Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » ​Hol érdemes Pest környékén...

​Hol érdemes Pest környékén lakást vagy házat venni, ahol kevés a brazil svéd? Melyik nagyobb várost érdemes becélozni? Budakeszi, Dunakeszi, Üröm, Gyömrő, Gyál, Biatorbágy, Veresegyház? Más ötlet?

Figyelt kérdés

2018. márc. 28. 08:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%

Mindenkinek egyedi igénye dönti el, hogy számára hol érdemes lakást, vagy házat venni, hol dolgozik, hova kell bejárnia, milyen tömegközlekedést igényel, stb.

Így erre kollektívan szerintem nem lehet válaszolni. Bárhol érdemes, ami neked jó környék és számodra elfogadható áron kapsz ingatlant.

2018. márc. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekünk inkább a jó közbiztonság (kevés svéd) és zöld környezet számít. A helyekre nyitottak vagyunk. Autóval könnyen eljutok a munkahelyemre bárhonnan, ha az Budapest környéke.
2018. márc. 28. 08:51
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Mindenhol van valamennyi "svéd". A biztonságot nem ez határozza meg, mert ahol nincsenek "svédek", oda is átjárhatnak "svédek" és magyarok lopni.


Az általad felsorolt városok egy részét ismerem, és Gyömrőn éltem is, teljesen jó a közbiztonság. 1-2 balhé mindenhol van, de nincs olyan város, ahol ez ne lenne.

2018. márc. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Ne a brazilok legyenek a fő szempontod, sajnos én is ez alapján döntöttem... mikor házat vettem Székesfehérvár környéki falvakat kerestem, Pátkán volt egy tetszetős ház és ott ahol most lakom... ezt választottam, mert pátkán sok van belőlük...

Kiderült, hogy hiába 1 brazil sincs a falvamban, de ócska szar alkoholista ingyenélő mélyszegény bűnöző MAGYAR nem is kevés...

Egy barátom azóta pátkára költözött, az meg egy nyugis csendes békés falu...

Nálunk remdszeresek az éjszakai orditozások, verekedések, fenyegetések...

Azt javasl9m, tölts el néhány napot a kiszemelt falvakban és a saját tapasztalatod alapján dönts, ne az alapján, hol mennyi rejtett erőforrás van...

2018. márc. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ja és javaslom a helyi kocsmákat, főleg 7-zárásig... még akkor is ha te nem vagy k9csmázós... ugyanis ott mindent meg lehet tudni a hely közboztonságáról, arról, hogy kik a para arcok, kik nem...

Sajnos én ezt csak házvásárlás után okoskodtam ki... meg voltam győződve, hogy nyugis kis falucska, mert nincsenek brazilok, erre van gyílkos, akiről mindenki tudja, de bíróság nem tudta bizonyítani, vannak besurranók, rengeteg alkoholista aki 1-1borért bármit megtesz... pl bemegy hozzád éjszaka és eltolja a fűnyíród...

1hét múlva meg részegen elmeséli neked a kocsmában, mert már nem emlékszik kitől lopott...

Vannak akikről lehet sejteni, hogy dílerek, alvilági alakok... volt fiatal szimpatikus házaspár, akiket a legcukibb párnak tartanál, aztán kiderült róluk, hogy bordélyházat üzemeltettek és volt akit kényszerítettek rá... volt fiatal pár, akik drogot termesztettek... de nyugodt lehetek, mert nincs egy darab cigó sem a falumban...

Simán megúszhattam volna ezt ha még vásárlás előtt néhány estét eltöltök a helyi kocsmákban. De mivel nem vagyok kocsmázós, eszembe sem jutott.

2018. márc. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%

A mi környékünk kifejezetten rossznak van kikiáltva (Csepel, Szigetszentmiklós határa), de évek óta itt élek semmi atrocitás nem ért soha.

Találtak már hullát a Duna parton, verekedtek össze cék egymással és öltek is embert a közelmúltban nem messze tőlünk egy vendéglátóipari egységben, ezek valahogy minket még is mindig elkerülnek szerencsére.

Nyugis, békés emberek vagyunk, aludni járunk haza. Soha nem próbált meg senki betörni hozzánk, sem az autónkat feltörni, vagy elvinni, ami mindig közterületen parkol.

Szóval az, hogy kinek mi a véleménye egy környékről, csak egy dolog. Ott lakni sokszor teljesen más.


Vagy pl. tesóm a 8. ker. gettó közepén él. Tényleg a legszakadtabb részében. Imád ott lakni és ő sem keveredett soha semmilyen összetűzésbe még, pedig mindennap laptoppal a vállán indul dolgozni és úgy is megy haza.

Ez persze nem azt jelenti, hogy egy hevesi kis cé faluba is beköltöznék, de nem szabad ebből kiindulni.

2018. márc. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
6 év fősuli alatt albérletben laktam szintén a 8 ker legmocskabb részén, 6 év alatt 2* raboltak ki, egyszer az Egér úton, egyszer meg a Lánchíd kellős közepén.
2018. márc. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

"Brazilok" mindenhol vannak. Ez alapján nem érdemes dönteni, egy volt osztálytársam törökbálinton lakott, kifejezetten jó utcában, mégis volt egy zajongó family a közelükben. A munkatársam több mint 20 évig élt Érd legrosszabbnak titulált környékén, ahol kifejezetten sok roma él, és soha egyikkel sem volt problémájuk, semmit el nem vittek az udvarról, be nem törtek hozzájuk.

Azért ezek a települések nem szabolcsi zsákfalvak, hiába laknak romák, nem stricik, dílerek, hanem többnyire dolgozó, vagy vállalkozó cigány családok lakják. Persze kivételek mindenhol vannak, ezért éredemes a ház környékét feltérképezni.

Ami a kocsmai közvéleménykutatást illeti: dolgoztam a vendéglátásban, ami a kocsmabútoroktól elhangzik, azt el kell osztani min. 2-vel. MEgbízható ismerős, vagy annak ismerőse sokkal hasznosabb.

2018. ápr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Betörések száma:


[link]

2018. júl. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

En is koltoznek, de engem leginkabb az erdekelne, hogy hol van jo suli a gyerekeknek?

Gyomron latom 4db is van, akkor biztos felesztik magukat a konkurencia miatt...Szerintem se "az" szamit elsodlegesen. Nekem inkabb a kozhangulat (osszetarto-e valamelyest, meg kiall-e magaert az ottani nepseg)

2018. aug. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!