Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen problémáitok adódtak...

Milyen problémáitok adódtak új ingatlan keresése és ingatlanvásárlás során?

Figyelt kérdés
Illetve ezek közül mit tudott megoldani az ingatlanügynök (ha igénybe vettétek a segítségét) és mit nem?

2018. márc. 29. 01:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

a legnagyobb probléma za ingatlanügynök.

1. Akadályozza az információáramlást és a találkozást a tulajjal, a 2. vagy 3. ingatlanmegtekintést. Egy tulajtól 1,5 nap alatt tudom meg, amit egy ingatlancégtől 1,5 hét alatt sem. (jutalékot kap a cégtől minden aktusért)

2. Még egy ingatlanossal sem találkoztam, akinek ne én tanítottam volna az ingatlanokról valamit. Úgy tűnik, 98,5%-uk soha nem rendelkezett saját lakással, amit ő üzemeltetett, mert lövésük nincs róla, mi hogyan működik és miért fontos egy vevőnek megbizonyosodnia róla.

Alapvető lakásjellemzőket nem tudnak, és nem hajlandók megszerezni a lakástulajdonostól / közös képviselettől sem. Az egyik közvetítő cég (SMART) azon volt felháborodva, hogy miért akarunk alaprajzot a lakásról (!!!), és szemtelenkedtek velünk emiatt és a többi kérdésünk miatt az ingatlanról.

3. Akadályozzák az adásvételt!!! Mi az elmúlt 8 hónapban 5 ingatlanra tettünk árajánlatot, amiből 3 azért hiúsult meg, mert a közvetítő nem mondta el a tulajnak, hogy ajánlat érkezett, 1 pedig azért, mert az áralkuhoz nem volt lehetőség találkozni a tulajdonossal, egyszerűen nem beszélhettünk vele.


Tulajdonosokkal kevés probléma szokott lenni, leginkább semennyi. Normális emberi dolgok csak, pl. apróbb félelmek, félreértések, vagy hogy nem annyi a négyzetméter, amennyit állítólag ők mértek, ami állítólag lényegesen több a tulajdoni lapon lévőnél.

2018. márc. 29. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Elsőnek teljesen igaza van, minden gondolatomat leírta 😊😊 Én találkoztam már olyannal is, aki nem csak hogy visszatartott néhány lényeges információt az ingatlanról hanem még volt képe hazudni is néhány lényeges dologról
2018. márc. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a bankkal vannak problémáim, 3*játszotta el velem hiteligénylésnél, hogy változott a nyomtatvány, újra menjek be és újra töltsük ki...

Az utolsó alkalomnál már nem felelt meg az ügyvéd szerződése, mert az új nyomtatvány megkövetelt bele egy sort... marhára örült az ügyvéd, meg az eladók is, hogy újra szerződést kell kötni.. ráadásul több tulajdonos van és a mamit Putnokról kell Székesfehérvárra szállítani szerződésíráshoz...

Ezek után banki szerződéshez megkaptuk a pályakezdő bankost, akinél 3óra volt megírni a szerződést.. majd 1 nap múlva jött a telefon, hogy menjek be a bankba, mert elrontotta a szerződést és újra kell írjuk...

Szerencsére túl vagyunk, már a folyósítást várjuk.

2018. márc. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem csíptem az ingatlanost, mert számomra iszonyat visszataszító, vagy fura volt az, hogy belépek egy család lakásába, az életükbe, ott állnak velem szemben és mégsem ők mesélnek az adott lakásról, akik benne élnek, hanem egy idegen személy, akit pár hete ismernek.

Közvetlen telefonszámunk nem volt a tulajdonosokhoz, ha eszünkbe jutott valami, csak közvetve tudtunk kérdezni, órák kellettek a válaszhoz, mivel lekonzultálták egymás között a témát.

Ezen felül állandóan nyomta a süket dumát mennyi jelentkező van, de milyen szimpatikusak vagyunk és sürgősen kéne a válasz...

Nem volt szimpi a folyamat, viszont hogy pozitívat is mondjak, mert bizony van, így megosztom a problémáinkat is.


Szóval adott a lakás, amely vételárának kb. 25%-ával rendelkeztünk, ebbe belekalkulálva már a járulékos költségeket is.

Az ingatlan hitellel és szocpollal volt terhelve.

A tulajdonos elve az volt, hogy kér 10% foglalót, plusz a 4 milliós szocpolját tehermentesítenünk kéne, mert azt kp-ban be kéne perkálni mielőtt bármiről is szó lehet. Mi pedig közöltük, hogy szimpatikus a lakás, nagyon szeretnénk, de ennyi önerőnk sajnos nincs. Főleg, hogy mellé még maradjon ügyvédre, illetékre is.

És itt lépett közbe az ingatlanos. Kicsit közelebb hozta az érdekeket és végül úgy állapodtunk meg, hogy mindenkinek jó legyen, ugyanakkor mindketten ugyanannyira szívjunk is. Tulajdonos lemondott a 10% foglalóról. A szocpolt kifizettük első részletként. Neki nem lett pénze az új ház foglalójához, nekünk pedig nem maradt a járulékosokra, mert többet kellett beleadnunk, mint amennyit szerettünk volna. :D


Aztán a másik bökkenő az volt, hogy egy szerződést írtunk gyakorlatilag két külön hrsz.-mal rendelkező ingatlanra (lakás és tároló). Az viszont nem volt feltüntetve, hogy a vételárból melyik mennyibe kerül. Egy ár volt meghatározva a két ingatlanra. A bank ezt így nem fogadta el hitel igénylésnél. Viszont mivel az eladóknak és nekünk is ugyanaz volt a független hitelügyintézőnk, és a hiteles hozta az ügyvédet is, ezért gyakorlatilag fél nap alatt orvosoltuk a problémát egy szerződésmódosítással.

Nagyon egy csapatként dolgozott itt mindenki, hogy létrejöjjenek a dolgok, úgyhogy összességében jó élmény volt.

Az ingatlanos adta el az új házat az eladóknak, nekünk pedig az ő régi lakásukat. A hitelügyintéző adta a hitelt az eladóknak az új házhoz és nekünk is az eladott lakáshoz. Az eladó nagyon költözött volna a kinézett házba, vagyis szerencsésen álltak a csillagok, mindenkinek érdeke volt, hogy létrejöjjön az üzlet.

2018. márc. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3: Nekünk lakáskasszánk volt, avval ugyanezt játszották... 4 év alatt nem tudtuk meg, hogyan lehet felhasználni a pénzt a lakásvásárláshoz. Végül az utolsó percben még egyet kellett fordulnunk a bank-ügyvéd-bank között taxival EMIATT. soha többet nem lesz lakáskasszánk, NEM ÉRI MEG az évi 72 000 Ft támogatás ezt a hercehurcát. Szerintem több veszteséget okozott a 4x 72 000 Ft-nál az, amit a bank összevissza packázott velünk. Hetekben mérhető, amit az ügyfélszolgálatukon töltöttünk, hogy információt szerezzünk arról, hogyan fogják kifizetni a pénzt.
2018. márc. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Ja, még egy lényeges dolog:

RENGETEG lakást árulnak azzal a címszóval, hogy AIRBNB-re kiváló - amivel tilos AIRBNB-ztetni, mert semmilyen kritériumnak nem felel meg az esztétikai felújítottságon túl -, legtöbbjük még csak nem is LAKÁSként van nyilvántartva, az pedig alapkövetelmény az AIRBNB-n!

A laikusokat így félrevezetik és megkárosítják.

Azokat is, akik saját maguknak lakhatásra keresnek ingatlant, de akiknek fogalmuk sincs a lakás illetve üzlethelyiség, műterem és egyéb besorolások közti különbségekről. Nem véletlen, hogy ezen helyiségek piaci ára elmarad a lakások négyzetméterárától, hiszen lakhatásra nem alkalmasak, és ez csak bent lakva derül ki. És sokszor futottunk bele, hogy lakásként árulják ezeket az ingatlanokat INGATLANOSOK!

Korábban fel sem merült bennünk, hogy rákérdezzünk alapnak tekintett adatokra, most megtanultuk, hogy muszáj: - lakás-e a tulajdoni lapon ez az ingatlan? - hány négyzetméter a tulajdoni lapon ez az ingatlan? stb.

2018. márc. 30. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os! Mi most vettük az első lakásunkat, de szerintem ezen tényekre elsők között kérdeztünk rá mindig és általában a tulajdonosok/ingatlanosok nagyrésze a tulajdoni lapot is első körben az orrunk alá dugták. Többnyire feldolgozzák, hogy csak egymás idejét raboljuk, ha ezen dolgok az ügyvéd előtt derülnek ki.

Szóval szerintem a vevő tájékozatlansága és tudatlansága nem csalás. A hírdetések jó részében benne van, hogy "tárolóként nyilvántartott kis lakás", avagy "lakásként berendezett üzlethelyiség". Az ezekhez hasonló kulcsmondatokra figyelni kell.

2018. márc. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én ismerősök álltali tapasztaltból csak tulajtól vettem házta , ingatlanos nélkül . Neten meg néztem több nekem megfelelő házat 1-2 gyorsan ki lett szelektálva amiket meg néztem csak pénzel a zsebben mentem alkudozni . A mostani házamat ugy vettem hogy pénz meg volt meg néztem a lakást meg mondtam a tulajnak , hogy azért egy két dolgot meg kellene még csinálni a házon x összeget adok érte kicsit alkudoztunk igy is mind a ketten jól jártunk szerintem azon nyomban adásvételi átiratás mindenhol és meg kapta a lóvét én meg a kulcsokat természetesen zárak csere a kivalasztott ház megvételét 1 nap alatt le zavartuk nem ugy ahogy az ingatlanossal 1 hétbe tart meg minden vacak .
2018. márc. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi külföldről indítottuk a ház keresést. Neten. Amelyik házat ingatlanos árult, azt sohasem tudtuk megnézni, mert írásban semelyik sem volt hajlandó velünk kommunikálni. Egy idő után fel is hagytunk az ebbéli próbálkozással, és azokra a házakra szűkítettük a keresést, amit a tulaj maga árult.
2018. márc. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7: Ha nem volna világos, pont ez a tapsztalatom, hogy igen, arra mennek rá, hogy rabolják az emberek idejét és megakadályozzák az adásvételt. Több száz ingatlanossal van tapasztatom, nem az a jellemző, amit mondasz, őszintén csodálkozom is rajta, hogy sikerült ilyen problémamentes helyzetet kifognod.

Melyik cég volt ez?

2018. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!