Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki 10-15 milliós lakáshitelek...

Aki 10-15 milliós lakáshiteleket vesz föl később miért nyafog, hogy most 20-on évig fizetheti?

Figyelt kérdés
Egyre több ismerősömtől hallom ezt.Csilli villi házat akarnak jó helyen amihez hozzá sem kell nyúlni, ennek ára van.Rám meg irígyek, hogy én vettem magamnak egy olcsót ami levolt pukkanva és még jó helyen sincs.De jó nekem.Persze mert én megelégedtem azzal is.És most nekem nyafognak, hogy rossz az élet mert sok a hitelük.Nem értem.
2018. ápr. 22. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom most önigazolást vársz, mert próbálod magadnak megmagyarázni, hogy milyen jó, hogy lepukkantat vettél, ami még jó helyen sincs, de legalább hitel nélküli.

Kinek mi, szerintem mindenki agyal, kattog azért az alternatíván.

2018. ápr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Majd vigasztalja őket, hogy te meg egy vagyont költesz karbantartásra, állag megóvásra és közlekedésre.

Minden éremnek két oldala van.

2018. ápr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én nem várok semmit.Ki mondta, hogy hitel nélküli?Van rajta csak nagyon kevés.Én nem nyavajogtam senkinek, hogy nekem meg de rossz mert lepukkant, hanem megcsináltam.
2018. ápr. 22. 13:18
 4/13 A kérdező kommentje:
Mert aki felújítottat vesz nem kell az állagát megóvni?És az nem is közlekedik?Hagyjuk már.
2018. ápr. 22. 13:27
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Aki kap 10-15 milliós hitelt az nem hiszem hogy nyafogna a fizetés miatt, ugyanis ekkora összeget többszázezres fizetésre adnak.
2018. ápr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Pedig hidd el, hogy nyafognak.Sajnáltatják magukat miközben ők döntöttek így.
2018. ápr. 22. 13:37
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy értelmetlen kérdés... "Miért nyafog?"...


Sokaknak több százmilliós privát ingatlanhitel, vagy milliárdos céges hitel (igaz, az más tészta jogilag) törlesztése sem jelent problémát, vagy éppen csak az autójára felvett kölcsön több, mint ez az általad említett 10-15 milliós összeg, de a másik oldalon van sok olyan is, akinek még a telefontörlesztése is tétel.

Akkor most mire is vagy kíváncsi?


A szüleim is vettek fel kölcsönt a házunkra, újonnan épült, kiváló helyre, minden jóval felszerelt (geotermikus fűtés, falfűtés/hűtés, szauna, fedett medence a "télikertben", nagy kert, kosárpalánk, kis focipálya, most egy komolyabb tavat szeretnénk).

Azóta édesanyám elvált, én elköltöztem, a kisiskolás öcsémmel élnek, mégsem "nyafog" a törlesztő miatt.

Az teszi, aki nem mérte fel, meddig ér a takarója.

Sosem volt gond a fejlesztés, nyaralás, síelés, nem prémium autója van, de szalonból vásárolt (azt ráadásul készpénzre), folyamatosan színházba, operába jár, engem is támogat, most akkor megint megkérdezem, hogy mi itt a kérdés?


Mindössze önigazolást szerettél volna kapni, hogy te döntöttél jól.

Ha- hasamra csapok- keresel 200 környékén, s az ismerőseid is, akikről beszéltél, neked alig van törlesztőd, nekik pedig sok, akkor valóban helyes döntést hoztál, nade ne feledd, hogy lehet, másoknak az ötször akkora hitel törlesztése is kisebb probléma, mint neked a saját kis törlesztőd.

Vagy fordítva.

2018. ápr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én ismerőseim mem nyafognak. Na ehez mit szólsz?
2018. ápr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs semmi értelme a kérdésnek.

Amikor mi lakást vettünk ezer irányba nézelődtünk. Néztünk teljesen felújítandót, teljesen újat és újszerűt is. Volt panel, volt tégla. Volt normál belmagasságú, volt nagy polgári. Volt belvárosi és külvárosi.

Végül a pénztárcánkhoz és az ízlésünkhöz mérten két lehetőség maradt. A teljesen felújítandó olcsóbban, vagy az újszerű, szép állapotú, ami egy tisztasági festés után költözhető drágábban. Osztottunk szoroztunk és rájöttünk, hogyha igényeinkre formáljuk a teljesen felújítandót, akkor kb. ugyanott vagyunk, mintha megvesszük a szép állapotú, újszerűt. Szóval már nem ez volt mérvadó, hanem inkább az elhelyezkedése, beosztása, fekvése, stb.

Ez persze egy helyzet, a miénk. Más meg lehet máshogy gondolkodik. Ha házról van szó, az még több összetevős, hiszen ott több mindenre kell figyelni vásárlás során.

12 milliós hitelünk van és nem sírok miatta. Boldog vagyok, hogy egyáltalán lakáshoz jutottunk és mindent megteszünk, hogy mihamarabb szabadulni tudjunk a tartozásunktól, ne kelljen 20 évig fizetnünk.

2018. ápr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak nyugtatást vár, vagy ilyesmi, én is ismerek ilyet, felvett majd 40 millió hitelt egy szuper házikóra, ehhez megvan a fizuja is nyilván, és sír egy péksüti miatt, hogy drága. De mindenkinek más a fontos, ő a szép háztól érzi boldognak magát, én meg attól, hogy nincs hitel a lakásunkon.
2018. ápr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!