Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 14 milliós házat készpénzben...

14 milliós házat készpénzben vagy utalással szoktak fizetni?

Figyelt kérdés
2018. márc. 24. 17:55
 1/10 TappancsMancs ***** válasza:
67%
Utalással. Részben a hamis pénz miatt, most te átvennél ennyit és nézegetnéd vajon okésak e? Másik hogy nem igen járkálunk ennyi pénzzel. Harmadszor a banki utalásnak nyoma van + ott az utalásban a közlemény rovat ami kötelezően kitöltendő.
2018. márc. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
csak mikor aláírják a szerződést az ügyvédnek nincs mit átadni, utalni csak otthonról tudja a vevő nem? Amíg nincs aláírva a szerződés addig pedig nem szabad utalni.
2018. márc. 24. 18:09
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Mi az ügyvédnél utaltuk. Ráadásul az eladónak ugyanabban a bankban volt a számlája, így azonnal kapta az értesítést, hogy átment a pénz.
2018. márc. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Úgy tudom, hogy csak a vételár 10%-a adható kpben ez általában a foglaló amit a szerződés írásakor az ügyvéd előtt adsz át. Ezután a szerződésben leírtak szerint teljesíted a vételárrészleteket. (vagy egyben utalsz vagy részlete megegyezés szerint) Szóval aláírt szerződés után utalsz. Ha az üzlet miattad hiúsul meg akkor nem kapod vissza a foglalót, ha az eladó miatt akkor pedig a 2x esét kapod vissza.
2018. márc. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Mikor elkezdtük aláírni a papirokat elutalta a vevő az ügyvédnél a laptopjáról. Mire végeztünk meg is jött.
2018. márc. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

Megállapodás szerint.

Nekünk bukott egy adásvételünk azon, hogy nem akarta készpénzben ideadni az árat a kedves vevőjelölt. Most is tartom, hogy ha a vevő készpénzben kéri, akkor az eladónak vállalnia kell és a költségeit is.

Én vevőként ezt teljesítem is.

2018. márc. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%
2: Igen, így.
2018. márc. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xswerdy ***** válasza:
29%
én senkinek nem fizetek kp. A foglalót is utalom. Akinek ez nem jó, attól nem veszek. Ha már banki zárás után vagyunk az ügyvédnél, akkor megkapja másnap, egy napot várhat.
2018. márc. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
1: Bankban szokás a készpénzt átadni, és ott a bank és az ügyvéded szavatol a pénz valódiságáért. A virtuális pénz nem valódi pénz és főleg nem vagyon.
2018. márc. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi 2016 decemberében vettünk 10 milliós lakást készpénzben.

Azért, mert az eladók kifejezetten kérték.

Nem volt semmi extra.

-Kivettük a pénzt (mi alatt azt értem, hogy nem mertünk volna egyedül ennyi pénzt egyedül vinni, de nem is volt jelen sem az eladó, sem az ügyvéd)

-találkozó az ügyvédnél

-Ott, helyben az ügyvéd jelenlétében az asztalra kiszámoltuk a pénzt, az örökösöknek/eladóknak egymás után.

Ha akarták volna megnézhetik fény alatt, ma már 500 Ft-ért lehet olyan "tollat" kapni, (én pl. az ABC-ben is vettem már ilyet) amivel át lehet világítani, és azt is el tudom képzelni hogy a kifejezetten adás-vételre szakosodott ügyvédeknek van valami komolyabb eszköz az irodájában.

Átadták a kulcsokat, nyilatkoztunk a mérőórákról, aláírtuk amit kell, és viszont látásra.

Különben az eladók annyira KP-t akartak, hogy még engedtek is az árából, csak ne utalás legyen.

Hát, kb ennyi.

2018. márc. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!