Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kinek kell fizetni az illetéke...

Kinek kell fizetni az illetéket? Többi információ lent

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A van egy családi ház ahol xy összeg hitel van.

3éven fut.

Az egyik az enyémen másik a bátyámom és a növéremen.

Nővérem lemond a házrol ugyebár közjegyzöhöz menyünk.ajándékozás cimen lemond. Ez hogy müködik? Mindent nekem kell fizetni? Mert nekem maradna a ház. Az illeték mennyi vagy hogy van?

Még nem volt ilyen dolgom valaki estleg felvilágositana?


2018. febr. 21. 11:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyenesági rokon ajándékozhat illetékmentesen.

Az ügyvédi és a földhivatali költségeket kell fizetni. Azt nektek kell eldönteni ki fizeti, de nem illik az ajándékozó nyakába varrni, hisz ő ingyen és bérmentve lemond a javadra a tulajdonjogáról. :)

2018. febr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha megtörtént az ajándékozás, az ügyvéd megküldi a szerződést a földhivatalnak, ők meg megküldik a forgalmi érték alapján határozatot az illetékről, ami ha jól tudom, most 18%, de lakás esetén csak 9%

Ha jól értelmezem amit írtál, akkor még a bátyád megmarad 1/3-ad tulajdonosnak, mert a nővéred csak a te javadra mond le. Vagy nem?

Ha csak te leszel az ingatlan 2/3 tulajdonosa, akkor az ingatlan forgalmi értékének 1/3-a után egyedül neked kell illetéket fizetned, ha a bátyáddal közösen lesztek tulajdonosok 50-50%-ban, akkor az 1/3-nak az illetékét kettőtök nevére bontják le.

Egy biztos, neked ezt nem kell intézned, automatikusan küldik az összeget és ha nehézségekbe ütközik azt kifizetni, kérhetsz rá részletfizetési kedvezményt.

2018. febr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én ebben a cikkben nem találtam arra utalást, hogy az egyenesági rokon illetékmentesen ajándékozhat, de attól még lehet. Azt tudom, hogy örökösödési illeték már nincs egyenesági rokon esetében, de ez ajándékozás.

Úgyis mentek ügyvédhez, kérdezd meg tőle!

[link]

2018. febr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az enyém lesz a ház. Majd egy kis idő mulva a bátyám is lemond.

Szüleink már nem élnek igy a gyerekeknek maradt a ház. Vagyis mi örököltük.

Növéremnek akkor semmit nem kell fizetni a kőzjegyzőnél csak nekem mert nekem maradt a ház?

2018. febr. 21. 11:53
 5/13 anonim ***** válasza:
26%

#4

Hát így illene, de ezt egymás között beszéljétek meg.

Hivatalosan neked kell fizetned.

Ha a nővéred jobb anyagi helyzetben van mint te, akkor jogában áll átvállalni tőled minden költséget, még ha nem is hivatalosan.

2018. febr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ő jobb anyagi helyzetben áll mint én. De semmit nem akar fizetni hiába beszéltem vele hogy fizetük félbe. Ilyenkor akkor semmi tehendő nincs?
2018. febr. 21. 14:01
 7/13 A kérdező kommentje:

1es VÁLASZÓLÓ

Hogy érteted,hogy illetékmentesen le lehet mondani?

Ám hivtuk a kőzjegyzőt nézik a hitelt a házon hogy a nővérem mennyit fizetett meg nem tudom még mit néznek ajándék cimen az illeték és a közjegyző 90ezer ft

2018. febr. 21. 14:06
 8/13 xswerdy ***** válasza:
illetéket az fizet, aki vagyont szerez, jelen esetben ajándékot kap. Az nem tiszta, hogy a hitel kapcsán itt mi történik. Egy hitel szerződésben vagytok mindhárman adósok? Akkor a bank valószínüleg új hitelbírálatot csinál, ha az egyik adós kötelezettségét is át akarod vállalni. És valószínűleg elidegenítési tilalmat is bejegyeztetett a bank, a hozzájárulása nélkül valószínűleg az ajándékozás sem lehetséges. de mindezt a bankkal beszéljétek meg.
2018. febr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ügyvédi költség van, földhivatali költség van, hiszen a tulajdoni lapon át kell vezetni a tulajdonos váltást.

Ezeket illik neked fizetni, hiszen te kapsz vagyontárgyat tőle. Az fura hozzáállás, hogy nekem adja, de fizesse már ki ezeket is...

Ajándékozás történik, nem kell illetéket fizetned a szerzett vagyon után.

A hitel kinek a nevén van? Ki örökölte, ki fizeti?

Érdemes lenne örökösökként mindhármótoknak bemenni az illetékes bankba és érdeklődni a lehetőségeitekről. Azt gondolom egy ingatlan tulajdonrészéről nem lehet csak úgy lemondani a bank beleszólása nélkül, ha arra tartozásom van feléjük.

2018. febr. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hitelt én fizetem. Apukám nevén van (már nem él)

A bátyám a hitelnek a kezese.

Hogy értve hogy nem kell illetéket fizetni ha ajándékozás történik??

Elvileg a kőzjegyző szerint legolcsobban az ajandékozási cimen jönnék ki legolcsobban 90ezer ft. Nővérem nem kér egy ftot sem de én adok neki aprodonként 150ezret mégse mondja azt hogy családi házbol nem kapot semmit

Nagyon nem vagyok ebbe jártas.:/ Ezért kérdezem meg az itteni embereket.

2018. febr. 22. 07:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!