Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan döntik el, hogy ki...

Hogyan döntik el, hogy ki nézheti meg a magasabb értékű ingatlanokat?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm most vett egy drágának kinéző, de viszonylag olcsó autót (használt porsche) és elhatározta, hogy csak kedvtelésből megnézne pár több száz milliós ingatlant, mert azt hiszi, hogy így már komolyan vennék az ingatlanosok.


Próbáltam lebeszélni, de hajthatatlan...


Gondolom ezeket a lakásokat/házakat vagy akár kastélyokat nem mindenkinek mutatják meg, mert sok a komolytalan érdeklődő és az idő pénz.


Hogyan szokták kiszűrni az ilyen ingatlanoknál a komolytalan érdeklődőket, akiknek közel sincs elég pénzük rá.


Persze nem kell csak a több száz milliós ingatlanokra gondolni. Gondolom az ilyen 20-30 milliósoknál is megtörtént párszor.


Bármilyen történetet szívesen hallok. Nem feltétlenűl "támpontokat" keresek, csak kicsit unatkoztam és kíváncsi lettem.



2018. ápr. 20. 21:14
1 2
 1/15 anonim válasza:
18%
Ne álmodozz prolikám!
2018. ápr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten egy 1.5 szobás lakás is 20 millió, 30-ért 2-3 szobás lakásokat lehet venni, ezeket teljesen átlagos emberek veszik meg, de a nívósabb ingatlanokat is megmutatják bárkinek, a legtöbb gazdag ember nem páváskodik.
2018. ápr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
Most függetlenül attól, hogy te mekkora számokat írtál: az ingatlanos feltesz néhány kérdést a telefonálónak, és kiderül. A százmilliósnál már szerintem kérdés sem kell, a hangján is hallani fogja :)). Az egész azért van, hogyha már valaki megbíz egy ingatlanost, akkor cserébe ne menjen oda boldog-boldogtalan, csak olyan, akinek reális lehetősége van anyagilag az adott ingatlan megvásárlására. (Kp, Kp + hitel, stb.) Mondjuk olyan is van, hogy a helyszínen kérdezik meg. De a százmilliósnál tuti nem (vagy több száz, mert Pesten tényleg vad árak vannak).
2018. ápr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

Csak megjegyzés, mert a kérdésedre nem tudom a választ.

20 millióért apró faluban is láttam régi házat, az igazán nem az a drága ingatlan... Nem mindenütt dobálják az ember után a házakat pár milkáért, nem is felkapott, de az ország nem legolcsóbb helyén levő kis falvakban annyiért telket ha kapsz...

A többszáz milliósok, na, azok már vannak valahol.

2018. ápr. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

50-80 millió egy sima nagypolgári lakás körúton belül. Ha csak a sajátodat cseréled, már ott vagy árban.

És akkor ezek az elég mérsékelt négyzetméterárak még.

[link]

2018. ápr. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"mert azt hiszi, hogy így már komolyan vennék az ingatlanosok"

Telefonon nem látszik, milyen autója van és nem is fognak rákérdezni. Nekünk sosem volt autónk, mert a belvárosba nem kell, de 2 nagypolgári lakásunk is van, és amikor azokat cseréljük, a helyébe ugyanilyet nézünk.

2018. ápr. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Németországban kérnek egy bankszámla másolatot vagy vételnél tulajdoni lapot is, itthon gondolom a bűnöző "kinézetűeken" és a fogatlan prolikon kívül boldog boldogtalannak mutogatják. Sok ilyen ingatlan turista nem lehet, mint a haverod vagy Te vagy az ?
2018. ápr. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Barkinek megmutatjak, van, hogy a tobb szaz millios ingatlanokra alig talalnak vevoket.. nyilvan az osszesnek meg fogjak mutatni, aki erdeklodik.
2018. ápr. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
Az ingatlanosok egyik dumája, hogy megszűrik a vevőket. Dehogy szűrik. Csak egy telefon, hogy meg akarod nézni ezt vagy azt az ingatlant, és már szervezik is a találkozót.
2018. ápr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

#9 azért az nem olyan egyszerűen megy mint mondod...


Sok ingatlanos igenis megszűri, a hitelesekkel lekezelőek, előnyben részesítik a kp-s vevőket. Valamint aláíratnak egy megtekintési nyilatkozatot, sőt, a DH-nál még pénzt is kérnek érte, ami nem jár vissza.

2018. ápr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!