, de én úgy gondolom, hogy legyen ott, csináljanak már valamit, amiért érdemes őket fizetni.

Az én tapasztalatom a legtöbb ingatlanossal az (mert van egy pár ismerősöm), hogy (most azt hagyjuk, hogy a legtöbbje vmi elképesztő gusztustalan módszerekkel is szerez ügyfeleket, ráakaszkodással, már már zaklatással...) kimegy az ingatlanhoz, csinál róla pár fotót a telefonjával, mondjuk szar időben, rossz fényviszonyok mellett majd feltölti a hirdetést, s mellé körít egy olyan süket dumát, az örök panorámától kezdve (ami annyit jelent, hogy k.... messze van mindentől!), a kedves, meseszép meseházon át az utcafronti utcafrontig, hogy bele kell szédülni, ha 5-nél többet végig akarsz olvasni. Szóval nem kevés pénzt leakasztanak, cserébe nem képes egy állandó fotóst tartani, aki tényleg előnyös képeket csinálna, mert egyik ingatlanos sem egy Nánási, aztán ha van érdeklődő, az ingatlanost hívod, Ő a tulajt, azzal egyeztet, visszahív, hogy ekkor és ekkor, megmondod, akkor neked nem jó, neked ekkor és ekkor lenne jó, akkor a tulajnak nem jó és így tovább, mert nem az van, hogy a tulaj hátradől, eladják az ingatlant helyette. Mo-on, jellemzően a tulaj is ott akar lenni mikor megmutatják az ingatlant, nem ad kulcsot az ingatlanosnak, mert bizalmatlan vagy nem tom stb.

Semmi! Semmi értelme!!! Így legalábbis nincs!

Hihetetlen módon fel van hígulva ez a "szakma", mert boldog-boldogtalan azt hiszi, hogy Óóóó hát erre én is képes vagyok, ki nem... Sokan azt gondolják, hogy rámenőség, hogy nagy duma szükséges ehhez, épp ezért ha ez megvan bennük, akkor úgy gondolják ez az ő pályájuk. Szerintem nem! Szerintem közvetlenség kell hozzá, érzék, kedvesség, állandó jó kedv, kiegyensúlyozottság, pozitív kisugárzás, és szakértelem (szóval csak a szokásos, ami egy eladóban meg kell legyen). Azaz az utóbbit leszámítva nem elsajátítható dolgok, hanem egy "alkat", születni kell rá. Na azért utálod, hogy ott van az ingatlanos, mert bizonyára Ő a legkevésbé sem ilyen.

2018. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs joga ott lenni. Amikor mentek az ügyvédhez, kérd meg udvariasan, hogy várakozzon az előtérben, mert az adás-vétel, mint jogügylet, nem tartozik rá. Ennyi. Amikor végeztetek, akkor rendezze az eladóval a rendezendőket. Nektek, mint vevőknek, nem kötelességeket tűrni, hogy egy kívülálló személy egy ilyen fontos, bizalmas szerződés megkötésekor jelen legyen, erre az ügyvéd figyelmét is felhívhatjátok.
2018. febr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amikor eladtam a házat, a vevő ügyvédjénél, a szerződéskötésnél ott volt az ingatlanos. Megkaptam az első részletet, átadtam neki, a többi pénzt együtt vittük a legközelebbi bankba. Készpénzben ment a dolog.
2018. febr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ő már megkapta a jutalékát, mert szándékunk komolyságát jelezve, vételi ajánlatként letettük a foglaló x százalékát, ami mint kiderült, az ő jutaléka lett. Arról nem beszélve, higy a házzal kapcsolatban is próbált minket félrevezetni, aztán meg csak hebegett-habogott, amikor rájöttünk! Úgyhogy nem szeretnénk az ő fejét nézni, amikor megvesszük életünk első házát!
2018. febr. 13. 15:10
 6/7 xswerdy ***** válasza:
jellemzően azért több szokott lenni az ingatlanos jutaléka, mint a vételi ajánlatot megtámogatandó letett pénz. Szóval szerintem fog ő még kapni a foglaló maradékából is. De megkérheted az eladót, hogy ne hozza az ingatlanost, max. jöjjön oda a végére, és akkor egyezkedjen a megbízójával.
2018. febr. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem fogadtuk el az ingatlanos ügyvéd javaslatát, mert végig azt éreztem, hogy az ingatlanos nagyon részre hajló (ami persze részben érthető is), így tartottam attól, hogy az ügyvéd is az lesz.

Így már se a megbeszélésre, se az aláírásra nem jött el az ingatlanos és nem is gondolom, hogy lett volna ott keresnivalója.

Mond el az eladónak, hogy nem szeretnéd, ha ott lenne. Az ő megbízottja, ő építse le.

Egyébként nem túl izgalmas a szerződés aláírása, felőlem szomszéd Józsi bá is ott lehetett volna. Papír ellenőrzés és sok-sok aláírás, aztán 20 perc múlva már ott sem voltunk.

Az igazán izgalmas és "meghitt" pillanat szerintem a birtokbavétel. Az első pillanat amikor egyedül maradsz az első lakásodban kulccsal a kezedben. Vagy az első alkalom amikor a saját kulcsoddal mész be a saját lakásodba. :)

2018. febr. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!