Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit kéne most kezdenünk ezzel...

Mit kéne most kezdenünk ezzel az ingatlannal?

Figyelt kérdés
Egy vidéki város nagyon külterületén van. 80as évek óta a családomé, egy bazinagy szántóföldet osztottak fel annó és utalták ki a telepieknek, így papáméknak is hétvégi teleknek, ún. zártkert/kertbarát. Víz és villany van a környéken de semmi más, utak sincsenek leaszfaltozva, nulla infrastruktúra, egy buszjárat van, ami a városba visz és kész. A mienken van egy 35nm-es nyárilak (faház), a telek többi része parkosított, gyümölcsfákkal és egy kis veteményessel. A gondunk az, hogy papám csinálgatja még de nem tudom meddig tudja, szüleim nem érnek rá, én meg utolsó évemet töltöm itthon, szóval nem fogom tudni gondozni. A környék régen nagyon szép volt, de az utóbbi időben nagyon elindult a lejtőn. Az “őstulajok” eltűnnek lassan, a fiataloknak nem kell, egész utcákat ver fel a gaz, régebben még volt mozgó abc, szódás, gázos autó jött, mára megszűnt jóformán minden. Eladni gyakorlatilag lehetetlen, 2 milla körül árulják a telkeket rajtuk házzal de a kutyának sem kellenek. Kötődünk is hozzá persze, én gyerekként gyakorlatilag minden nyaramat ott töltöttem, a szívem szakad meg érte, hogy látom tönkremenni. Szerintetek mi lenne a józanabb megoldás, félretenni minden érzelmet és elkótyavetyélni gyorsan valami kis pénzért vagy várni vele, hátha feléled még a környék?
2018. febr. 20. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tudom fájó, de inkább most add el, míg el lehet. Mert ha a siserehad rákap semmit nem fogsz tudni kezdeni vele és csak nyűg, probléma forrása lesz.

Tapasztalatból mondom. :(

2018. febr. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Miben bízol? Mi fog itt feléledni, mikor a fiatalok elmennek-és jól teszik-az öregek meg lassan kihalnak. Nekem is ismerős az érzés, de hatvan felett vagyok(Ratkó), 15-20 év és alig lesz magyar. Én pontot tennék a történetre, maradjon meg szép emléknek. Ha nincs kedved hétvégi gazolóst játszani, el kell adni. Valaki esetleg a helyiek közül, esetleg egy rokon aki még tud vele mit kezdeni. Nem könnyű.
2018. febr. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Minél kihaltabb lesz, annál kevésbé fog feléledni.

Gyakorlatilag téged is csak az emlékek kötnek oda, soha, vagy nagyon ritkán látogatnád, ha feléledne is.

Meg aztán nagyon nem mindegy, hogy melyik az a nagyváros, aminek a közelében van.

Ha szívügyed akkor próbálj propagandát csinálni a területnek a barátaid, ismerőseid között, mesélj róla a Facebookon, tegyél fel hangulatos képeket, kihangsúlyozva az olcsóságot. Ha csak ketten vesznek ott valamit, már azoknak is vannak ismerősei, barátai, egyik ember hozza a másikat.

Viszont, ha elszaporodtak a nemkívánatos elemek, akkor jobb, ha máris felgyújtod, legalább nem lesz vele bosszúságod!

2018. febr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

...vagy hirdesd meg tartós használatra, (minimum 5 évre) a rendben tartása fejében. Ezt viszont időnként kontrollálni kell és nagyon jól kell megválasztani a delikvenst. Lehetőleg egy ezermestert.:)

Aztán idő múltával majd döntesz.

2018. febr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyik lehetőség, hogy kiadod bérbe. Nálunk egy évre szokták. Nem sok pénz, lehet, hogy csak jelképes összegért tudod kiadni, de művelni fogják (ha rendes a bérlő).

Nálunk (Debrecen) a kb. 10-15 km-es körzetben az olyan jellegű zártkertek, amiket leírsz, hasonlóan 2-3 milla között mennek, ezek ha a városhoz tartoznak, akkor teljesen ez a kategória, kinézetre, mint a tiéd, ill. környező (10-15 km) kistelepülésekhez tartozók szintén ez a kategória, ebben az árban. Ami itt drága kertségi rész, oda kitelepültek, kint laknak, teljesen normális házak épültek (a szabályozásnak megfelelően), azok 8-9 milla körül vannak, na de azok külön városrészek (és belterület). És nagyon lassan lehet őket eladni. Amúgy az első gondolatban említett 2 m Ft-osakat is.

Nekem fura, de manapság senki nem akar kertet, csak térkövet, meg füvesített udvart, nem kertészkednek az emberek. Persze biztos van, aki igen, csak még nem találkoztam vele.

2018. febr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Az emberek zöme azért nem kertészkedik a hobbitelkén - kivéve, ha az a hobbija és pihenteti - mert aki egy 2-3 milliós telket vesz, az nem lottó nyertes, tehát dolgozik azért a kis pénzért látástól vakulásig és hétvégén punnyadni szeretne a nyugágyban, barátokkal borozgatni bográcsozás után, ülni a felfújhatós medencében, vagy a közeli tóban pecázni, mert ez számára a pihenés.

Akik a kerteket művelik, azok genetikusan erre vannak kódolva és az idősebb korosztályból kerülnek ki, mert őket még úgy nevelték, hogy szégyen egy földet parlagon hagyni, a kertben csak üldögélni, vagy szórakozni, ezért nem is tudnának.

Ez a réteg ki fog halni, ahogy a Kérdező nagypapája is és akkor majd vagy felveri a gaz, vagy marad a térkövezés egy-két díszcserjével.

2018. febr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Add el mielőbb. Keresztapámnak volt szőlője, de olyan amit csak Robi kapával és háti motoros permetezővel lehetett gondozni. 10+ évig cseszegette unokatesómékat, mert a fiatalok valamiért nem akartak hétvégeken kertészkedni , míg végül eladta. Most felveri a gaz, az új tulajnak fogalma sem volt mennyi munkával jár mindez. Azon a környéken is enyészik el minden. A Kert-Magyarország álom meg marad a Duna TV-nek ..
2018. febr. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6 Ötös vagyok, én is genetikusan erre lettem kódolva, és negyven évesen még nem tervezek kihalni. Én akkor akadtam ki, mikor a tescóban a vetőmagok közt hallottam, hogy valaki drágállja a vetőkrumplit, és azt mondta, hogy ő nem kínlódik a krumplival, majd megveszi a nagykerben. (épp béreltem egy kertet és vetőkrumplit nem a tescóban vettem, majd legközelebb magot is profibbat fogok).

Én nem tudom, ki mennyit dolgozik, sokszor érzem, hogy van pénze az embereknek, (csak nekem nincs), de biztos, hogy más minőség az, amit megtermel, mint amit megvesz a nagykerben. Csak már nem akadok meg rajta, mert az ő élete, nem én eszem meg, hanem ő. Azon akadok meg, hogy ennyire buta. Meg ha lehet, még azt sem értem, hogy (én mondjuk fulladok) az átlagember reggel dolgozik, este hazamegy, tévézik, és nem megy levegőre, kivéve a kutyásokat meg a futókat. Nincs zöldfelület a telkén mert letérkövezte. Mert a füvet nyírni kell. És szerintem ez lustaság. Viszont akármi is, egészségtelen. Van egy kertes háza, és még ott sem ül ki az udvarra hogy oxigént szippantson. Csodálkozik, hogy ötvenévesen egy roncs. Nem 24 órát dolgozik minden nap.

Kicsit off bocsi.

2018. febr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8

Szerintem ne másokon törd a fejed, mindenki másképp boldog!

Te a földművelésben leled az örömödet és valósítod meg a céljaidat, más meg másban.

De lásd be, nem a te mentalitásod jellemző mostanában már, ezért is néptelenednek olyan területek, mint a Kérdezőé is.

Nekünk például nem érné meg gazdálkodni, mert a munkánk és az életvitelünk miatt nagyon keveset tudunk itthon főzni, annak ellenére, hogy én nagyon jól főzök és a férjem is azt a 5 féle ételt, amit úgy férfi módra szeret nagy körülményesen maga piszmogni (halászlé, gulyás, pörköltek, pacal, na meg a lecsó) lehetőleg bográcsban.

Azért az évi 5 kg krumplinak, 10 sárga és fehérrépának amit megeszünk, nem kerítünk nagy feneket.

Igaz mi nem térköveztük le a telket, hanem befüveztük, de kénytelenek vagyunk pénzért nyíratni, mert több mint egy éve nem jutunk le, még egy hétvégére sem, pedig a Balatonnál van, szőlőhegyen.

2018. febr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Ez igaz, csak egy időben nagyon zavart. Az időbeosztása is más mindenkinek meg ami munkát végez, stb. Nem lehet mindenkit nyilván egy kalap alá venni.
2018. febr. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!