Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes meghirdetni eladásra...

Piroska és a farkas kérdése:

Érdemes meghirdetni eladásra lakás célú ingatlan tulajdonjogot?

Figyelt kérdés
Én biztos nem vennék.... de a magamét szívesen eladnám, azért kérdezem.
2018. ápr. 18. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem fuss neki még egyszer a kérdésnek, mert valami lényeges kimaradt!
2018. ápr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy értsd is a problémát:

Lakás célú ingatlan = lakás, vagy ház

Tulajdonjogot eladod = azaz eladod a lakásod vagy házadat


Gyakorlatilag azt kérdezted, hogy érdemes e meghirdetni a házamat/lakásomat, ha el akarom adni?


Ennek mi értelme van?

2018. ápr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
bocsi, valóban...a leglényegesebb kimaradt, nem 100 % tulajdonjog...80 %, nem ott lakó tulajdonostárssal, haszonélvező nélkül.
2018. ápr. 18. 18:00
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

És a 20%-os nem akarja eladni?

Mert ha nem, akkor indíthatsz "közös tulajdon megszüntetése" iránti eljárást és akkor nem kell életed végéig cipelned a hátadon a 20%-ost.

[link]

2018. ápr. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

... vagy meghirdeted gombokért, valaki megveszi és utána ő fogja megindítani az eljárást és gyakorlatilag lesz fillérekből egy háza.

Ezt gondold át!

2018. ápr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hol van az a ház?

Nem a pontos címre vagyok kíváncsi, csak a településre.

2018. ápr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Budapest. A 20%- os az én részemet nem veszi meg, az övét nem adja el.
2018. ápr. 19. 06:43
 8/10 xswerdy ***** válasza:
hát így nem lesz nagyon népszerű az ingatlan a piacon. Érdemes a közös tulajdont akár jogi úton megszüntetni.
2018. ápr. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől tartok. Láttam 1-2 hirdetést 50.60 %-os tulajdonjoggal, de nem sok értelmét látom. a jogi procedúra pedig nagy veszteség lenne anyagilag, nemcsak az ügymenet költségei miatt, hanem egyébként is. Áhh. Mintha lenne is meg nem is egy kicsike vagyonom, olyan ez.
2018. ápr. 19. 10:21
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Nem tudom milyen veszteségről beszélsz!

Ha csak nem 100 éves a 20%-os, akkor még évtizedekig fizetheted az üresen álló ingatlan 80%-os terheit.

Lakás esetén a közös költséget, a szolgáltatások alapdíját, vagy a legrosszabb esetben még a távfűtést is.

Ház esetén, ha lakatlan az állagmegóvást, a karbantartást, fűnyírást, egyes javításokat, esetleg adót.

Ugyanúgy a szolgáltatások alapdíját.

Egy üresen álló ingatlan egy perselymalac, amibe csak potyogtathatod a pénzt és mégis folyamatosan amortizálódik!

Legalább add ki, a bérleti díj 20%-át meg add oda a társtulajdonosnak!

Egyébként a perköltséget nem neked kell fizetned, hanem annak aki elveszti a pert, ez esetben egyértelműen a 20%-osnak. A gyakorlatban ez nem olyan horribilis összeg, hogy ne érné meg, még ha neked kellene együl is fizetned.

Annál minden esetre jobban járnál, mint így, hogy van valamid, ami csak pénzedbe kerül.

2018. ápr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!