Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ketten keresünk kb.500k...

Ketten keresünk kb.500k nettót. Nagyvárosban élünk 5 milliós megtakarítással rendelkezünk 3-4 év múlva szeretnénk lakást venni. Szerintetek mire összpontosítsunk leginkább ebben a 3-4 évben?

Figyelt kérdés

- Több pénzt keressünk?

- Kamatoztassuk valahol ezt a megtakarítást?

- Lakástakarékba fektessük?

- Ne féljünk a lakás miatti röghöz kötöttségtől?

- Albérletet nehezebb találni,ha gyereket vállalunk?


Nyugodtan adjatok még tippeket. Köszönöm mindenkinek!



2018. máj. 25. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

- az, hogy tudtok e több pénzt keresni rajtatok múlik. van e túlóra? tudtok e valamit csinálni másodállásban?

- lekötni felesleges mert röhej a kamat, max azért érdemes, ha ellopják a kártyát ne tudják leszedni

- ltp-t tudtok nyitni 4évre, ketten max befizetéssel

- igen nehezebb.


Amúgy mi is hasonlóan vagyunk.

Van két ltp-nk, mellette meg várjuk a csodát, hogy ne 25 milla legyen egy panel :D

2018. máj. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2 dologra összpontosítsatok:

- ltp mindkettőtöknek (2x20ezer; 4 év múlva 2.5 millió)

- spórolás. ezt egy közepesen bonyolult excellel meg lehet szépen oldani, mióta mi ilyet használunk, eszméletlen mennyit félre tudunk tenni és nem csökkent az életvitelünk.


Listázzátok fel a havi kiadásokat 1 excel munkafüzetbe, vegyétek számba mi az ami tényleg kell, majd 1 másik fülre írjátok be, mennyi a bevétel, mennyi a fix kiadás, mennyi marad ha ezeket kivonjátok.

Határozzatok meg minden hónapban egy félretett pénz-célt és a maradékkal gazdálkodjatok.

Apósom könyvelő, ő tanította nekünk ezt, sokaknak elhiszem hogy ez durván hangzik de eszméletlen módon segít nekünk.


Arra szerintem ne számíts, hogy lekötésből lesz pénzetek, nem térül meg. Nektek most a tőkehalmozás a fontos. A lakásba való befektetés viszont szuper hamar megtérül, pláne, ha jó konstrukciót vesztek fel hosszú időre, és pl. félidő előtt visszafizetitek.


Egyébként a pozícióváltás is szóba jöhet legalább az egyikőtöknél, de ez nagyon terület és szakma függő.

2018. máj. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a legértelmesebb "befektetés" ma lakástakarék. Kössetek amennyit csak tudtok. Nekünk van belőle négy és mindet hitel előtörlesztésre szánjuk.


Lakást vettünk hitelre, mert fele annyiba kerül, mint egy hasonló paraméterekkel rendelkező lakás bérleti díja, és a MIÉNK. Elmondhatatlan érzés úgy befúrni egy lyukat a falba, hogy tudom magamnak csinálom és nem kell amiatt aggódnom, mit fog szólni a tulaj.

Tök jó érzés kiválasztani a színt és felkenni a falra, vagy a méretre pont ide illő nappali bútort megvásárolni, amit tudom hogy minimum 10 évig fogok nézegetni.

Ezen felül én amondó vagyok nincs rizikó. Ez olcsóbb és a miénk. Fizetni pedig akkor is kell, ha itt lakunk és akkor is, ha albérletben. Olyan opció NINCS, hogy a lakhatásunkra szánt összeget ne tudjuk valamilyen oknál fogva előteremteni. Erre mindig lennie kell és kész.

Szerintem a titok pont az, amit írtak. A hitelt ki kell pörgetni mihamarabb, nem ülni rajta 20 évig és várni, hogy majd egyszer csak elfogy...


Albérletet gyerekkel NAGYON nehéz találni! Mivel szigorúbbak a kilakoltatási lehetőségek nem fizetés esetén, sokan nem fogadnak gyerekeseket.


A röghöz kötöttséget nem értem igazán. Van egy hely, amit szerettek, ahol dolgoztok, ott éltek, ott terveztek élni 5-10 évig. Akkor már megéri. Majd ha tovább állnátok, akkor elgondolkoztok hogyan, miből. Így lesz egy kis pénzetek hozzá, avagy kitudjátok adni és lesz belőle fix bevételetek. Azt gondolom ezen bukni nem lehet. Ellenben ha összeszámolod, hogy 5-10 év alatt mennyi pénzt fizetsz ki albérletre, én elborzadok.

2018. máj. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hasonló kondíciókkal mi ltp-t nyitottunk, a megtakarításokat meg állampapírokba tettük, később szeretnék jobban fizető munkát is, de kisgyerekek mellett most jobb a mostani.
2018. máj. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4: Hogy tudtatok albérletet találni gyerekkel?
2018. júl. 5. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!