Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ilyen ingatlannak milyen...

Az ilyen ingatlannak milyen hátrányai lehetnek?

Figyelt kérdés

Van egy kis ház amit szeretnék megvenni, de tulajdoni lapon az szerepel, hogy belterület, művelési ágból kivett, épület, udvar. Azt már tudom, hogy lakáshitelt nem lehet kapni rá kapni, de milyen hátulütője lehet még?

Lehet ez az embernek a bejelentett lakcíme? Posta cím nem szerepel a tulajdoni lapon, más ingatlan tulajdoni lapján láttam posta címet, de ezen nincs. Nem értek hozzá, nem tudom ez mit jelent.

Köszönöm a válaszokat!


2018. ápr. 12. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Az OTÉK nevű törvény az építési törvény, abban vannak az építmények jellemzői. ami nem lakóépület, az nem lakóépület, bent lakásra nem alkalmas, pl. esetleg nem szigetelt, esetleg 5x annyi a fűtése, mint egy lakóépületnek.

Én bemennék az építési osztályra érdeklődni, ők értenek hozzá, elmagyarázzák.

2018. ápr. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy alapvető kérdés, hogy engedéllyel épült-e. Zártkerteknél van olyan, hogy nem. Mivel művelési ágból kivettet írsz, ez úgy hangzik, mint egy zártkert. Annak normálisan nem kellene ott lennie. Mondjuk írod az épületet is. Első jól mondja, utána kell érdeklődni.
2018. ápr. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Engedéllyel épült szerintem, van róla tervrajz. A nekiépített melléképület viszont valószínűleg engedély nélkül épült. A tervrajzon gazdasági épület bővítése szerepel, 2009-es tervrajz. B30-as téglából épült szerintem, szigetelés nincs rajta. Az ablakok régi dupla szárnyasak.

2018. ápr. 13. 06:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Belterületi művelés alól kivett, pont tegnap folyósították a lakáshitelemet Otp-nél.
2018. ápr. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy megsúgom, belterületen minden lakóház tulajdoni lapján, az áll, hogy művelési ágból kivett...

Kb ilyen művelési ágak vannak:

szántó, gyümölcsös, gyep /rét, legelő/, erdő, nádas, halastó

Szóval ha nem egy nádas közepén egy cölöpökön álló horgásztanyát, vagy egy lakóhajót akarsz venni egy halastón, hanem egy LAKÓHÁZAT pl egy faluban, akkor az művelés alól kivett lesz...

2018. ápr. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is nagyon beparáztam, képzelheted, mikor már foglalót, önerőt(5millio) kifizettem, erre a hitelügyintézésnél a bankos nő elmotyogja, hogy művelés alól kivett... azt hittem megáll bennem az ütő... aztán fel lettem homályosítva.
2018. ápr. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Viszont arra figyelj, hogy az épület, az lakóépület legyen... ha nem az, járj utána mi a menete, hogy az legyen... a mi falunkban pl kell lennie wc-nek és akkor költözhetsz is pénzbe se kerül.
2018. ápr. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7: Az egy dolog, hogy átminősítik hivatalosan, de csak 2-3 szempontnak kell megfelelnie az átminősítéshez, és ettől még nem lesz minden jellemzője olyan, mint egy lakóépületnek. Budapesti példa üzlethelyiség átminősítése lakássá: pl. egyáltalán nem nézik, hogy a falvastagság, zaj-, rezgés-, hő- és hangszigetelés megfelelővé lett-e alakítva bentlakáshoz, tehát papíron lakás lesz enélkül is, aztán a gatyád rámegy a fűtésre, és nem lesz éjszakai nyugalom (zajok, rezgések).
2018. ápr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek van ám pénze tökéletes szigetelésű házra, vagyunk sokan akik úgy oldjuk meg, ahogy tudjuk... pl csak 1-2helységet fűtünk télen, és máris nem megy rá a gatyánk... vagy eleve kis házat veszünk...
2018. ápr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!