Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Olyan előfordul hogy az...

Olyan előfordul hogy az ingatlanos hátráltat?

Figyelt kérdés

Meg akarnék nézni egy ingatlant, de az ingatlanos hátráltat, maaajd ő beszél a tulajjal, meg így meg úgy, elkéri a telefonszámomat, nevemet, meg hogy milyen módon fizetek stb.


Ki van téve a házra egy másik tel. szám, hívom, senki nem veszi fel, hívom másik telefonról senki nem veszi fel. Hívom a tulajt a saját számán, nem veszi fel.


Hangsúlyozom még 1x, el lett kérve a nevem telefonszámom. Gondolom meg lett mondva a tulajnak hogy úgy merjen szóba állni velem hogy ez meg ez lesz. Szerintem megfenyegették, vagy legalábbis valami valótlan jogi dologgal megijesztették, a tulaj meg nem ért hozzá.



2018. ápr. 16. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Hívd másik számról a tulajt, aztán majd meglátod!

(Nem igazán értem, hogy egy eladó ingatlan esetében miért cél a vevő elzavarása)

2018. ápr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ja, most látom, hogy hívtad másik telóról is.

Akkor változatlanul nem értem.

2018. ápr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem csak a pénzt szedik be egy-egy megtekintési nyilatkozat aláírattatása során...
2018. ápr. 16. 17:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Na de akkor miért akadályozza a megtekintést???
2018. ápr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémádat. Ez így szokás. Inkább te nem érted.

Az ingatlanos hirdeti, te őt hívod, ő megkérdez tőled pár alapdolgot, a kérdéseidre pár szóban mond valamit a lakásról, majd nyilván elkéri a számodat, mert felhívja a tulajt, hogy egyeztessen vele egy időpontot, mikor tudod megnézni a házat, ő hívja a tulajt, mivel ő van vele szerződésben, és ő van megbízva az eladással. Aztán visszahív téged, hogy beszélt a tulajjal, kedves érdeklődő (ez te vagy), 8-án 15 óra megfelel?

Mi a kérdés?

Ki fenyeget kit? Az eladó eladni akarja, az ingatlanos is eladni akarja. Mindenkinek abból lesz pénze, ha eladják.

2018. ápr. 18. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem olvastad el figyelmesen mit írtam? Nem veszi fel a tulajdonos a saját számát hívom. Senkinek és sose veszi fel. Az ingatlanos azt mondta visszahív, azóta is hív... volt már olyan is hogy ingatlanos hirdetett egy házat, de lejárt a szerződés (gondolom), törölték a hirdetést, de felhívtam hogy ha tudja adja már meg a tulaj számát, azt mondta kikeresi és visszahív, na ő is azóta is hív...


Ha eladni akarná akkor rugalmasabb lenne, és nem egyből támadna hogy így-meg úgy én is biztos csak ingatlan turista vagyok, de ha bemegyek papírt aláírni akkor TALÁN ismétlem TALÁN meg tudja mutatni a házat. kb. 5-10 ezer ft-ba fáj az az aláírás. És még nem is biztos hogy van értelme megnézni a házat.

2018. ápr. 18. 06:01
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, ezt eddig nem mondtad, hogy a megtekintésért NEKED kellene fizetned!... ha jól értettem(?)

Egyértelműen szélhámosokkal van dolgod, örülj, hogy így alakult és felejtsd el az egészet!

2018. ápr. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!