Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapestről a két vasúti...

Budapestről a két vasúti vonal mentén (Kelenföld-Tárnok- Martonvásár illetve Kelenföld -Törökbálint- Biatorbágy-Bicske) hová érdemes kiköltözni?

Figyelt kérdés
Ki szeretnénk költözni Bp.-ről kertes házba, a Kelenföldi vasútállomás mellett dolgozunk mindketten, tehát az onnan induló vasútvonalak mentén szeretnénk kiköltözni, de úgy h vonattal max 30 perc lehet az út mert így is kb 40-50 perc lesz a napi ingázás oda plusz vissza is. Ez még megengedhető kompromisszum nekünk, ha kertes csendes családi házat találunk. Kérdés, mely településeket ajánlanátok. Mivel semelyiken sem éltünk, nem ismerjük ezeket. Mindenképpen kerülnénk a nem idén barnultak az alkoholista falusiak és a nem családbarát környezetet (nincs aszfaltos út, ahol tolhatod a babakocsid, nincs játszótér, nincs egy kis park). Gáz és csatorna is legyen bevezetve. Az alábbi települések érdekelnek. Tárnok, Martonvásárhely, Biatorbágy, Törökbálint, Herceghalom, Bicske a vonat miatt és a tőlük max 1re lévő település mint Sóskút, Tordas, Zsámbék, Páty, Etyek stb. Milyen ezeken élni?

#Pest megye- Buda környéki települések #családbarát település
2018. márc. 11. 15:45
 1/10 anonim válasza:
76%
Tárnok,Martonvásár,Etyek,Páty,Bicske elégge sok a barnult ember,hogy szépen fogalmazzak. Törökbálint,Biatorbágy színvonalasabb. Nem is nagyon találkoztam még nagyon sötétebb bőrűekkel. Bia tele van játszótérrel gyerekbarátabb,mint Törökbálint szerintem. Remélem tudtam segíteni.
2018. márc. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Menjetek el az általános iskola környékére reggel, és nézzétek meg, hány nem idén barnult gyerek megy be.
2018. márc. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Törökbálinton nem találkoztál rejtett erőforrással ?

Tán csukott szemmel jártál?

2018. márc. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A felsoroltak közül Biatorbágy a legszínvonalasabb település.

Jó utak, játszóterek, teljes közművesítés,több nagy élelmiszer üzlet, vonattal és busszal is hamar bent vagy Kelenföldön. Szinte teljesen fellelhetetlen a rejtett erőforrás.

Persze mindennek ára is van, a telkek ára kb a duplája mint a környező településeken. (kivétel ez alól Törökbálint)

2018. márc. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor Biatorbágy lesz a nyerő. :)
2018. márc. 13. 12:08
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos annyira elszálltak a házárak is, hogy lehetetlen venni akinek nincs 30 milkája minimum. Alatta csak bontandó kategória.
2019. márc. 22. 10:27
 7/10 anonim válasza:
Kajászó.
2020. ápr. 14. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na végül megleltük és még csak fél éve lakunk itt, de nem bántam meg még. :)

Messzebb költöztünk mint akartam, de nem nagyon. Kápolnásnyék Velencéhez közelebbi vége lett a nyerő. Gyakorlatilag Velence, mert ehhez az állomáshoz van közelebb. (kb 600m) Itt volt családi ház, ami elsőre is lakható élhető és nem kell még 10 milliót rákölteni hogy be tudjunk költözni. Nincs a világ végén, ahol nincs semmi szórakozási lehetőség (itt a tó 300m -re) és mivel főleg nyaraló övezet, de sok család lakik itt, nyártól késő tavaszig teljesen csendes. Főleg most a koronapara idején. Nyáron meglátjuk még, de szomzédok szerint nem zavaró. Ami nekem nagyon meglepő és örülök, hogy ezt választottam az a levegő. Vasúttal járok, igy minden állomáson megállva ki lehet szagolni. Télen Tárnok, Érd, még Marton levegője is rettenetes. Mindenhol tüzelnek plusz ráadásként full gázolajszag. Gondolom a közeli battai finomító szaga ide is elér. Ha ott laksz már megszokod, de nem hinném, hogy ez egészséges. A szilárd tüzelést is jó lenne megszüntetni, mert biztos hogy olcsó és sok család szegény és csak úgy tud meleget adni ha olcsó fával (ami mostanában nem is olcsóbb) és mindenféle konyhai hulladékkal szeméttel is fűtenek. Sajnos biztos vagyok benne hogy az ők és a környezetük egészsége is jelentősen romlik emiatt, és észre sem veszik.

2020. ápr. 15. 14:07
 9/10 anonim válasza:
Semmi sem az, aminek látszik, mondják. Én rosszul döntöttem 12 éve, itt ragadtam, megbántam. Emberileg, szakmailag nem megfelelő hozzáállásba futottunk bele többször is, főleg az iskola és orvosok terén. Sok mindenért kocsi kell Érdre, Budaörsre, Budapest (attól függ, melyik széle) csak a közepétől innen csúcsidőn kívül érhető el kocsival emberi idő alatt, vagy tömegközlekedéssel, vasút mellett átszállás nélkül. 2 fizetéssel, 2 kocsival 2 jogosítvánnyal lehet elviselni a minőség, választék hiányát. Legjobb a távmunka, de a hely nem éri meg az árát. Tudom, minden ingatlan drágult, és hogy közelebb még drágább.
2022. máj. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
9-es: Melyik városban élsz?
2022. máj. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!