Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Úgy alakult, hogy el kell...

Úgy alakult, hogy el kell adnom a lakásomat. Aziránt szeretnék, érdeklődni, hogy ti igénybe vetettek-e az eladásnál ingatlanközvetítőt? Segített-e a közvetítő, ill. kb. milyen árakon dolgoznak ezek az irodák?

Figyelt kérdés

2018. jún. 20. 11:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
49%
Eladó fizet-> eladási ár kb 6-10%(!)-át kéri a közvetitő.De csak sikeres közvetités esetén.
2018. jún. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem vettem igénybe, mivel a házban laktam amit el akartam adni, így nem okozott gondot egyeztetni a vevőjelöltekkel.

Akkor fordulnék ingatlanoshoz, ha pl külföldön laknék és itthoni lakást akarnék eladni, de nem lenne egy rokonom vagy barátom se a közelben aki segítene. Így ő mutathatná meg távollétemben a lakást és nem nekem kellene minden egyes alkalommal hazautazni.

2018. jún. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát a sima eladó táblát ajánlom én is.

Illetve házon,lakóparkon,környéken történő meghirdetést.

2018. jún. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

6-10%??? Ez komoly? Nagyon durva!

Én azért is gondoltam a közvetítőre, hogy az adminisztratív részét (energiatanúsítvány, szerződések stb.) elintézi helyettem.

2018. jún. 20. 11:42
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Persze elintézia a papírmunkát pénzért!Gondolom azt ön is eltudja intézni.
2018. jún. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, fölösleges.

Feltöltöd egy portálra a hirdetésed. Az energiatanusítványt megrendeled, mondjuk az ingatlan.com-on keresztül, kimennek, felmérik, elkészítik, kifizeted.


Szerződéskötéshez meg úgyis ügyvéd kell.

2018. jún. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
84%

Az ingatlanos semmilyen papírmunkát nem végez el.

Hoz egy vevőt, és ha tetszik ha nem, ki kell fizetned a jutalékát, mert ő hozott egy vevőt.

Lehet az orosz, kínai, cigó...

2018. jún. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvédet is általában vevő hoz.

Energiatanusitvány igen kell,de szükség esetén a vevő állhatja.

A vevőt a házfal és a villanyóra jobban fogja érdekelni élőben,mint a tanusitvány.

Lakástervrajz,nem kötelező,de pozitiv hatása lehet.

2018. jún. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk 3-5% között vannak a díjak.

Szerintem nem éri meg, csak ha valaki egyáltalán nem akar vele foglalkozni vagy nem tud, mert nincs ott helyben.

Igazából ők is azokra az oldalakra teszik fel a hirdetést, ahova te magad is felteheted.

Sok függ a lakásodtól is, hol van, milyen. Mert lehet, hogy tök gyorsan elmegy, mindenféle segítség nélkül.

Én inkább akkor vonnék be közvetítőt, ha egyedül nem sikerül.

Energetikai tanúsítvány meg semmi elintézni. Van egy csomó cég, telefonszám a neten is. Felhívod, kijönnek, felmérik, és megkapod az anyagot.

Szerződéskötéshez meg ügyvéd kell nem ingatlanközvetítő. De azt meg a vevő fizeti.

2018. jún. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
69%
Plusz ellenérv az ingatlanoshoz, hogy ezek már nem azok a profik mint régen, hanem szimpla munkanélküliek. Bizony, szakma sem kell hozzá, csak egy szimpla erkölcsi bizonyítvány, mert az engedélyt az őket foglalkoztató vállalkozás kapja. Tehát egy vadidegent engednél a házadba, akinek valószínűleg nem is ez a szakmája, csak adatbázisból, gugliból meg ingyenes webhelyekből dolgozik.
2018. jún. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!