Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesti 40 millió körüli...

Budapesti 40 millió körüli forgalni értékű ingatlanom néhány hónap leforgása alatt el kell adnom. Mi az az ár, amelyen el tudom adni ezen idő alatt, hogy a lehető legkevesebbet bujak rajta?

Figyelt kérdés
2018. jún. 16. 23:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
35-38milla.
2018. jún. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
38 millió
2018. jún. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jött ki a 40 millió?
2018. jún. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Hogy jött volna? Kerület, négyzetméter. A környéken hasonló alapterületű. Miért kell ezt magyarázni?
2018. jún. 17. 09:37
 5/26 A kérdező kommentje:
Elég kb. két millióval alámenni a piaci árnak? Nem akarom elkótyavetyélni se, de nincs idő sokáig árulni, mert kell a pénz.
2018. jún. 17. 09:39
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

38, ahogy a többiek is írják.Bár azért nagyon nézd meg mit veszel alapul. Az ingatlanportálokon hirdetett lakások nagy része túlárazott. Ha lehetőséged van a tényleges eladási árakat nézd.


Gondolom csak kp-ra akarod eladni, kölcsönre/CSOK-ra több időt kell várni és bizonytalan a végkimenetel.


Attól is függ,hogy mennyire népszerű helyen árulod. Vannak olyan kerületek ahol simán elmegy ennyi árengedménnyel, még viszonylag gyorsan is, de van ahol ez már akadozik.


Mi is lakást keresünk Budapesten,minden ingatlan portálon figyelem. Pont az Általad írt ártól kezdődik az,hogy bent rekednek az ingatlanok. Lehet,hogy 39,9 M Ft-ért kellene meghirdetned, akkor is reális még a 38 eladási ár.

2018. jún. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos kérdés, hogy a 40 milliós érték hogyan jött ki. Amit válaszoltál rá, az csak a tájékozatlanságodat mutatja.


Egy dolog a kerület és a négyzetméter. Van még ezer más dolog, ami befolyásolja az árat:


1. Mikor volt utoljára felújítva? Csempézés, járólapozás, parkettázás, tapétázás/festés, fürdőkád, fűtési rendszer, vízvezetékek, elektromos vezetékek, beépített bútorok, tűzhely stb. Ha mindezt fel kell újítani, ki kell cserélni, az többmilliós kiadás ahhoz képest, mintha semmit sem kell vagy egy festéssel letudható a dolog. Arról nem is beszélve, hogy óriási felfordulással jár és addig lakhatatlan a lakás - ez is számít ám!


2. Mennyire zajos környék? Nem mindegy, hogy a főúton, vagy a mögötte levő csöndes utcában van.


3. Milyenek a szomszédok? Sokszor egy lépcsőházzal arrébb annyira mások az emberek, hogy ez is értékmódosító lehet. Nem kell itt okvetlen c... típusúakra gondolni, vagy drogtanyára, vagy szobáztató hölgyekre. Bőven elég, ha az egyik lépcsőházban 5 kutyás lakó is van, köztük egy pitbull-tulajdonos, és minden lépcsőforduló össze van hu...zva, ill. naphosszat hallgathatod a kutyaugatást. A másikban meg nincs ilyen és tökéletes csönd és tisztaság van.


4. Milyen az épület külső állaga? Lehet, hogy minden rendben, de lehet, hogy pár éven belül komolyan költeni kell a házra, ami kőkemény áldozatvállalást kíván az ott lakóktól.


5. A kerületek néha egészen heterogének. Klasszikus példa erre a VIII. ker. A köztudatban (pláne, akik nem ismerik Bp-et) ez egyetemesen rossznak van elkönyvelve. Pedig a rádió környéke is VIII. ker.! Viszont a Kálvária tér is az. Nem lehet a kettőt egy lapon említeni.


6. Te gondolom azokat az árakat veszed alapul, amiket hirdetésekben látsz. A jó ég tudja, azokat mennyi ideje hirdetik, és mennyi ideig fogják még és mennyit fognak belőle engedni, mire eladják. Te azt is alig fogod tudni kivárni, mire hitelt folyósítanak a vevődnek. Szóval inkább készpénzes vevő lenne neked jó, de a készpénzes vevő nagy kincs, és ő ezt tudni is fogja magáról. ;-)

2018. jún. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
83%
Na itt előttem leírták, hát ezekre gondoltam.
2018. jún. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
22%
Voltan egyébként én is ilxen helyzetben, akkor ár nélkül hirdettem. Ha volt érdeklődő, a nm2 és az utcát elmondtam, plusz hogy hányadik emelet. Nézzen körül kb mibe fáj, ha van annyi pénze, jöhet megnézni. Két hét után elfogadtam a legjobb ajánlatot. Lehet hogy elment volna kicsit többért, de kellett a pénz egy másik, jóval barátibb cs.házra. Azt meg nem akartam bukni.
2018. jún. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

9-es, vevőként rémálmom lennél.Mi pl. Budapesttől távol élünk, de ott szeretnénk lakást venni. Már azon háborgok,hogy a hirdetési oldalakon miért nincsen kitöltve az eleve adott kérdésre válasz, csupán az van leírva két sorban,amiből aztán semmit nem tudok meg.


Elmehetek én a környékedre, egyszer/kétszer/többször, innen, 200 km-ről, attól nem leszek okosabb és sosem fogom tudni,hogy valójában áron alul/felül/reális árat kínálok a lakásért.


Egyébként is számmora evidens: mindig az eladó mond árat, a vevő pedig alkuszik, vagy elfogadja, vagy több érdeklődő esetén rálicitál.

2018. jún. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!