Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy kisvárosban 20 négyzetméte...

Egy kisvárosban 20 négyzetméteres lelakott lyukért ma elkérnek több millió forintot. Az én véleményem az, hogy ez kidobott pénz. Nem lehet élni 20 négyzetméteren. Az nem otthon, hanem egérlyuk. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2018. márc. 5. 20:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy ha nem tetszik, nem veszed meg, senki nem kötelez rá. (Amúgy lehet élni 20 nm-en, persze leginkább egyedül.)
2018. márc. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Mi az a "több millió"?

Kettő, vagy tizenkettő?


Lehet, hogy neked lyuk, de vannak akik úgy gondolkoznak, hogy gyakorlatilag 2-3év albérlet árából megvan és a sajátjában van, míg nem vesz nagyobbat.

Nincs kiszolgáltatva senkinek és van egy garzonja, amit ha megun elad.

Te a klausztrofóbiáddal ne vedd meg!

2018. márc. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
31%
Én egyetértek veled Kérdező. Pesti hirdetésekbe botlok néha bele, szédületes összegeket elkérnek ilyen lukakért. (Vidéki vagyok). Szó szerint rosszul érzem magam, ha belegondolok, úgyhogy általában sürgősen elnavigálok az ilyen hirdetésektől. Nem értem, hogy képesek ennyi pénzt adni az emberek egy ilyenért.
2018. márc. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
30%

[link]


#2 Pesti link, kicsit összevissza hozza, de az elején van több 20 m2 alatti. Véleménye pedig mindenkinek lehet. A "klausztrofóbiásnak " is, szerintem egyikőnk sem az, de az nem emberi élet egy lyukban, van ott még 11 m2-es is!

2018. márc. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%
... és még mindig nem tudjuk, hogy mennyi az a több millió és hol van? Mert ez utóbbi nagyon nem mindegy!
2018. márc. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

Manhattanben elég drágán lehet venni 6 nm-es lakást is :D


Az a helyzet, hogy építeni és kínálgatni lehet, aki nem akarja megvenni, nem veszi meg. Magyarországon ez durva, az biztos, de gondolom, nem is veszik őket...


Hogy ki mennyi helyen van el, az egyéni. Nekem 100 nm se lenne valami sok egymagamban sem (igazából nekem majdnem mindegy, hányan vagyunk, nekem tér kell), de van, aki egészen csepp helyen is elvan. Főleg, ha az adott helyen nincs másra lehetősége. Sokan élnek kényszerből kis helyen. A manhattani eset az volt, hogy a csaj bulizni akart. Gondolom, palotát vehetett volna a pénzéből valahol vidéken, de ő akarta a városi pörgést, úgyis alig van otthon, elmegy az. Joga van hozzá.


A rekord amúgy nem ez volt, hanem kínai(?) szobák, valami 4 nm-en éltek még kisebb családok is, nagy belmagasságú lyukakban, felfelé felpakolva az ágyakat... Na az úgy értelmezést adott számomra a klausztrofóbiának és a nyomornak. A manhattani lakásban legalább volt fürdőszoba, ha kicsi is, a 4 nm egyszem magas lyuk volt, szekrény nem fér, szóval sok cuccal nem lehet költözni.

2018. márc. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%
Akkor miért nézegeted, nézd a 3 szobás paneleket. Gondolom garzonra fáj a fogad és azt gondoltad, hogy mert vidék, akkor majd húgyért sz..rért oda adják. Hát nem így van, már a megyeszékhelyek lakói is rájöttek, hogy van itt pénz, ha Bp-re van pénzük az embereknek, akkor fizessen az életért máshol is, ne már ingyen kelljen minden.
2018. márc. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%
Mindennek annyi az ára, amennyiért megveszik. Ennek a lakásnak ennyi.
2018. márc. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én laktam 1,5 évig egy 19 nm-es lakásban és imádtam. Diák voltam, fiatal voltam, egyedül voltam, tökéletesen elég volt.

Az egész városban egy tömb volt 32 ekkora lakással. Sorban álltak rá a bérelni vágyók. Viszonylag jó adottságokkal rendelkezett, rezsi szinte nulla, szomszédok fiatalok. Régen valami munkásszálló féle volt, azt újították fel és adták el. Én potom pénzért béreltem. Az egyetem 5 perc sétára, boltok, belváros szintén.

Nagyon nagyon szerettem és befektetésnek azonnal vennék egyet, ha lenne rá lehetőségem. Az más kérdés, hogy nyilván az ember igényei idővel változnak és ma már el sem tudnám képzelni az életemet egy ekkora lakásban. Mindenesetre jelenleg 53 nm-en tökéletesen elvagyunk ketten. Valaki még ezt is lyuknak tartja. :)

2018. márc. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%
#9 egyetértek
2018. márc. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!