Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan árverésnél (lakóingat...

Ingatlan árverésnél (lakóingatlan) most akkor tulajdonképpen mi az az összeg amivel megnyerhető, és el is vihető?

Figyelt kérdés

Lakóingatlan, 1/1, tehermentes (családi ház).


Van egy bizonyos "becsérték beköltözhetően", és van egy minimálár, amiről indul a licit, a becsérték fele.


Ha én kifizetem az árverési előleget, és a minimáláron nyerek licitet, akkor megkapom az ingatlant, vagy sem?


Nem lakott, üresen áll már jó ideje. Valahol azt olvastam, hogy lakóingatlan esetén a becsérték 70%-a alatt nem adják a házat oda... Akkor minek a minimálár?


2018. jún. 27. 06:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyiért veszed meg amennyiért koppan a kalapács.

Van mikor a minimálár kisebb, mint a becsérték (házrész, lakott stb.). Olyankor lefelé indul a licit, de a minimálárnál lejjebb nem megy.

2018. jún. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1


"van amikor a minimálár kisebb mint a becsérték"


az MBVK hirdetéseknél online mindig a fele, de a becsérték beköltözhetően a teljes ár. Ezért kérdem, hogy ha megnyerem a minimáláron akkor vihetem, vagy sem, üres a ház beköltözhetek-e.


Köszi

2018. jún. 27. 11:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Leírtam, azon az áron viheted ahol lekoppan.
2018. jún. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2018. jún. 27. 14:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak arra figyelj,hogy ne lakottan vedd meg. Mert akkor a beköltözés még akkor is roppant nehézkes eljárás lesz,ha tulajdonjogilag a tiéd.


A tehermentes jelző jó. Lehet vele játszadozni majd,ha esetleg az árverező nem egyenlíti ki az ingatlanra vert szolgáltatói tartozásokat. (De elvileg a kapott pénzből ki kellene egyenlítenie-gondolom én,hisz tehermentes átadásról van szó)

2018. jún. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jót ír 5-ös!

A gond akkor lehet, a szolgáltatókkal, ha kevesebbért koppan le, mint a végrehajtónál lévő követelés. Mert ekkor felosztási terv szerint kapnak lóvét a hitelezők. Ha valamelyik szolgáltató felmondta a szerződést (nincs villany, gázóra) akkor lehetnek plusz költségek.

Sok ilyet lehet olvasni fórumon, hogy inkább kifizette a korábbi lakó tartozását, mert nem jutott dűlőre a szolgáltatóval.

2018. jún. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!