Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van-e értelme most Pl.11-13...

Van-e értelme most Pl.11-13 millioért 25-38 négyzetméteres lakást venni Debrecenben?

Figyelt kérdés

Bocsánat de a pofám leszakad, hogy gürizek évek óta Német földön, hogy egy lakást tudjak végre magamnak venni 26 évesen, de nem szeretném elkapkodni, és kicsit irreálisnak tartom a mostani árakat. Érdemes-e várni, vagy lesz otthon Debrecenben még drágább is?

2-3 éve ismerősömék 11.3 millióért vettek egy normális

állapotú, 8. emeleti lakást, erkéllyel, 51 négyzetméter, másfél szoba, Agrár egyetem környéke.

Ma felmész az ingatlankeresőre, és putrikat, lyukakat kínálnak 8 millióért a Dobozin, városszéleken, 18-26 négyzetméter és társaik.. Egy értelmes kisebb lakás -(ami nekem jó lenne min. 40 négyzetméter max. 55) - na ez kerül olyan 15 millióba, + általában ezek is ezer éves parkettával, ajtóval, csempével vannak felszerelve. Mit tegyek? :/

Gondolkodom, hogy befektessem-e a szűk 11 milliomat egy ilyen rossz lyukba az egyetem környékén, hogy legalább albérletből plusszom legyen, míg majd egyszer hazaköltöznék, és mire hazaköltöznék a Honba, vennék egy újat, vagy beköltöznék majd a már megvettbe..

Köszönöm az értelmes válaszokat!


2018. máj. 17. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A már megvettbe nemigen tudsz hazaköltözni, ha lepukkant most és nem akarsz sokat rákölteni, albérletbe kiadod, totálisan lelakják.


Nehéz döntés ez, de ha jelenleg nem tudsz mit kezdeni a megtakarításoddal még mindig érdemes a lakásvásárláson elgondolkodni.A levegőbe nem lóghat a pénz, kamat null' Ft, ha befekteted, kiadod, mégis hoz valamit.


Amíg dolgozol gyűjtesz hozzá, hazajössz, eladod, hozzáteszed amit gyűjtöttél és ami az albérletből bevételed származik és veszel egy megfelelőbbet magadnak.


Lakásba fektetni mindig érdemes volt/lesz.

2018. máj. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én is debreceni vagyok,tavaly vettem egy lakást a hadházin.Én azt javaslom neked,hogy gyűjts még hozzá egy pár milliót és veszel egy legalább 61 négyzetméteres lakást. Szerintem egy ilyen lyukat ne vegyél.
2018. máj. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Annyi a különbség, hogy jelenleg magasan vannak az árak, ha most veszel magas áron egy - szerinted - lyukat, kiadod, lelakják, aztán csak évek múlva jössz haza, elképzelhető, hogy addigra leesik az ára, és bukni fogsz rajta, ha akkor meg eladod, mert utálod.

Nem tudni, mennyi ideig maradnak fent az árak,nőnek-e még, pár év még van benne a magas árakban.

A készpénz csak az értékét veszti.

Következésképp ha veszel, akkor csak olyat kellene, amit tudsz vállalni magad előtt.

Egyébként pedig az egyetemisták miatt jól kiadhatóak a lakások (simán benne van, hogy lelakják).

2018. máj. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valóban érdemes lenne gyűjteni hozzá pár milliót,de kérdés az,hogy ez mennyi idő alatt jön össze?


Nem hinném,hogy a diákok jobban lelakják a lakást mint egy kisgyerekes család.Ráadásul a diákok amíg ott tanulnak addig van szükségük a lakásra,ezért könnyebben szabaddá válik a lakás egy esetleg nemkívánatos lakótól.


Az ismerőseid, barátaid körében lehet,hogy találnál is olyat, akinek hozzátartozója lakást keres.

2018. máj. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!