Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kádárkocka vályogházat érdemes...

Kádárkocka vályogházat érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Szépen felújított, modernizált L alakú, kádárkocka elejű vályogházat kb. 30-40 cm-es fallal (belső is annyi) érdemes lehet megvenni, ha a fal is jó állapotú? Mire kell figyelni vásárláskor, illetve utána hogyan kell karbantartani hogy bírja még jó pár tíz évet (akár 50-et is)?

2018. márc. 21. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vályognak nem szabad vízesednie, és fűteni kell télen... kb ennyi... és nem csak 50 évet bírja, az én házam 1780ban épült, de a mestergerenda egy előtte a helyén álló házból lett kimentve, abba bele van vésve, hogy József 1677, sajnos nem tudom ki volt ő.
2018. márc. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként a 30-40cm az nagyon vékony vályognak.
2018. márc. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy mennyi, a belső falak 40cm-esek.
2018. márc. 21. 09:58
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a vájognak a tégla háznak sem szabad vizesedni. Valahogy ki kellene deríteni van e vizesedés a falakban. A felújítás mit takar. Kapott külsző szigetelést? Ha igen akkor a vizesedés kívülről nem látszik. De belülről egy hozzáértővel megnézve könnyen megállapítható. Megnézed a falakat benézel a bútorok mögé. Ha vizes inkább menekülj pláne ha még be is szigetelték. Egy rémálom lenne benne lakni
2018. márc. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Most írtam egy másik kérdés kapcsán:

"Házat, kutyát, lovat csak olyat vegyél, amibe beleszeretsz. Számold meg a pénzedet, aztán nézzél körül az ingatlanpiacon. Zárd ki, amelyik eleve nem tetszik, csak 8-10 potenciális házat hagyjál meg a listán. Amikor megvan, induljatok útnak. Addig menjetek házról házra, amíg az egyikbe belépve úgy érzitek, hogy hazaérkeztetek. Ott aztán nem számít, hogy mekkora, hogy kell-e festeni, mert a szerelmét nem ilyen szemmel nézi az ember.

Higgy nekem! Egy háznak kisugárzása van. Vannak épületek, ami ha megfeszülsz, se lesznek az otthonod, és van, amelyik azonnal belesimul az öntőformádba."


Amúgy, hogy a kérdésre válaszoljak, a vályog még mindig a legegészségesebb életteret nyújtja a ma létező technológiák közül. Ha alulról nem vizesedik, ha felülről nem ázik, 100 év múlva is áll majd. Van néhány dolog, amit nem szabad elkövetni ellene, ez tény. Ezek mibenlétéről az index fórumon rengeteg infot találsz.

2018. márc. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Mi megszívtuk vele, pedig nekünk 55 cm falazat volt.

Azt mondták, fel lehet szépen újítani, és mivel nem találtunk vizesedésre utaló nyomokat, megvettük.


Aztán jöttek a meglepetések, a Kádárkocka vályogokat a legcsóróbbak építtették, mert akkor még régen a tégla volt a divat, szörnyű dolgok voltak ott, örülök, hogy megszabadultunk tőle, hiába volt látszólag puccos fürdő, jó elosztás, a Kádárkocka vályog még rosszabb mint a kis parasztházak. Ott legalább a módosabbak is azt építették, volt rá igény, a kádárvályognál se igény, se pénz, általában az egykori tudatlan cselédnépség utódai építgették. Sajnos ott nem volt tudás.


Lebeszélnélek róla, hogy Kádárvályogot vegyél! Ne tedd!

2018. ápr. 23. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!