Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Otthon centrumnál mennyi a...

Otthon centrumnál mennyi a szerződés felmondási díj?

Figyelt kérdés
0.5% vagy 100 000 Ft, vagy másik verzió az eredeti jutalék fele? Vagy esetleg az egész jutalék megilleti őket?

2018. ápr. 23. 06:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van szerződésed, akkor el kell olvasni, ha nincs akkor pedig meg tudod kérdezni.
2018. ápr. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nincs szerződés, de szerinted el fogják mondani... annyian vagytok akik velük szerződtetek, csak tudtok mondani valami infót. Köszönöm.
2018. ápr. 23. 08:33
 3/12 xswerdy ***** válasza:
83%
Szerződés felmondási díj? Az mi? Én mondtam már fel nem egy ingatlanossal kötött szerződést, soha fel nem merült, hogy ennek díja lenne.
2018. ápr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudtommal ha lejár egy kizárólagos, és eladod az ingatlan akár pár hónapra rá akkor is kérik a jutalékot... Illetve ha felbontod a szerződést és a házat szintén eladod, elvileg "szerződésszegést" követsz el, akkor is követelik a jussukat. Ezért kérdem. Ha ilyen egyszerű lenne hogy felmondod és kész...
2018. ápr. 23. 11:36
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

A dolog roppant egyszerű, márha nem kapsz pontos választ.

Bemész, közlöd, hogy van eladó ingatlanod, milyen szerződések vannak, mik a díjak, mi van felmondás stb esetén. Ennyi. Aztán megköszönöd, és közlöd, hogy átgondolod.

2018. ápr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Úgy rémlik, pár napja is volt erről kérdés, szerintem azt is te tetted fel. Te lennél a vevő. Próbálnád olcsóbban megvenni az eladótól, csak az a fránya jutalék...

A vevő magával szúr ki, ha a szerződése ellenére megegyezik veled, mert rajta később behajtják a jutalékot.

2018. ápr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 xswerdy ***** válasza:
75%

ja, azt egy szóval nem írtad a kérdésben, hogy kizárólagos szerződésről van szó.


Nem tudok róla, hogy lenne ilyen felmondási záradék. A kizárólagos szerződésnek szokott lenni egy lejárata, az alatt nem felmondható. Utána 1 napal már eladhatod, de persze nem olyannak, akit az ingatlanos hozott. Az minden szerződésre igaz, hogy annak, akit az ingatlanos hozott, lejárat után is csak úgy lehet eladni, ha kifizeted a jutalékot.


Hasonló fórumokon viszont olvastam ügyvédi véleményt, miszerint a kizárólagosnál sem kell kifizetni a jutalékot, ha valaki megtudta, hogy eladó, de ebben az ingatlanos egyáltalán nem működött közre. Elvileg a kizárólagosnál azt vállalod, hogy ha valaki direktben érdeklődne, azt is az ingatlanoshoz küldöd. Az ügyvéd azt írta, hogy kisebb, és nagyobb irodákkal szemben is képviselt már ügyfelet, és az ügyvédi levél után elálltak a követeléstől. Persze azt nem írta le, hogy mire alapozta az álláspontját, felteszem, hogy valami molyasmire, hogy egy sikerdíj jellegű szerződésnél nem járhat díjazás, ha a sikerért semmit nem tett a megbízott.

2018. ápr. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Előző, ha kizárólagos lejárta után egy nappal te eladod a lakást, ugyanúgy fizetned kell az ingatlanosnak. Ez cégenként lehet (biztos) hogy más-más arány, de: fenti esetben feltétezhető, hogy megkerülted őket. Azt hiszem, így a jutalékuk fele illeti meg őket. Ha közben felmondod, még nem járt le, és eladod, akkor meg aztán főleg kilóg a lóláb, mert akkor tuti, hogy megkerülted őket, és ezt megfizettetik. Ugyanis azért mondtad fel, mert lett közben egy vevőd, és magánúton akartad eladni, hogy az irodának ne kelljen fizetned. Az ilyen eseteket, mikor a tulaj egyszercsak hipp-hopp felmondja, figyelik egy évig. Kibukik a dolog, megkeresnek azért a fél jutalékért.

Ergo: ha te vagy a vevő (olvastam az előző kérdést én is), akkor most akarsz spórolni (nyilván), mert közvetlen kontaktod van a tulajjal. Mondjuk így egymillió lenne a jutalék, ha felrúgjátok a szerződést, akkor meg lehet ötszázezer a bünti. Szóval az a kérdés, ki kivel "tol ki" és jár-e jól így valaki. (a fenti számok csak tippek)

Első ötlet: szerződés tüzetes átolvasása, kifejezett tekintettel az apróbetűs részekre. Ott kell, hogy legyen. Több féle szerződés van, ezt max egy OC-s dolgozó tudná itt megmondani.

Második ötlet: alkudjatok az ingatlanossal (miután átolvastátok a szerződést - vagy a tulaj, miután kiszámoltátok fentieket). Mondjátok azt az ingatlanosnak, hogy kap 750 ezret (tipp, fenti számokból), aztán legyen boldog.

A fenti infók ingatlanirodától vannak, csak másiktól.

2018. ápr. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, a lejárata után egy nappal kezdetű dolgot kicsit javítanám: ha a lejárata után egy nappal eladod, azt írtam, biztos fizetni kell, hát én az egy napot szó szerint vettem, amúgy akkor ezt inkább javítom úgy, hogy normálisan nem, de szó szerint egy nappal utána bizonytalanra mondanám. (Nyilván utána mással is köthetnél szerződést)
2018. ápr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Akkor ezekszerint általánosan bevett szokás - és jól gondoltam hogy figyelik az eladót utána is... - hogy min. egy fél jutalékot akkor is bezsebelnek.
2018. ápr. 23. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!