Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért nem fizetheti ki a vevő...

Miért nem fizetheti ki a vevő a teljes összeget ingatlan eladás esetén, egyből?

Figyelt kérdés
Röviden a lényeg az, hogy áruljuk a lakásunkat és most találtunk egy vevőt aki egyben kifizetné az ingatlant, viszont ez az egész procedúra ingatlan közvetítő és ügyvéd felügyelete mellet megy/ment. És most az ingatlanos azt mondta a legutóbbi beszélgetésünknél, hogy nem adhatják oda a teljes összeget míg ki nem költöztünk.(ugyanis aki megvette nem költözne egyből nyár végéig ad határ időt) De nyilván nekünk meg ez idő alatt kell keresnünk másik házat és kellene a pénz. Szóval nem értem most mi a helyzet.

2018. ápr. 7. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Gondolom, az ingatlanossal így szól a szerződés. Ha nem rajtuk keresztül szereztél volna vevőt, hanem saját magad, akkor nyilván kizárólag rajtad és a vevőn múlna, hogyan egyeztek meg.
2018. ápr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Abban állapodsz meg a vevővel, amiben akarsz. Akár úgyis eladhatod, hogy soha nem költözöl ki, ha befektetésnek venné. Más kérdés, hogy aki saját magának veszi, akkor szereti kifizetni az utolsó összeget, ha már üres az ingatlan, megtörtént a birtokba adás és beköltözhet.
2018. ápr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem értem ezeket az ingatlanosokat. Nem 1, nem két lakást eladtam-vettem az elmúlt 30 évben. Mindig fontoskodnak, terelnek, trükköznek, pedig szerintem az ő munkájuk ott véget ért, hogy összehozták eladót a vevővel. Első pénzmozgásnál(foglaló)megkapják a jutalékot, ennyi. A többi az már nem az ő dolga. Viszont tény, hogy sokan szeretnek egy x összeget visszatartani a kiköltözésig. De ha pont olyan értékben veszel másikat, mint amennyiért eladtad a saját ingatlanodat, kell a pénz. Ez érthető, nem???
2018. ápr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát igen pont ezért nem értem, hogy abba ö mért szól bele? Mert egyébként ezt a vevőt aki most úgy néz ki összejön, ismerős által találtuk és tudja, hogy kell a pénz és nem is problémázott vele. Mondta, hogy ö kifizet minket azért, hogy tudjunk tovább lépni. Majd muszáj voltam felhívni az ingatlanost/ügyvédet, hogy ez a helyzet(a szerződés miatt) és akkor egyből bele szólt, hogy nem adhatják egybe ide a pénzt! Meg, hogy ilyen árajánlattal ők is tudnak/tudtak vevőt csak mi először elutasítottuk, ami igaz is. Csak most már családi helyzet miatt sürgőssé vált, így engedtünk az áron. Na mind egy, ezt azért még kijárom, hogy miért is nem fizethet ki? Megkerülni meg semmi képen nem tudjuk az ingatlanost, mert ügyvédi dolgokban is segítettek, meg valahol nem is az én stílusom az ilyesmi. De most egy kicsit átment ez az egész pénz hajhászásba.(mondjuk nyilván mind ilyen) :S
2018. ápr. 7. 20:16
 5/15 A kérdező kommentje:
*semmiképpen
2018. ápr. 7. 21:14
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem az ingatlanos, de az ügyvéd sem fogja engedni, mert a birtokbaadáskor van az utolsó részlet kifizetése. Mert ha bármi nem stimmel (nem úgy adod át az ingatlant, ahogy szerződtetek, pl. kiürítve vagy frissen festve, nem akkor, amikorra szerződtetek hanem 10 nap múlva, nem intézed ez a nullás igazolást, nem adodo oda az alapító okiratot, nem adod oda az energetikai tanúsítványt, stb.), akkor az utolsó részletből a vevő levonja azt az összeget, amit kötbérre kikötöttetek, egyebeket. szóval az utolsó részlet olyan összeg, ami még sarkall arra, hogy betartsd a szerződést, és valóban kiköltözz, és úgy költözz ki, ahogy szerződtetek.
2018. ápr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ingatlanos mondott olyan példát, hogy eladtak egy lakást, és a vevő egy összegben kifizette az egészet. Emiatt nem adott foglalót, és picikét (lehet egy héttel, nem emlékszem) a szerződés megírása után utalta át az egész vételárat.


Kérdésem: milyen szerződést kötöttél az ingatlanossal? Kizárólagos, nem kizárólagos? Mit tartalmaz a szerződés? Milyen apró betűs részek vannak? (Kizárólagosnál csak az ingatlanos adhatja el a lakásod).

Mert, ha jól értettem, akkor ezt a vevőt te hoztad, nem az ingatlanos. Ha ezt a vevőt te hoztad, és ha a szerződésed az ingatlanossal olyan, hogy te is árulhatod és eladhatod őnélküle a lakásodat, akkor az ingatlanos téged most csak szivat. :O És akkor te ennek a vevőnek tökéletesen eladhatod a lakásodat, úgy, ahogy megállapodtatok, csak rendesen mindent le kell papírozni. És ebben az esetben az ingatlanosnak eléggé nincs köze hozzá, hogy neked a vevő hány részletben fizet.

1. lépés: nézd meg az ingatlanossal kötött szerződésed.

2. nem összeveszni kell vele, csak ha jogos, akkor szólni neki, hogy bocsi, de ezt így nem kéne.

3. keresel egy ügyvédet, illetve a vevő szokta hozni, szóval kerestek, ez tökmindegy, az ügyvéd meg fogja tudni, hogy mi kell egy ingatlan adás-vételi szerződésbe, azért ügyvéd, az a dolga. NE az ingatlanos ügyvédjét hívjad! (most kapcsoltam).

Jó, összefoglalnám: az ingatlanos azért szivat - ha tényleg úgy van, ahogy gondolom - mert ha te adod el saját magad a lakásodat, akkor ő nem kap jutalékot. Tehát a pénzéért teszi. Az ügyvéd, akit az ingatlanos ajánlott neked, az az ingatlanos embere, az ingatlanos minden vevőt hozzá visz, ismét pénzről beszélünk, jutalékokról. Tehát ez az ügyvéd szintén "hazabeszél" az ingatlanos malmára szeretné hajtani a vizet, (meg a sajátjára), és ezért szintén azt mondja, hogy nem fizetheti ki egy összegben a vevő az ingatlant

Egyébként: miért is ne fizethetné ki egyben? Egy kiló kenyeret sem szeletenként fizetünk ki a boltban. Az egy más dolog, hogy mivel az ingatlanvétel ilyen komoly dolog, és nagy összeg, külön szokások alakultak ki az adás-vétel lebonyolításához.

Tehát: te nem értesz az ügyvédhez (ilyesmit írtál). Neked csak egy ügyvédet kell találnod, egy másikat, az ügyvéd írja a szerződést, nem te, én sem tudnék egy ilyet megírni!

Ennyi az egész.

De ha csak nyár végén akartok kiköltözni, legyen ám mindig minden lépés leírva papírra ügyvéd által, amit meg magatok közt kell intézni a vevővel az is, és aláírva két tanúval (kulcsátadás, mérőórák).

2018. ápr. 8. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Bocsánat, elolvastam még egyszer, és javítanám magam, azt írtad, hogy az ingatlanost megkerülni nem stílusod, elnézést.

Megkerülni csak akkor tudod, ha a szerződésed nem kizárólagos, tehát megengedi, akkor viszont kerüljed nyugodtan.

2018. ápr. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41%

21:33 -as leírta!


A többi hozzászólás az csak mese habbal.

Persze lehet szidni az ingatlanost, csakhogy ő látott már jó néhány esetet, amikor az eladó nem tudott, vagy nem akart kiköltözni, avagy nem úgy hagyta ott a lakást, ahogyan azt illett volna.


Pl. a közelmúltban az eladó kiköltözéskor még leszerelte a kapcsolókat, a konnektorokat és a gázkonvektorokat is.

Kíváncsi lennék, hogy milyen képet vágnál, ha ilyen lakás fogadna??!

Mennél és veszekednél az ingatlanossal, hogy miért nem figyelmeztetett, hogy ne fizessed ki előre az egészet?!


Sajnos sok a szélhámos, ezért csak a teljesen hülyék fizetnek előre egy vadidegennek!!

2018. ápr. 8. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így most már értem, hogy mi is a helyzet a kifizetés dologgal. Most kerestem a papírjaim közt magát a szerződést és látom, hogy én azt meg sem kaptam, (ugyan elolvastatták velem arra emlékszem, de hát ez már januárban volt) valószínűleg náluk van lefűzve egy mappában emlékeim szerint, de hogy példányt mért nem kaptam az is érdekes. Most már tényleg alig várom, hogy túl legyek ezen az egészen és a lehető legkevesebb ráfizetéssel jöjjek ki ebből. :)
2018. ápr. 8. 07:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!