Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a teendő ilyenkor/ mit...

Mi a teendő ilyenkor/ mit tehetek ilyenkor? (többi lent)

Figyelt kérdés

adott egy ház adás-vételi szerződése, amiben a teljes kifizetéstől számított 30 napja van az eladónak kiköltözni. A kifizetés megtörtént, április 4én, így a költözés május 4e. A vevő május 6án tud költözni, az eladó viszont újítja fel a házat amibe költözik, így azt mondta majd szólnak ha mennek.


na de kérem..30 nap az 30 nap.


mit tud tenni a vevő ebben az esetben?


2018. ápr. 25. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kötbér, ha van a szerződésben, ha nincs akkor albérlet.

Neked is, meg neki is.

2018. ápr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kötbérről nincs szó az adás-vételiben, akkor jó szar ügyvédet választottál...
2018. ápr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

bocsánat, kicsit rosszul fogalmaztam a kérdést.


én a vevő vagyok. albérletből mennék a már saját kifizetett házamban, de az eladó addig nem akar menni míg nem végzett a felújítással..csak nekem így albérletet és már hitelt is fizetnem kell..mert ő épp nem végzett a felújítással ott ahova elköltözik..ami lássuk be nem az én gondom.

2018. ápr. 25. 11:10
 4/7 kovpet ***** válasza:
100%

"Nem akar menni" - majd fog akarni, ha megtudja, hogy fizetnie kell az emiatt felmerülő költségeid. :)

Amúgy tényleg nincs benne a szerződésben, hogy mi van, ha nem ad birtokot a kitűzött időre? Ne már, ez tényleg nagyon nagy hiba lenne az ügyvéded részéről.

2018. ápr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2. köszönöm a szuper észrevételt, sajnos utólag mindig okosabb az ember..az egész adásvétel alatt (ami amúgy elég bonyolult volt) teljesen együttműködők voltak (tudom ez nem ok a a bizalomra, hogy időben mennek). eszembe se jutott hogy majd nem akarnak időben menni..holott már mindenki örül hogy végre vége lenne.


most néztem meg az adásvételit..sajnos nincs erről szó. de felhívom az ügyvédet..biztos többet tud mondani, hogy ilyenkor mi a teendő.


köszönöm a válaszokat.

2018. ápr. 25. 11:45
 6/7 kovpet ***** válasza:
100%
Nem te hibáztál ez esetben. Azért kötelező az ügyvéd, mert neked lehet, hogy ez az első ingatlan adás-vételed, de neki biztosan nem.
2018. ápr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen, nekem az volt. remélem van valami törvény, ami ilyenkor véd bennünket még akkor is ha nincs a szerződésben.
2018. ápr. 25. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!