Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tényleg ennyire drágák már az...

Tényleg ennyire drágák már az ingatlanok? Tovább drágulnak?

Figyelt kérdés
A minap láttam egy hírdetést, amiben egy Gellért-hegy környéki házat hirdettek. Egy kb. 2-300 nm-es telken, 60 nm alapterületű régi, felújítandó házról volt szó, ami kb. 40-50 éve épült. Külön odaírták a hírdetés végére, hogy "biztos elviszik, valaki biztosan meg fogja venni" Mindez 50 millió forintba fog kerülni annak a valakinek. Ha egy ilyen romos kis lyukat, zsebkendőnyi telekkel ennyiért árulnak, akkor szerintem lesznek még itt durva áremelkedések Budapesten kívül is. Jelenleg 50 millióért lehet kapni a fővárostól 30 km-re lévő, újszerű, 5 szobás családi házakat, nagy telekkel. Ha így halad a drágulás, szerintem pár év múlva minimum 100 milliót elkérnek majd egy ilyen ingatlanért. Ti hogy látjátok? És mindez nem a magyarok béremelkedése, hanem nagyrészt a gazdag befektetők miatt van. Ugyanis bank helyett mindenki ingatlanba fektet be.

2018. máj. 14. 20:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Igen, de nem kell ahhoz gazdagnak lenni, ugyanis már 10 000 Ft-ért lehet venni ingatlan befektetési jegyet.
2018. máj. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
igen azok, de már 5m lehet konyha + 1-2 fürdőszoba 3-4 szoba központi fűtés 2000m2 telek csak ott a folkórt kell szeretni de akinek ez bejön az jó ingatlant tud venni gombokért
2018. máj. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú az, hogy valakik, meg az egészségüket feláldozva güriznek egy ócska, vidéki lyukért is, valaki meg örököl egy Gellért-hegyi kecót.

Mi(apám+idióta nővérem) 2000-ben adtunk el bagóért egy budapesti ingatlant, ma ugyanez, ugyanott kb 38 millió.

Akkor abból vettünk egy vidéki parasztházat, ami per pillanat is ér vagy 5-6 milliót.

Az élet....hülye döntések sorozata. :(

2018. máj. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
Aki a Gellérthegyen nézelődik sz lexarja az árakat. Más meg az anyagi lehetőségei szerint válogasson.
2018. máj. 15. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Az ingatlanok értékének fő meghatározója, hogy hol van. Továbbá a legtöbb vásárlónak nem kell 5 szobás családi ház. Nekünk 2 gyerekünk van és sose kéne 80-90 négyzetmétenél több. És inkább egy pici lukban élek Budapesten, mint 30 km-re egy nagy házban, mert nem vagyok hajlandó a legértékesebb dolgot, az időt ingázásra pazarolni, azért, hogy hétvégén a kertet csináljam, meg takarítsam a hodályt.
2018. máj. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Nem tartozik a kérdéshez de kinek mi. Én inkább kertezek meg hodályt takarítok és ingázok kerüljön bármennyi időbe minthogy egy lyukba éljem le az életem.
2018. máj. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de 80-90 nm azért nem egy pici lyuk, hanem egy kényelmes nagypolgári lakás.:)
2018. máj. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Az nem kérdés,hogy a budapesti ingatlan mindig értékállóbb mint egy vidéki.

A vidéki falvaknak lassan vége, munkahely nincs, az idősek kihalnak, fiatalok elköltöznek, sok helyen összevonták már az óvodákat, iskolákat is.


Most hallottam a médiában,hogy lassan már a befektetőknek is magasak az ingatlanárak, legalábbis Budapest egyes kerületeiben, ugyanis a befektetett összeg a bérletbe adással csak nagyon sokára térül meg. Mindenesetre akinek van annyi pénze,hogy azon ingatlant vegyen, és nincs olyan családtagja, akinek konkrétan ezt lakhatás céljára szánná, az vegyen lakást, és adja ki.

2018. máj. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az az igazság hogy már nevetséges szinten vannak az árak.

Itt az egyik kérdésben a XV-kerben írták, hogy 26-28 milla a panel, és tényleg!!! Agyam eldobom.

Mi egy nagyon szuper, részlegesen felújított lakást vettünk a XX.kerben tavaly, 20 milláért. Az ablakokat most cseréljük, de az 1 millió plusz csak.

Cserébe sokkal rosszabb elhelyezkedéssel rendelkező lakások azóta már 10-20%-al többe kerülnek errefelé is...

2018. máj. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nézegess új építésű lakásokat is szerintem. A magánhirdetők többsége elszaladt az árakkal. Az új építésűeknél reálisabb az ár/érték arány. Ráadásul ezeket nem kell felújítani és szigetelni sem. Sokkal energiatakarékosabbak. A hátrányuk az, hogy kevés a pici lakás, ami az olyan pároknak felelne meg, akik még nem terveznek családot alapítani. Ami még számomra előny, hogy fürdőkád helyett zuhanyzó van, így nem kell napi kétszer bemászni a kádba csak azért, hogy úgyszintén zuhanyzóként használd.
2018. máj. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!