Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Most készülünk megvenni egy...

Most készülünk megvenni egy házat. A vételáron felül milyen költségekre kell számítani?

Figyelt kérdés
A ház ára 16,9 millió, CSOK-ból, némi önerőből, illetve hitelből vásárolnánk. Milyen pluszköltségek merülnek fel a folyamat során, mennyivel számoljunk?
2018. máj. 22. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Hitelbírálati díj,

ügyvédi költség,

közjegyző,

földhivatali eljárási díjak ,

hitelfolyósítási jutalék,

vagyonszerzési illeték,


építész - statikus költsége (javasolt szakemberrel megnézetni).

2018. máj. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy írta az előző, csak kicsit részletezek -


vagyonszerzési illeték 4%, kivéve ha bármi miatt mérsékelnék nektek, de erre kicsi az esély

ügyvédi díj vételár 0.5-1%-a általában

közjegyzői díj változó, de 40-50-et számolj rá


a banki költségeket sok helyen állja a bank, ezért nem mindegy, milyen konstrukciótok van. Nekünk 120 ezer lett volna a mindenféle adminisztratív díj (közjegyzővel együtt), de mindent vagy elengedtek, vagy visszatérítettek.


Járulékos költség, amit szeretnek elfelejteni az emberek: bebútorozás, lámpatestek, min. kisebb felújítás és ahhoz szükséges eszközök, kötözés, stb.

2018. máj. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 300 ezer lett végül, kisebb felújítással együtt.
2018. máj. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor nagyjából jól gondoltam.


Bútoraink nekünk vannak, a szállítás is megy családon belül, a házat szerencsére csak festeni kell, mert nagyon szuper állapotú, úgyhogy itt már nem kell nagy dolgokkal számolni. De azért nem árt, ha hagyunk némi tartalékot, így gondoltam én is.

2018. máj. 24. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!