Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Volt már valaki így?

Volt már valaki így?

Figyelt kérdés
Foglaló nélkül ír az ügyvéd előszerződést amivel menni tudunk a bankba a hitelt igényelni a házra? Volt már valaki ugyanígy? Az eladó közeli ismerős és nem szeretne kérni foglalót.
2018. máj. 22. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

És mi a garancia, hogy közben nem adja el másnak, aki többet kínál? Én adnék foglalót, akár akarja, akár nem, letétbe helyezném az ügyvédnél, ha nem akarja átvenni és belefoglaltatnám az előszerződésbe is.


Üzletben nincs barátság, jobb a megszokott hivatalos út.

2018. máj. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha hitelt szeretnétek felvenni és annak az a feltétele,hogy a szerződésben foglaló szerepeljen, akkor nincs más választásotok.


Bármennyire jót akar az eladó, és bármennyire közeli ismerősötök, ha a szerződésben ennek benne kell lennie akkor egyértelmű,hogy úgy írja bele az ügyvéd ha a foglalót átadjátok.

2018. máj. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bátyám egy ismerős idős nőtől vette a házát. Nem akart foglalót az eladó. De a ház annyira olcsó volt ( az eladó nem volt tisztában az értékével) hogy a bátyám nem akart lemaradni róla. Így erőlködött és adott is . Mindent lepapiroztak. Időközben a család szólt az eladónak hogy emeljen az áron mert az értéke feléért árulta. Már nem tudott mert ha eláll a megállapodástól a foglaló dupláját kellett volna visszaadnia.
2018. máj. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3: Ebben az esetben én elálltam volna az eladó (család) helyében, mert a foglaló a szerződött vételár 10%-a szokott lenni - nem tudom, itt mennyi volt - simán érdemesebb kifizetni a vevőt még így is, ha a ház piaci értéke valóban húszszorosa a foglalónak.;)
2018. máj. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A foglaló a vételár egyharmada volt.
2018. máj. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5: Jól bebiztosította magát!
2018. máj. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja lefoglalózod, aztán nem kapsz hitelt, nem tudod megvenni, buktad a pénzt mert vissza nem jár. Megéri...?
2018. máj. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy mindenki hitelre vesz. Az álltalam említett ház 3.5 milla volt tizen két három éve. Hetet ért akkoriban kb. A bátyám a feleségével és a két féltől a szülők adták össze a rávalót.
2018. máj. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!