Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megvennétek befektetésnek...

Megvennétek befektetésnek kiadásra olyan lakást ami hajlamos a penészedésre?

Figyelt kérdés

Pest megyei kisvárosban lenne 12 éves házban egy lakás, maga a lakás jó, szép, nagyon kedvelt környéken van. A lakásárak itt az egekben vannak egyébként és az albérletárak is.

A tulaj szerint picit penészedik csak, ha sokat szellőztet az ember akkor nem vészes. Megegyeztünk hogy megvesszük. Ehhez képest másnap találtam tőle egy tavalyi facebook csoport bejegyzést, amiben hosszan ecseteli hogy nagyon penészedik a lakás, bármit csinálnak úgyis előjön, csak penészbarlangnak szokták hívni már egymás között stb.

Ez azért gáz, mert félek, hogy ha kiadnám albérletbe a lakást akkor előjönne a penész és állandóan az kéne takarítani vagy festetni, elköltöznének stb, tehát csak a gond lenne vele.

Ha nem vesszük meg a lakást akkor csak ennél drágább lakások vannak jelenleg a piacon, elég kicsi a kínálat, nagyon nehéz lakást venni, mert a jó ajánlatokat szó szerint 2 nap alatt megveszik. Nem tudom mit csináljunk.



2018. ápr. 3. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ mennyire adja ár alatt és hogy ezért adja-e. Két feltétellel venném meg valószínű.

1. alkudnék belőle

2. Hívnék egy szellőzéstechnikás szakembert, aki megvizsgálja és megmondja mit tud kezdeni a problémával, mennyiért. Ha belemegy az eladó, akkor tök jó. Ha nem, akkor futva menekülnék.


Olyan nincs, hogy ne lehetne orvosolni egy penész gondot valamilyen eszközzel.


Az viszont tény, hogy én így nem adnám ki. Nem akarnék állandóan vitatkozni, hogy mi kinek a hibája és gondja. Én nem laknék szívesen penészes lakásban és elhiszem, hogy más sem, ugyanakkor sokszor maga a bentlakó a legnagyobb ludas a penészügyben. Lehet hogy tök egyszerűen orvosolható lenne, csak tett rá magasról.

2018. ápr. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell mérni, hogy hol, mennyire penészesedik. Ha már a tulaj mondja, akkor valószínűleg elég gáz. Ha csak egy-két sarokban a hőhidaknál, az úgymond kezelhető. Mindenképpen kellene egy alapos felmérés. Az én lakásomban pl. a konyhában nincs fűtés, emiatt a plafonnál egy csíkban (főként csak egy saroknál) penészesedik, ez ellen többféleképpen védekezek, páraelszívóval, szavóval, szellőztetéssel karban tartható. Ha teljes falak penészesednek, az gáz.
2018. ápr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Múltkor volt itt egy penészes lakas eladó, az ennél 2 millioval olcsobb volt. Na azt megerte volna megvenni csak elvitték pont azért mert nem volt draga.

A most hirdetett lakassal egyforma arszinten jelenleg csak legfelso 4. emeleti lakas van, lift nelkuli hazban.

A tulaj pont azt fejtegette a facebookon h nagyon vigyaznak h ne legyen pára a lakasban de hiaba mert mindig peneszes lesz igy is. Szellozteto rendszer kiepitese nem tudom ebben az esetben megoldas lehet-e.

2018. ápr. 3. 20:29
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a baj h nem tudni valojaban mennyire peneszedik mert jelenleg szep allapotu a lakas. A tulaj szerint tavaly aprilisban festettek, de én ebben nem vagyok biztos h igaz. Lehet h most gyors kifestettek h ne latszodjon semmi. Tehat csak ha megvesszuk akkor derulne ki h mennyire komoly a dolog, de nem hiszem h csak 1-2 sarok.
2018. ápr. 3. 20:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez azt jelenti, hogy 2-3 évente fel kell újítani.

Én nem szeretnék ezzel bíbelődni, nem vennék.

De akinek van brigádja, és kiszámolja, hogy úgy is megéri neki, az vehet.

2018. ápr. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4: Vigyél magaddal egy kényes orrú embert.

Meg lehet azt érezni, hacsak nem teljesen friss a festés.

Gyanús, ha megy a ventilátor és a fűtés, meg illatosító, amikor mutatja nektek a lakást.

Legjobb, ha legalább 3 éves a festés, akkor már látszik is.

Egyébként ha megveszed, Ptk. szerint szavatossággal tartozik minden olyan hibáért 5 ÉVEN ÁT, aminek az oka a birtokbaadás előtt keletkezett. Tehát ha pl. emiatt fel kel újítani, ő kell állja, illetve elállhattok a vásárlástól, ha úgy döntötök és ő köteles a teljes vételárat visszafizetni.

Emeleti amúgy a lakás? Mossa a falát az eső, vagy miért vizesedik?

2018. ápr. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vennék. Csatlakozom ahhoz a kommentelőhöz, aki szerint nagy a gáz, ha a tulajdonos is megemlíti. Penészes lakást kiadni rémálom, a bérlők panaszkodni fognak, és bármikor felállhatnak.


Amúgy pont nálunk adtak el egy lakást, ott is "picit" penészedik az épület, pár hónap alatt full penészes minden. Most küzdenek a lakók, hogy élhető legyen... Több mint 20M házról beszélünk. Az előző tulaj mossa kezeit, szerinte az újak nem szellőztetnek. (Ők ugyanezzel küzdöttek évekig, szóval hazudik.)

2018. ápr. 4. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
7: Ajánlom figyelmükbe a 6. pontban említett szavatossági kötelességet.
2018. ápr. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pipas Pisti ***** válasza:
100%
Vigyél el egy szakembert, aki felméri a helyzetet. Ha ügyes vagy és megbeszéled vele, hogy ha megveszed, akkor vele csináltatod meg, akkor lehet, hogy ingyen is szakérti a helyzetet. Amúgy meg látatlanban nem lehet semmit mondani, mert van olyan helyzet, amikor semmit nem tudsz tenni ellene, mert annyira vizes a fal, de van mikor egy kisebb, pár százezres szellőztető és megfelelő festék megoldja a problémát. Kisebb penészesedést simán meg lehet oldani egy visszakaparással, majd lemosás utáni gletteléssel, és megfelelő festéssel. Ilyen, kisebb penészesedést a Teknos festék, vagy esetleg az Obiban kapható penészgátló festék is megoldja.
2018. ápr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!