Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy a való életben kivitelezhe...

Egy a való életben kivitelezhető lehetne?

Figyelt kérdés

Mindig is Budapest belvárosában szerettem volna lakni, de 800ezertől 1,2 milliós négyzetméter árnál csak kevesen engedhetik meg maguknak.


Programozóként (még csak egyetemista vagyok) ha nem csinállok semmit pluszt a munkámon kívűl, nem kezdek magánvállalkozásba stb... akkor is viszonylag magas fizetésem lesz még akkor is ha legroszabb esetben átlagos vagy az alatti lennék a munkaterületemen.


Ezért mondjuk egy 20 éves hitel felvétellel meg lehetne oldani egy drágább belvárosi lakás megvételét és ha mondjuk kiadnám, akkor az abból bejött pénz nagyából fedezné a törlesztő részletet.

(Lenne hol laknom közben szinte 0 költséggel)


Elkezdtem gondolkozni, hogy akkor végül is 20 év semmit tevéssel 40-50 milliót tudnék keresni? És mi van ha ezt töbszörösen eljátszanám több lakással persze alacsonyabb értékűekkel és mondjuk megfelelő időben eladnám?


Ha bedölne az ingatlan piac sem lenne olyan óriási probléma mert az a kiadás árát nem változtatná meg.


Így meglehet gazdagodni? Túlságosan optimista a végig gondolásom? Csak egy szerda esti gondolat menet, szóval lehet nem minden reális benne.


Ez kivitelezhető lenne? Ha igen még mit kéne változtatni az alap modellen? Milyen havi nettó jövedelem kéne egy ilyen "terv" végrehajtására, egyátalán egy több 10 milliós hitel kéréséhez?



2018. márc. 22. 16:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Tudom a gazdag szubjektív, mondjuk egy 40-50 éves korra egy 200-300 milliós net worth (nem tudom, hogy van magyarul).
2018. márc. 22. 16:23
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem több hiba is van az okfejtésedben.


Ha jelenleg egyáltalán nincs pénzed, akkor egyáltalán nem tudsz lakást venni, mivel a bankok 25 % önerőt kérnek. Ha ez meg lesz, tudsz venni egy lakást hitelre, amit persze fizetned is kell. Lehet, hogy az albérleteztetés fedezi a hitel részletet, de akkor mi van az álmoddal, hogy a belvárosban szeretnél lakni?

Ráadásul ha a lakást jó pénzért szeretnék kiadni, arra bőven költeni is kell, bútorra, egyebekre és hát elég gyorsan amortizálódik is.


Te hol laksz közben? Bárhol is, annak is van kiadása, rezsi és még élni is kell valamiből. Mellette félre tudnád rakni több lakás árát?? Csak annak az egynek a hasznából és a fizetésedből? Hát én nem vagyok semmi rossznak elrontója, de ehhez azért nagyon magas jövedelem kell. Jelenleg egyetemista vagy, tehát még jövedelmed sincs. Honnan tudod, mennyit fogsz keresni és hogy ez maradandó lesz, sőt még emelkedik is, ráadásul kiemelkedően?


Álom, álom...


Ráadásul ma csütörtök van és nem szerda, mint ahogy írtad.:D

2018. márc. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Egy 30 nm2-es lakást ha vennél hitelre, annak akkora a törlesztője, hogy nem tudnád kiadni annyiért. Azt is kétlem hogy 20 év alatt folyamatosan lehet bérlőt találni. Ne álmodozz. Mi is két lakást adtunk ki, abból fizettük a harmadikat, amiben laktunk. Ezt hitelre vettük, másik kettőben nem fértünk el. Jött a válság, albélők el, mi meg ott maradtunk az egyre emelkedő törlesztővel.Egy lakás elúszott, fe ki tudtunk szállni. Találj ki jobbat.
2018. márc. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xswerdy ***** válasza:
100%

a fő probléma, hogy nem lehet 100% hitelből vásárolni, hacsak nincs egy nagyobb értékű ingatlanod (vagy valakinek a családban, aki bevállalja, hogy arra menjen a jelzálog). Aztán a jövedelmednek is csak 50%-a lehet a törlesztőrészlet.


Továbbá: kiadásra nem feltétlenül ott kell ingatlant keresni, ahol lakni szeretnél, hanem ahol a legjobb a várható hozam. Viszonylag régen láttam ilyen elemzést a neten, ha jól emlékszem, a 7. kerületet hozta ki legjobbnak, nem az 5.-et (bár lehet, hogy te is tágabban értelmezed a belvárost.


Te ugye azt várod el, hogy egy 20 éves futamidejű hitelt kitermeljen a bérleti díj. Ez azt jelenti, hogy egy 20 millióba kerülő lakást 125.000-ért kell kb. kiadnod. Azért vannak egyszeri költségeid is, amiknek szintén meg kell térülniük, úgyhogy inkább 150.000 (ha olyat veszel, ami nagyjából azonnal kiadható). Ehhez kell tehát kb. 250.000 netto fizetés.


A második lakásnál elvileg már be lehetne számítani a bérleti díj bevételt, de ezt a legtöbb bank csak korlátozottan veszi figyelembe. Ugyanakkor a második jelzálogot már lehet az első lakásra iratni, a harmadikat a másodikra, stb.


Aztán probléma van, ha megugranak a kamatok. 20 év alatt ez bekövetkezhet. Lehet persze hosszabb kamatperiodust választani, így ezt a kockázatot csökkenteni, de akkor meg eleve nem ennyi a törlesztő.


Meggazdagodni szerintem nem lehet ebből, de egy stabil mellékjövedelmet fel lehet építeni, de ennél lényegesen mélyebb elemzés után.

2018. márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!