Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha az ingatlanos nem megfelelő...

Erdély Lajos kérdése:

Ha az ingatlanos nem megfelelő tájékoztatást szolgáltat az érdeklődőnek, de azt aláíratta, bemutatás előtt, van-e kötelezettsége az érdeklődőnek, ha megszeretné venni? /Nem megfelelő rajz és leirás/

Figyelt kérdés
2018. márc. 27. 10:08
 1/6 xswerdy ***** válasza:
92%

mit írtál alá? Általában az érdeklődőkkel azt iratja alá, hogy vele nézted meg az ingatlant, és hogy ha meg akarod venni, akkor ezt felé jelzed, nem direktben az eladónak. Jutalék fizetési kötelezettsége alapvetően az eladónak van. Esetleg olyan záradék szokott még lenni, hogy ha az ügynököt megkerülted, és az eladó nem akarja kifizetni a jutalékot, akkor az rajtad is követelhető.


Hogy az ingatlanos bemutatás előtt esetleg hibás információkat adott át, az nem befolyásolja mindezt. Ha ennek ellenére megnézted, és meg akarod venni, akkor mindenki boldog. Az eladó eladta, te megvetted, az ügynök meg pénzt keresett. Ha az adatok láttán meg sem nézted (aláíratni amúgy a megtekintés végén szoktak bámit), akkor nincs kötelezettséged. Ez esetben esetleg az eladó reklamálhat, kérhet esetleg kártérítést, hogy az ügynök hibás alaprajzzal riogatja az érdeklődőket, és azért nem megy el a lakás.

2018. márc. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha a szerződés lejár,vagy érvénytelenné válik az eladó és az ingatlanos között,de nekem megmutatta és aláírtam,van-e beleszólása ha én megveszem?
2018. márc. 27. 13:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit írtál alá?

Ha azóta megszűnt a szerződés, akkor nincs miről beszélni.

Téged pedig mint vásárlót általában semmilyen felelősség nem terhel.

2018. márc. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jó kérdés!Mit írtam alá? Máskor el fogom olvasni,de bemutatás előtt nem fogom aláírni.
2018. márc. 29. 09:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Az érdeklődőnek nincs kötelezettsége, az eladónak van (általában akkor is fizetnie kell jutalékot az ingatlanosnak, ha az ingatlanossal kötött szerződés lejárta után veszi meg az ingatlanos által hozott vevőjelölt az ingatlant).
2018. márc. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor is,ha nem megfelelő a rajz és a leírás? Elképzelésem szerint a tulajdonos megszakíthatná a szerződést, mert félre vezeti a vásárlót,és akadályozza az eladót.
2018. márc. 31. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!