Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Önkormányzattól lehet lakást...

Önkormányzattól lehet lakást vásárolni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vannak pályázatok, de engem most az érdekelne, hogy pályázat nélkül tudok-e venni lakást (közvetlen az önkormányzattól)? Ne nézzetek hülyének kérlek, nem tudom, hogy működik ezért is szeretnék egy kis segítséget kérni ehhez.

2018. márc. 1. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Aki önkormányzati lakást szeretne vásárolni, annak figyelemmel kell kísérnie az önkormányzat erre irányuló pályázatait, hirdetményeit. Mikor ki és milyen feltételekkel veheti meg azt, mindig a kiírás tartalmazza, de legfontosabbaz adott önkormányzati rendelet előírásokat tartalmazza.


Önkormányzati lakás megvételénél előnyösebb helyzetben van az, aki benne lakik a szóban forgó lakásban. Ezt elővásárlásnak nevezzük. Mielőtt értékesítenék a lakást, fel kell azt ajánlani a bérlőnek. Ha a bérlő nem kíván élni ezzel a jogával, akkor másnak is eladható. Viszont, ha a bérlőkijelölési, vagy bérlőkiválasztási jogosultság áll fenn az érintett lakáson, akkor írásbeli hozzájárulást kell beszerezni a jogosulttól, hogy eladhatóvá váljon a lakás.

2018. márc. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2018. márc. 1. 17:49
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Csak akkor ha OV-nak, Helyi polgármesternek esetleg ha a párttitkár urnak vagy a rokona.
2018. márc. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az önkormányzat az eladó lakásait csak licitáláson értékesíti már, gyakran drágábban mennek el mint a piaci értékük..

Voltam már ilyen licitáláson, csak néztünk mint a moziban.

2018. márc. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy valaki meghalt, nincs örököse és az önkormányzat adja el a házat.
2018. márc. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2018. márc. 5. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!