Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fundamenta lakáskasszáról mik...

Fundamenta lakáskasszáról mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

8 évre szeretnék nyitni egyet havi 20 ezer Ft-al. Van olyan esetleg, akit átvertek ezzel kapcsolatban? (Olvasgattam kommenteket erről, de sehol sincs kifejtve bővebben.) Van, aki elégedett vele?

(22L)



2018. jún. 11. 08:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy + egy másik áthidaló kölcsönnel.

Nem nagyon értem hogyan lehet átverni bárkit is ezzel... Minden költség fix.

Annyival szoktak trükközni az üzletkötők, hogy a számlanyitásí díjról hallgatnak ameddig csak lehet, mert az egy húzósabb összeg az elején

2018. jún. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

A számalnyitási díjról hallottam, mikor bementem hozzájuk tájékoztatást kérni.

Nekem csak annyit mondott ismerősöm, hogy olyanok szoktak lenni (más lakástakarékoknál akár), hogy mikor kivennnéd a pénzed, még csomó mindent levonnak belőle, amiről nem volt szó, így nagyjából semmi pluszt nem kapsz.

2018. jún. 11. 08:35
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Ezek a levonások benne vannak a szerződésben. El kell olvasni előre és nincs meglepetés


#1

2018. jún. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
15%

Azt az évi 72 ezret nem összespórolja az ember havi hatezrével egyébként? 8 év alatt gyengülhet annyit a forint hogy kb. semmit nem fogsz vele érni. Nem követi az inflációt! Ahogy bármely bankbetét sem...


Tehát én ezt nem fogom megérteni, miért van mindenki elájulva a lakáskasszától, meg fundamenta így meg úgy. Azért mert állambácsi odalök pár forintot éves szinten? Sokat érsz vele ha a ház meg 18-20 millióba kerül.

2018. jún. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ebben igazad van, nem is emiatt éri meg szerintem, persze ez sem elhanyagolható. Hanem az áthidaló kölcsönök kiszámíthatósága miatt. Nem tudom elképzelni, hogy a mostani alacsony kamatok tartani tudják magukat 10-15 évig. Banki hitelt pedig közelítően hasonló feltételek mellett csak úgy kapsz, ha 5 évre fix a kamat...
2018. jún. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit tudok hogy ha ingatlan felújításra költenéd ezt az összeget,hogy macerás,mikor igazolnod kell,hogy erre meg arra költötted.Ezt hallottam,de erre ne alapozzunk,majd arra aki ezt olvassa hogy igazam van-e.
2018. jún. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
29%
Ha számlát kell kérned a mesterektől, akkor minden munka 27%-al drágább lesz...
2018. jún. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, az ltp jó.

HA:

1, 4 évest kötsz és

2, 20.000-ft-tal és

3, rendesen fizeted


Akkor a kamatadómentes hozamod 11% fölötti, ami ilyen kis összegre ok. Fordíthatod:

1, önerőre

2, hitel tőketörlesztésére

3, felújításra/építésre

3, minden olyanra, ami tartozéka a háznak, tehát mondjuk gázkazánra meg parkettára igen, de asztalra nem


Nem vernek át, ez jól működő, szabályozott rendszer.

Hosszabb időre nem kötünk, mert a te hozamod csökken.


Olvass: kiszamolo.hu, itt mindent, ami az ltp-ről szól.

2018. jún. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Bírom amikor azzal jönnek az emberek az LTP ellen, hogy semmi az az évi 72 ezer, annál többet gyengül a forint, meg drágulnak az ingatlanok 4-6-8 év alatt. Oké, de ilyenkor a legtöbb esetben mi az alternatíva? Na mi? Ott pihen a bankszámlán az a pénz ugyanúgy 4-6-8 évig. Ahhoz képest viszont 10000x jobb választás a fundi, vagy akármelyik LTP. No offense, ki okoskodik, hogy nincs jó hozama, az fektessen már be évi 240ezret 30%-os hozammal valamibe, ami fixen hozza is ezt.

Egyébként hogy on topic is legyek, a fundival meg a többi LTP-vel is alapvetően az a baj, hogy marha lassúak és sok embert ez fel tud idegesíteni és betriggerelnek, hogy "hát mi az, hogy nem jutok azonnal a saját pénzemhez". De ez mind-mind benne van a szerződésben, még csak nem is az apró betűs részben.

2018. jún. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Pupusz válasza:
Olyan konstrukciók, mint a fundánál, vannak bankokban is. Ha hitelt is akar az ember később, vagy azonnal felvenni, akkor kedvezőbbek a banki konstrukciók. Az OTP-nél most a legkedvezőbb, ha jól tudom. Évi 5% alatt van a kamat és lehet fixálni a törlesztőt 10-20 évig akár. A banki ltp-nál nincs szerződéskötési díj, mint a fundánál. Az állami támogatás ugyanúgy jár, ha fizeted. Nem járnak a nyakadra szektás dumákkal, azonnali kezdés stb. Szerintem először 4 évre köss és több 20 ezrest, ha megteheted. 1db 20 ezres, egy év alatt 240.000+72.000 támogatás = 312.000Ft. 4 év alatt 1.248.000.- 5 db-nál 6,2m. Nem sok, de ha akkor 25m-ba kerül egy lakás, felveszel mellé 19 hitelt, annak kb. 127.000 lesz a törlesztője. Ha kötsz mellé újabb 4 év ltp-t, 5db-al, akkor 4 év múlva be tudsz törleszteni 6,2-t. Az addigi törlesztőid alapján 4 év alatt lejön 2,4m tőke a hiteledből, így marad 16,6m hitel. 4 év múlva betörleszted az újabb 6,2-t, plusz lejön a törlesztőkkkel még kb. 3m, mivel a tőkerész csökkent, a kamat rész is arányosan csökken, mert csökkentetted a tőkét, így 7,4m hiteled marad, 8 év után. Az nem rossz szerintem. A lakásod pedig akkor már 30m felett fog érni. Persze, ha ráér 8 év múlva a költözés, akkor 12,4-el tudsz indulni, 8 év/5db-nál. De kb. plusz 20-30%-al drágábban fogsz tudni vásárolni még 4 év múlva. Azaz pont bukod az állami támogatást. Hacsak nem jön be egy válság és nem zuhannak le az ingatlan árak. De annyira már nem fognak lezuhanni, mint 2010 körül. Arra mindenképp jó az ltp, hogy a fiatalok megszokják a havi fix kiadást, minden körülmények között. Később, egy esetleges hitelnél jól jön ez a "képesség". A fundás modell nekem nem jön be, még sokáig hívogattak, pedig mondtam, hogy már kötöttem máshol, nem akarok többet. De csak nyomta, nyomta, úgyhogy tiltólistára raktam. A szánalmas üzletkötői kategória taszít. Kérjen akkor inkább egy 1000-est kajára, azt adok szívesen, egyszeri alkalommal. A banki egyszerűbb, gyorsabb, nem olyan fárasztó, idegesítő és nem lepik el a nappalidat ügynök kinézetű droidok. De hát, ízlések és pofonok, ugye.
2018. jún. 13. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!