Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 7 millióból meddig lehet...

7 millióból meddig lehet eljutni az építkezéssel?

Figyelt kérdés

Kb. 5 millióból szeretnénk venni telket, és kb 7-8 millió maradna építkezése. A lakásunk 13 millió körüli, amit nem szeretnék eladni, mert 20-21 millióból nem fogok max. csak szerkezetkész házat tudok építtetni. A lakás pedig tovább értékesedik, mivel sportközpont létesül innen 150m-re. 2 fundamenta jár le 3 év múlva, és évi 1-1,5 milliót tudok félretenni.

-Érdemes-e belevágni építkezésbe, ha azonnal csak ennyi forrás áll rendelkezésre. A ház 120nm-es

-Ha igen mennyire tudunk eljutni?

-Mivel kell kezdeni, ha meg van a telek, és belevágnánk az építkezésbe, ha a közművek telken belül vannak

Martinmarcii és egyéb félkegyelműek legyenek szívesen NE írnjanak!



2018. ápr. 5. 17:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
Alappal kell kezdeni, utána falak, födém, tetőszerkezet. Ez 8 millióból nincs meg. Szerintem addig eljutnál, hogy állnak a falak már.
2018. ápr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

"Martinmarcii" miatt kapsz egy plusz pontot tőlem!

(valahol sajnálom, hogy abbamaradt a története).


Este lesz egy kis időm és összeszedem a gondolataim.

2018. ápr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

"Alappal kell kezdeni,"

Hát nem! A tervezéssel kell kezdeni, majd jöhet a naplónyitás majd 15 nap múltán a tényleges munkavégzés! És itt van a svédcsavar.

A naplónyitás után 10 éved van az építkezés befejezésére, és a (használatbavételi engedély helyetti) hatósági bizonyítvány megkérésére. Aminek díja függ a naplónyitástól (bejelentéstől) eltelt időtől.

0-3 év díjmentes

3-4 év 200ezer

4-5 év 400ezer

stb

9-10 év 1,4 millió!

Ha 10 év alatt nem sikerül felépíteni és a hatósági bizonyítványt megszerezni akkor az épületet vissza kell bontani.

2018. ápr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
enyi pénzből már el lehetne élni halálotokig , főleg ha van házatok.
2018. ápr. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Én is sajnálom, hogy abbamaradt:) Szívesen olvasgatnám vergődését ráérős estéimen.

Köszi válaszod! És véleményed szerint belevághatunk, vagy teljesen felesleges egyáltalán elkezdni? Erős intuícióm sajnos azt súgja maximum az alapokig jutunk el, semmi főfalak felhúzása ebből már ennyi pénzből nem valósulhat meg, mert 7-8 millió egy pillanat alatt eltapsolódik...... De semmit nem tudok, max az épületgépészethez értek egy nagyon keveset.

2018. ápr. 5. 19:54
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A 7-8 millió az kb. (ahogy írták is) a falak tetejéig elég.

De ha problémás az alapozás (mélyen van a teherhordó altalaj) akkor lehet csak a lábazatig.


Mivel nem lehet kalákában építkezni (se szerb vendégmunkásokkal) így nem igazán tudsz spórolni.


Ha elszántak vagytok akkor megvárnám a választások végét és utána vennék egy jó telket, jó helyen.

Majd ha lejár a fundamenta akkor belevágnék. Addig meg lenne idő megálmodni a "tökéletes" alaprajzot.

Nem mellékesen addig lehet a kertet rendezgetni fát ültetni. (ami megnő mire költöztök, tudom, hogy nem a legfontosabb, de nekem a szívem csücske a kert).

2018. ápr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Itt a megálmodott alaprajz, amit áttükröztem a nekünk megfelelő tájolás miatt. [link]

Persze a kiugró részeket kiegyenesíteném, teljesen feleslegesnek találom, ezeket a részeket. Módosítanám a másik wc-t, hogy külön helyiségbe kerüljön.

Nos, mennyiből tudnánk ezt megvalósítani?

2018. ápr. 5. 20:34
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez így saccra 120 m2 + a garázs 35m2.

Simán belekerülhet (most) 40+ millióba.

2018. ápr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Az alapra és a falakra elég lenne. De ha meg évekig nem tudsz tetőt tenni rá csak ázik és a fagy is rendezné a falakat. Inkább akkor ne kezd el. Várd össze hogy legyen még pénzed. Legalább annyi hogy a tetőt is rátedd. Az helyes hogy a lakást is meg akarod tartani.
2018. ápr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Hát azt hittem, hogy azt a 32-34 milliót. Aztán még nem is beszéltem arról, hogy a gázkazán helyett hőszivattyút szeretnék.

Tessék, lesüllyedtem Martinmarcii szintjére.

2018. ápr. 5. 20:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!