Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti költöznétek erdőbe?

Ti költöznétek erdőbe?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kiábrándultam a nagyvárosi létből, és vidékre költöznék. Egy nagyvároshoz közeli "tanyasoron" vennék egy szépen felújított családi házat.


A bökkenő az, hogy a környék be van erdősítve, ráadásul a hozzám legközelebbi szomszéd kb. 300 méterre van, és nem látok át oda az erdő miatt (nem, nem akarok kukkolni utána, csak a rosszban sántikálók miatt félek). Így kissé védtelennek érezném magam (és a vagyontárgyaimat) a betörőkkel, s más rosszban sántikálókkal szemben.

/Egyébként a környék tele van frissen költözött, városból jövő (és az ottani életből kiábrándult), leginkább értelmiségi (mérnök, orvos, informatikus) emberekkel, szóval a helyiekkel nincs gond./


A ház gyönyörű. A táj is az. De mégis tanácstalannak érzem kissé magam. Ti mernétek ilyen helyre költözni, távol a civilizációtól (de mégis közel, mert olyan munkát végzek, ami jól fizet és otthon is végezhető)?


Várom véleményeteket!



2018. márc. 8. 19:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Ilyen eldugott helyre nem költöznék. Túlságosan sok horror filmet láttam. Nem praktikus mert mindenhova sokat kell sétálni és ha valami baj van nehezen jutnak hozzád.
2018. márc. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Èn igen. Teljesen jól èrzem magam ilyen helyen.
2018. márc. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

Miért ne? A falu utolsó utcájának utolsó háza jobb szerinted mint az erdő? Riasztót oda is lehet felszerelni kutyát is tarthatsz. Felénk rengeteg ilyen tanya hétvégi ház van amibe laknak egymástólbtávol emberek. Semmi gond. Ha valaki be akar törni legyilkolni megteheti bent egy bármelyik falusi házba sűrűnlakott helyen. Ott se venné

észre a kutya se.

2018. márc. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Simán. Ezt az erdőből irom. Szingli nő vagyok, nem félek.
2018. márc. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
35%
Én laktam ilyen helyen, borzalmas volt. Sokkal nehezebb és macerásabb a tanyasi élet, mint a legtöbb ember gondolná. És este még félelmeteses is az erdő szerintem.
2018. márc. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem este a buszon hamarabb kötnek beléd, mint az erdőben. Ott tényleg azzal van a baj, hogy minden messze van. Na meg télen a hóban, sárban szívás.
2018. márc. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%

Én nagyobb családdal akár igen. Aszfaltozott út legyen, a mentőnek, tűzoltónak legyen esélye odamenni. Bár talán egy kicsi, de élő falu az álmom. :D :D


Szeretem a természetet, a csendet. Imádok növényeket gondozni, magamnak termelgetni. Utálok nagyvárosban élni (budapestiként, vidéki gyökerecskékkel).

Emberiszonyom van, nem is túlzottan szeretem őket, de ha az utcán gyalogolva 5 méterre előttem, 5 méterre mögöttem is van ember és szembe is jönnek, az már nekem tömeg és irritál. A budapesti belváros a horror nekem.

Egyetemi éveim végén túráztam sokat akkori párommal hétköznap. Egész nap 2 emberrel találkoztunk. Na az a nekem való.


Nem mindenki nyüzsgés-párti.



25/L

2018. márc. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%

3-nak igaza van, 4 meg vicces.

Van ismerősöm, aki nagyváros mellett hasonló helyen lakik, és figyelnek egymásra a szomszédok, meg arra, hogy ki járkál ott idegen. Mondjuk az egy jó környék.

Attól függ, hogy milyen a lakóközösség-szomszédság, amit írsz, az szimpatikus. Picit ez zavaró, hogy pont ott van az az erdősáv. Be kellene alaposan járni a környéket. Kicsit a tágabb környezetről is infót gyűjteni (szomszéd falvak, kik járnak "kirándulni", mi van az erdőben :D) Amúgy nekem is volt egy ilyen ház, ami tetszett, de csak a hirdetést láttam, meg bámultam folyton, mondjuk az pont nem volt jó helyen, csak jól volt megcsinálva. Én úgy mennék is meg nem is, mindenképpen csendes helyre vágyom, kevesebb lakossal (jelenleg nagyváros). Szerintem helyfüggő.

2018. márc. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%
Ha tehetném, csak ott laknék. Megfizethetetlen az a friss levegő. Jelenleg kb. 2-3 perc sétára van tőlem az erdő és nagyon jó. Felüdülés hazatérni a városból. Persze, aki a nyüzsgést szereti, annak unalmas lehet. De pont itt jön az ellentmondás része is a dolognak, mert ha az ember kicsit lelassít, akkor jut ideje észrevenni a természet nyüzsgését is. Szóval részemről mellette szavaznék, de ez a Te döntésed, neked kell eldöntened. Néhány kutya jó szolgálatot tesz a ház körül. :)
2018. márc. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%

Nem!

Aki még nem élt ott, annak fogalma sincs róla, hogy az milyen élet.

Én tudom, de más is kipróbálhatja.

De nem árt egy "menekülési utat" megtartani visszafelé.

Most faluban élek, nagyon jó helyen, mégis 10 budapestiből 9 visszamenne, ... ha lenne hova.

A bp-i lakást eladták, a házat megvették, a különbözetet felélték és itt szerencsétlenkednek, boldogtalankodnak, keseregnek, mert mást kaptak, mint amit vidéki romantikaként otthon elképzeltek.

Aki nem kifejezetten remete, az ne menjen erőbe, mert más ott élni, mint 2 órát túrázni a családdal, vagy a haverokkal.

Tanyára meg az menjen, aki hajnali 3-tól este 8-ig képes nyomatni a munkát, vagy olyan helyzetben van, hogy azt másokkal meg tudja csináltatni!... persze, ha talál egyáltalán olyat.

2018. márc. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!