Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A vályog házakkal kapcsolatban...

A vályog házakkal kapcsolatban igaz az, hogyha alá vannak szigetelve és időközönként "gondozzák" a falat akkor a végtelenségig egyben maradnak? Vagy az egész csak az ingatlanosok kitalációja, hogy a régebben épült vályog házakat is el tudják adni?

Figyelt kérdés
2018. febr. 20. 11:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok ingatlanos és nem árulok semmilyen házat, tehát nem vagyok érdekelt, hogy mesélgessek neked.

Életem legjobb háza egy vályogház volt, ami 60 cm-es kőalapon állt. Semmivel többet nem kellett rajta barkácsolni, mint ami egy téglaháznál is előfordulhat, ha karban akarod tartani. Mindössze az eljárás más.

SOHA nem adtam volna el, ha a település lakossági összetétele nem vett volna rossz irányt.

A mai napig a szívünk szakad meg érte, imádtuk.

2018. febr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sok tényezőtől függ... pl nem mindegy, hol, milyen talajon van az a ház, milyen magas a talalyvíz, domb oldalon van, esetleg dombtetőn.. vagy tök sík területen...

Én egy 1780 ban dombtetőre épült vályogban lakom a Mátrában, nincs alapja, nincs alászigetelve... nem vízes, nem repedezett, azóta folyamatosan lakva van és mindig gondos gazdái voltak...

Szlovákiában van egy fogadó amit az 1400as években építettek...

Bátyám felesége meg fejérmegyében nőtt fel egy 70es években épült vályogban, amit azóta tönkretett a talalyvíz és el kellett bontani, mert életveszélyessé vált...

2018. febr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

#2

... de ez utóbbi amit írtál, téglaház esetében is bekövetkezett volna. Magas talajvizes helyeken eléggé átgondoltan kell építkezni.

2018. febr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van.
2018. febr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most már csak az érdekel,hogy a vályogra jellemző tipikus szag megszüntethető ha jó a burkolás és a meszelés?
2018. febr. 20. 12:56
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom milyen szagról beszélsz.

Ha nem vizes a vályog, akkor ott nincs szag. Semmilyen.

Legfeljebb ha a lakók nem szellőztetnek, lehet a saját szaguk, vagy az öreg bútorok szaga.

2018. febr. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szagok esetében én is ezt mondom. Nincs semmi szaga, hacsak nem a régi bútoroknak, és a kevés szellőzés, belső gondozás hiánya adja, esetleg pár éve nem lakott.

Érdeklődj a szomszédoknál, az utcában.

2018. febr. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha alá van szigetelve normálisan akkor az időnként gondozás csak festést jelent mint bármely más fal esetében. Nem tudom ez esetben milyen szag lenne? Szag csak akkor van ha vizes a fal. De te szigeteltet írtál. Én magam szigeteltem alulról a vájogházam. Se szag nincs se karbantartást nem igényel. Meg se mondamád hogy vájog.
2018. febr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%
A vályogházat nem kell alulról szigetelni, általában nincsenek is. Jó, ha van alapja, de ha nem vizes a föld és rendesen elvezetik a ház mellől a csapadékvizet, még az se baj, ha nincs. Kívülről szigetelni nem egészséges. Belül aljzatot lehet szigetelni, de a falak mellett légrés kell, hogy eltávozzon a talajpára, és ne a fal szívja fel. Ha belül a fal alján táskás, lukas a fal, és porlik ki a vályog, akkor azzal szívás lesz, mert vizet kap a fal. Ha kettérepedt a ház, vagy az egyik fal , falrész megsűllyedt, az felejtős. A vályogházon is lehet repedés, de ha sűllyedt, vagy dől a fal, az nagy költségeket vetít elő. A műanyag ablakokat, tapétát, diszperzit festéket el kell felejteni. Bútorokból is a lábasakat érdemes beállítani, amik alul levegőátjárást biztosítanak.Legjobb a meszelés kívül, belül. gondozni nemigen kell a falakat, ha jó a vakolás. Inkább a vízelvezetés fontos, na meg hogy a vízvezetékek épek legyenek.
2018. febr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
(Álltalában nincsenek is) Szerinted szándékosan? Mikor épültek még nem volt kátránypapír meg ilyenek persze hogy nem szigetelték. De az hüleség hogy nem us kell ha ezt utólag lehet pótolni. Aztán ha megvan vakolhatod festheted bármivel. És rakhatsz bármilyen bútort. Semmi különbség egy téglafslhoz képest. Max nagyobb tiplit használnak nehéz bútor felrakásához.
2018. febr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!