Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tulajdoni lapba be lehet tek...

Tulajdoni lapba be lehet tek inteni ingyen (ha nem kér em ki csak az akarom tudni terhelt e az ingatlan több tulajdonosa van e vagy pl. zártkert e?

Figyelt kérdés
2018. jún. 5. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, ügyfélkapun keresztül.
2018. jún. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Az eladónak kell/ene rendelkeznie tulajdoni lappal,Neki kell igazolni,hogy az ingatlan, amit árul kinek a tulajdona, mivel terhelt.

Mi találkoztunk már olyan eladóval akinek ez megvolt, lekérte ingyenesen, tudta,hogy szükséges. Viszont volt,hogy én kértem le ügyfélkapun keresztül, bár ha mindent akarsz tudni, ezt ingyenes kétszer teheted egy évben.

2018. jún. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tizmilliókról van szó ugyhogy mindent akarok tudni
2018. jún. 5. 20:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Földhivatalba is bemehetsz, betekinthetsz. Ingyen van. Ügyfélkapun keresztül is. Mintha több lenne,mint kettő, le is lehet valahogy kérni ott is, de nem tudok bánni vele, ingatlanos fillérekért csinálja, van olyan iroda, amelyik külön szolgáltatásként nyújtja, ha jól értettem.
2018. jún. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 puritan ***** válasza:

Az ingatlannyilvántartás nyilvános, vagyis bárki bármely ingatlan adatait megnézheti. Ügyfélkapun keresztűl évente két tulajdoni lap lekérése ingyenes, a többiért fizetni kell. Ezen látod az ingatlan minden adatát.

A földhivatalban is ingyen megnézheted a tulajdoni lapot, megkapod a kért információt, de ha azt akarod, hogy kinyomtassák, az már pénzbe kerűl.

2018. jún. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!