Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megnéznétek ezt a vályogházat?...

Megnéznétek ezt a vályogházat? Ingatlan.com/kehidakustany/elado+haz/csaladi-haz/zala+megye+ kehidakustany/24289173

Figyelt kérdés
A ház falai vizesednek. Az ingatlanos szerint vízszigetelés megoldott, van betonaljzat, a problémát nem más, mint a rossz festék választása okozza. Azt mondta, hogy a jelenlegit le kell kaparni, és mészfestékkel újrafesteni, ez megoldja a problémát. A nagyobbik házról van szó. Így ránézésre tudna valaki valami okosat mondani?

2018. márc. 8. 19:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha vizesedik, semmiképpen sem érdemes megvenni. Előbb-utóbb kidőlhet valamelyik fala és leszakad a tető is. Nem a festés miatt van ez. Az kamu.

[link]

2018. márc. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Kínáltak szépen felújított, betonalapú, szigetelt vályogházat néhány éve. Parketta, modern ablakok, új tető, szép fürdőszoba, amerikai konyha stb. Megvettük volna, de! A lejtős telek felső részén volt egy földút, onnan folyt le a víz és az alatta levő fal vizesedett, feljött a parketta is egy ott. Nem vettük meg.
2018. márc. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Sokan jönnek ezzel hogy nem mindegy milyen a festés vagy a vakolat. Igen ha vizes a fal akkor nem mindegy. Ha az előirt anyagokat használod jobban szellőzik a fal ez igaz de megoldást nem jelent a vizesedésre. Hameg nem vizes a fal nem értem mit ronthat bármilyen festés a falon. Ha száraz tök mindegy mivel vakolod. Vagy fested. Én utólag leszigeteltem alulról a vájogházam. Majd jó cementes malterral lett bevakolva. Telibe lett glettelve diszperzittel festve. Sehol vizes folt vagy bármi már tíz éve. Mitől is lenne ha egyszer csont szárazak a falak? Úgyhogy inkább ne vedd meg mert ott alsó vízszigetelés nincs csupa vízfoltos a fal. Csak frissebb festéssel próbálják fedni de nem lehet. Kár érte mert egyébként szépen felújították csak pont a legfontosabb az alászigetelés maradt el. Egy büdös dohos ház már szabadulnának tőle. Meg ne vedd. Az a baj hogy ugyan még így is rendbe lehetne tenni csak azt a sok szép mindent amit felújítottak szét kellene verni. Szétszedni a fűtést hogy hozzáférj a falakhoz pl.
2018. márc. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen. A vályogházak a betonaljzattól vizesednek. Ezek eredetileg földpadlós házak voltak, és a falakból a nedvesség simán lefelé ment a földbe, fent a padlás meg sározott volt törekkel keverve, szintén átengedte a párát. A beton meg nem. Ne vedd meg! Nem a festék okozza. (Az ingatlanost hagyjuk).

[link]

[link]


Van egy csomó ilyen oldal, de még sosem volt időm rendesen elolvasni, és megismerni őket. Természetesen a betonról nem tudom most hirtelen, hogy melyik oldalon olvastam, és honnan linkeljem :O bocsánat. Olvasgass, és nézegess ilyen oldalakat mint fentiek, googleba a következő keresőszavakra jön: vályogépítés, vályog, vályogépítészet, vályogház.

2018. márc. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Most elolvastam a hirdetés szövegét (előző vagyok). Hát a minőségi padlóburkolatot erős túlzásnak érzem a legolcsóbb piszkosfehér járólappal, ami amúgy sok helyen van, szóval túl drága nem lehetett. Az a ház nem tizenöt éve volt kifestve, hanem szerintem most. Az ingatlanos szerintem többet hazudik, mint szabad lenne. Ha tényleg friss a festés, mint ahogy én látom a fotóról (szoktam tudni látni), akkor az a kérdés, mit akartak vele eltakarni? (A relatíve friss pl. tavaly őszi is ide számít). Az első fotón ami a szobában készült, látszik, h vizes a fal. Az a baj ezekkel, hogy rosszul lett felújítva. Ez nem tégla, ez vályog, ezzel másképpen kell bánni és ehhez nem minden mester ért. Van amúgy vályogépítő tanfolyam is, találtam egyet, valahol itt van, és ez is egy hagyományőrző oldal, lényeg, hogy itt is vannak infók.

[link]

A spaletták amúgy gyönyörűek a házon!

2018. márc. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy felújított téglát vettünk (most mind1,de szintén zala) Nem mai ház,de frankón megvolt csinálva :) külső szigetelés stb belülről is szuper...jah csak épp a vízszigetelés nem volt jó és akkor rossz vízszigetelés+ külső szigetelés, a fene az egészbe mert nagyon rossz kombó. Mondjuk nem hagytuk abba a dolgot miután direkt el lett sumákolva,szóval az eladó csengetett vissza pénzt,de bosszúság meg macera stb viszont velem ilyen rossz festék meg stb szöveggel már nem etetnének meg
2018. márc. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Azért nem gondolom, hogy megpróbáltak elrejteni valamit az új festéssel, mert az ingatlanos egyértelműen jelezte, a falak vizesek, sokkal jobban, mint a képeken látszik. Tehát végülis korrekt volt, mert megtehette volna azt is, hogy nem árulja el. Abban bíztam, hogy nem javíthatatlan a probléma, mert akkor ennyiért még ezzel együtt is megérné megvenni. De gondolom ez a kérdésen is létszik, nem értek hozzá, így megsaccolni sem tudom, mennyibe kerülne ezt rendbehozni, vagy hogy lehetne-e egyáltalán, hogy ne legyen visszatérő gond a falak vizesedése. Viszont úgy fest, jobb vigyázni. Köszi, még egyszer
2018. márc. 9. 01:10
 8/17 anonim ***** válasza:
Rendbehozni mindent rendbe lehet kérdés megéri e. Ennél a háznál szinte hátrány hogy nagyjából felújítottám mert csak szétbarmolna az ember mindent ami már jó azért hogy a falat leszigeteld. Ennél már az is jobb ha egy alappal rendelkező vájogot veszel ami nincs vízszigetelve . És felújítva sincs. Megkaphatod olcsóbban és mérlegelhetsz hogy egy utólagos viízszigetelést meg lehet e oldani. Hogyan és mibe kerül. Ha olcsón hozzájutsz simán megérheti megcsináltatni de még jobb magad megcsinálni ha tudod. Ha kész van. Után a semmivel nem lessz rosszabb ha ház felújítva mint bármelyik másik
2018. márc. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Bence_ ***** válasza:
100%

Beszélj avval az emberrel akit első belinkelt.

Ezt a házat is rendbe lehet hozni mert vagy bent ásood fel és szigeteled alul a falakat vagy kívülről teszed meg ezt.

Kérdés, hogy megéri e neked?

2018. márc. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
2018. márc. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!