Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panel vagy családi ház?

Panel vagy családi ház?

Figyelt kérdés
Vásároltunk a párommal egy panel lakást, de amíg felújítottuk apóséknál laktunk, akik családi házban laknak. Hitelt nem akartunk felvenni így a lakás tehermentes, viszont mára átértékeltük a családi ház előnyeit. Korábban a hitel miatt nem akartam, mert kb. 8-10 millió különbség van a kettő között, ha jó helyen vásárolok házat. Nem tudom mi legyen. Tény, hogy a panel közös költsége magas, de anyagi szempontból az még mindig jobb. Viszont a ház törlesztője 15 év alatt "kényelmesen" kifizethető, csak addig a "nyakamon" lesz...

2018. máj. 29. 07:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Akkor vegyél családi házat, ha van elég időd a kertre, fűnyírásra, állandó javítgatásokra, na és pénzed is. Kicsi gyerekekkel a családi ház a legjobb, viszont ha nincs segítség, akkor nagyon időrabló, főleg ha szereted, hogy a környezete is normálisan nézzen ki.


Ha reggeltől estig dolgoztok és kevés az időtök, a családi ház nem a legjobb választás. Ha viszont nincs ilyen gond, akkor maga a nyugalom szigete.


Azért azt nézzétek meg, hogy amíg apóséknál laktatok, mennyi felé oszlott a házzal kapcsolatos meló és költség, mert ez csak rátok hárulna.

2018. máj. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kertes házban élni nyáron sokkal kényelmesebb, mint panelban. De az is biztos, hogy a házat karban tartani, szinte minden évben adódik rajta valami nagyobb lélegzetű munka: külső festés, vakolás, esőcsatorna javítás, kerítés javítás, hasonlók, és minden évben ott a kert, a gaztalanítás, a fűnyírás, ha még nem is veteményezel bele.

Télen pedig kotorhatod a havat nemcsak kerítésen belül, de kívül is a telek hosszábban!!!

Viszont sokkal nyugisabb élet, a szomszédok zaja, vizslató szeme egy kicsit távolabb van, mint panelban.


Panelban nem a te gondod az ingatlan karbantartása, csak a rávalót kell befizetned a közösbe! Nem a te gondod télen a hókotrás, viszont nincs is kerted, max. erkélyed, és a szomszédok zaja, stb. is ott van a falon túl.


Alaposan gondold át: életkor, életritmus, napi egyéb elfoglaltság, egészség (a kerthez kell az erő!).

Szerettem kertes házban élni, a panelban csak télen érzem jól magam! :))

2018. máj. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat lesztek otthon, akkor ház, ha csak aludni jártok haza, akkor panel.
2018. máj. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Engem mindenki azzal riogatott, hogy sok munka van a kerttel és a házzal...

3 éve élek itt, de soha semmi "munka" nem volt vele, ami az én értelmezésemben munka...

A kertészkedés a legmeditatívabb tevékenység a világon, a ház karbantartásánál, pedig mindig olyan büszke vagyok magamra, hogy teljesen elveszik mellette a rá fordított idő...

Állatokat is tartok, kutya, macska, csirke, kacsa, liba, pulyka, nyúl, tengerimalac

Más szerint ezekkel is sok a "munka" hát nekem totális kikapcsolódás...

Amúgy asztalos vagyok, általában reggel 6-16 óráig melózom és emellett van időm mindezekre... az első fél évben erőm nem volt hozzá, de aztán jött az is fokozatosan...

Sőt mondok jobbat, vannak még ezen fellül is hobbijaim, kerékpár, furás, animációk készítése...

Régen mikor panelban éltem 31 éves koromig, soha semmire nem volt időm... 15:00 kor hazaértem munkából, beültem a számítógép elé, aztán ott döglöttem 22-23 óráig... semmi hobbira, semmi hasznos tevékenységre nem volt "időm"...

2018. máj. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Amúgy ha rendszeresen gondozza az ember a kertet, ÷s én most 3000 négyzetméterről beszélek, akkpr évente 2× elvisz egy 3-4 nap kemény "munkát" egyébként 2-3 naponta 1-1óra ráfordítást igényel...

Szóval nem tudom mit vergődnek ezen sokan, hogy ez olyan "nehéz"

2018. máj. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit túlzás ez a pánik a kertesházak miatt. Akibegy szalmaszáat nem szeret kereszrbe tenni na szoknagyötrelem egy kertesház. Bár dose értettem hogycazért 2500 forintért miért nem lehet skkor venn egy liter gyomírtót és két hónapra lerendezni a portát. Sok még erre is képtelen és két méter gazban áll minden. A közös költségbe évtizedek alatt többet befizetsz mint amit egy családi házra költenél.
2018. máj. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Több mint 30 évig laktam kertesben. Öreg ház volt, mindig volt rajta valami javítani való, mármint minden évben sorra vettünk valamit hogy rendben legyen. Napi 8 órás munka mellett nem gyomirtóztunk, hanem a kertben megtermeltük, ami megtermett zöldség, + szőlő-gyümölcs, és még volt apró jószág is, amit naponta etettünk... nem tétlenkedtünk benne, tehát aki ezt nem bírja, az ne is álmodjon arról, hogy majd jó lesz neki a kertes ház.

És ahogy írtam, a másik 30 évet már panelban, amit azóta sem tudok megszokni. Kizárólag télen örülök annak, hogy behúzódok a kis kuckómba, feltekerem a fűtést, és semmi gondom azzal, hogy mi van az ajtón kívül.

2018. máj. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Imádom, hogy a kertes háza ellen az az érv, hogy öreg és javítani kell, meg nagy a kert és kertészkedni állandóan ...

Nem kell mókolni,emberek. Vagy új, és akkor minden ok, vagy nem új, de akkor szakemberrel kell megcsináltatni.


Nem kell gigakert annak, aki nem akar, és termeszteni sem kell benne semmit. Nekünk 900 nm-es a kert. A fele locsolásmentes és gondozásmentes. Titok? Ész. Díszkavics, mulcs geotextilen, beleültetve gondozásmentes örökzöldek és fák: gyönyörű.


A másik fele sík, abból eleve elvesz a tűzrakó, a napozóterasz, a fák, az örökzöldek. Ami marad, azt a füvet kéthetente egyszer lenyírod vagy robottal lenyíratod és annyi.


Számos olyan fát kapni, amit nem kell metszegetni, eleve formázottak és lassú növekedésűek.


Kérdező, legyen hat havi vésztartalékod, köss 1-2 4 éves, max. összegű ltp-t mellé, ami beforgatsz a tőkébe.


A családi ház előnyei:

-béke és nyugalom, mert nem mindenütt flexelnek hajnalban, csak meg kell válogatni, hová költözöl

-nyaranta hűvös van, nem úgy, mint a paneldzsungelben

-jól tájolt, jól megépített házban nem kell légkondi sem

-élettered van, amit a magad képére formálhatsz

-grillezhetsz kedved szerint

-lehet medencéd

-csönd van, nincs falszomszéd

-tiszta a levegő, mert nem mindenütt fűtenek gumiabronccsal, válogasd meg, hová költözöl

2018. máj. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem iszonyatosan sok múlik az igényeken és az ingatlanok milyenségén is. Ez a válaszokból is látszik.

Nekem pl. lenne igényem családi házra, nagy teraszra, udvarra és egy tényleg picike veteményesre, de nincs rá pénzem. Drágább, meg kell venni, mindig kell valamit rajta újítgatni, esetleg komolyabb összeg a fenntartási költsége mint egy lakásnál és nem érzem magamat elég érettnek hozzá. Ez van.

Fiatalként már annak is örültem, hogy hitellel futotta egy élhető méretű lakásra, erkéllyel. Már ennek a felújításánál, bútorozásánál is láttam, hogy ez egy végtelen karika. Mindig van és lesz mit cserélni, vagy mindig van új ötlet mit lehetne még megcsinálni. Legyen az csak 20 ezer forint, de sok kicsi 20 ezer forint elég hamar a fél havi fizummá tud válni. Eme dologból kiindulva nagyobb ház, nagyobb ötletek, több helyiség, több bútor, mégtöbb ötlet, stb. --> MÉGTÖBB PÉNZ!!!

Ha lenne rá, akkor mennék, de mivel nincs, ezért amondó vagyok, valahol el kell kezdeni. Meg kell teremteni az alapokat és ha ez már megvan, akkor lehet menni tovább.

Nehogy akarásnak, nyögés legyen a vége.

Ami tény az tény. Én azt gondolom részemről sokkal költséghatékonyabb az, hogy csak a lakással kell foglalkozni, azzal hogy kint mivan, nem. Egy csomó időt és pénzt megtakarítok vele, szóval kezdetnek jó! Tudok félretenni és a jövőben már családdal, családi házba fogunk költözni. Nagyjából ezt látom logikus döntésnek.

2018. máj. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

A családi ház családnak való. Aki egyedül, vagy a párjával akar lakni, az jobban jár a lakással. Egy kis 50 nm-es ház is elvisz annyi időt és pénzt, hogy két embernek már ne érje meg a külön épületet fenntartani, újítgatni.

Gyerekkoromban panelban éltünk, a lépcsőzésen kívül semmi hátrányát nem éreztem. Még a zajok is inkább érdekesek voltak gyerekként, mint zavaróak.

Aztán kertesházba költöztünk, ami nagyon jó volt gyerekként, ezért lakunk most is családi házban,hogy gyerekeim vannak.

Nem tagadom, mindig van munka egy kertes ház mellett, főleg ha az ember nem kavicsozza, térkövezi le az udvart. Szerencsére olyan a munkám, hogy tudok szorítani időt a karbantartásra, felújításra, de ha megérem a nyugdíjat, szerintem keresünk egy csöndes kis lakást. Ha kapirgálni szeretnénk még 70 évesen is, majd bérlünk egy hétvégi telket.

Sokszor van, hogy a hátam közepére kívánom a söprögetést, hólapátolást, metszést, gazolást, fűnyírást most is. A családi háznál ezeket nem lehet megúszni.

2018. máj. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!