Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri sok ingatlan irodával...

Megéri sok ingatlan irodával felvenni a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Egy népszerű helyen kedenénk árulnunk a házunkat. Kb 100 kmres körzetben minden iroda foglalkozik valamilyen szinten ezzel a környékkel, ami azt jelenti, hogy kb van 20 ingatlan iroda, ami szóba jöhet.


Először arra gondoltam, hogy midnegyiknek elküldök egy sablon szöveket az ingatlan adataival, képeivel és, hogy pontosan mit is szeretnénk.


Ez egy jó ötleted? Vagy inkább csak 1-2 irodát keressek fel?


Ha rossz ötlet pontosan mért az?


Az ingatlanosok lényegében csak a netre tudják fel rakni és a saját rendszerübe, szóval akkor megírnám nekik, hogy a netre nerakják ki, mert a nagyobb hírdető oldalakon már egyszer szerepel és nem szeretném duplikálni a hírdetéseket, csak a saját rendszerükbe és offline hírdessék.


Ilyen feltételekkel is elválalják, hogy tudják hogy több iroda is dolgozik rajta?


Van valami elvi akadálya a dolognak? Pl.: hogy az ingatlan irodák csak kizárólagos szerződés kötéssel hírdetik a házakat? (nem tudom, hogy így lenne)



2018. júl. 13. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg népszerű a hely, akkor nem kell ingatlanos. Ha elkezdet hírdetni, felhívnak maguktól is, ha akarod, ha nem. Sokkal jobb pozícióban vagy, ha nem te keresed meg őket, hanem ők téged, már ha egyáltalán igénybe szeretnéd venni a szolgáltatásaikat.
2018. júl. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan #1-el értek egyet.


Ja, és el ne felejtsd reális áron árulni...

2018. júl. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem menekülj az ingatlanosoktól. Mind vevői, mind eladói oldalon csak szívtam velük. Meg persze pénzbe is kerülnek.
2018. júl. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt, nem tesznek semmit sem, csak felteszik a netre. Én elvből nem hívtam fel olyan ingatlant, amit mindne hülye hirdetett, mert amitől ennyire szabadulni akarnak, azzal lehet baj is. Rossz az üzenete.


Eleve nem küldesz el fotót meg szöveget, hanem nekik kellene a jutalékukért megdolgozni ... ugyebár.


Hirdesd magad, és megmarad a pénzed.

2018. júl. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ingatlanost csak olyan esetben keresnék meg ha távol lévő ingatlant szeretnék értékesíteni és nem tudnék ott lenni minden érdeklődőnek bemutatni. PONT. Csak ekkor.


Egyedülálló nőként simán eladtam egy nagyobb értékű családi házat, jó helyen. Előre konzultáltam persze mindenkivel, akinek a tanácsára szükségem volt, és természetesen nem egyedül mutattam meg a házat.

Volt egy határozott elképzelésem,hogy mennyi az az ár amit mindenképpen szeretnék érte megkapni.

Reális ár fölé minimális összeggel mentem úgy,hogy előtte még egy olyan végrehajtó ismerősömmel is beszéltem aki teljesen tisztában van a környék ingatlanáraival.


Semmi gond nem volt, részemről minden dokumentum megvolt, a vevő hozta az ügyvédet, és 1 hét alatt mindent lerendeztem. Mármint attól számítva 1 hét,hogy kitettem a házra az eladó táblát.


Meggyőződésem,hogy az ingatlanosak csak nehézkesebbé teszik az eladást, és ki tudna pontosabb információt adni mint maga a tulajdonos.

2018. júl. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én túl vagyok két lakáseladáson. Az elsőt magam adtam el, a másodikat már ingatlanossal és nem hiába... Az ingatlan.com-ra töltöttem fel, és minden hülye megtalált. Volt, aki 30%-ot akart alkudni az árból. Azért 40 misinél ez nem kis összeg. Kínkeservvel eladtam 4 hónap alatt, de annyi papírmunka volt és annyi de annyi meló, hogy eszméletlen. (Csomóan voltak, akik el se jöttek megnézni a lakást. Persze, az senkit nem zavart, hogy a melóból hamarabb el kellett rohannom és teljesen feleslegesen, mert nemhogy el se jött, de még a rohadt telefont se vette fel.) A másodikat, igaz jó pár évvel később már a GDN Ingatlanhálózatra bíztam. 2 hét alatt eladták, semmi nyűgöm, bajom nem volt. Happy szerződést kötöttem velük, több portálra is feltöltötték a hirdetést, plusz saját adatbázisból dolgoztak. Sok sikert, remélem, tudtam segíteni! :)
2018. júl. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6

Köszönjük a reklámot, ingatlanoskám.

2018. júl. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6-os, tudod, honnan lehet kiszúrni a fajtásat, azaz az ingatlanost?

Onnan, hogy azt hiszitek: a gyorsaság a szempont. Engem is ezzel a szöveggel etettetek, hogy 3 hét alatt eladjátok. Le is ráztam mindegyikőtöket, hogy én 3 óra alatt eladom, ha eléggé lenyomom az árat.


Így ingatlanos nélkül 4 hónapig tartott. És egy forintot nem tejeltem nektek.


A hülye szöveget ott sem smakkol, hogy akkoris otthon kell lenni, ha te hozod a vevőt időpontra, mert csak nem képzeled, hogy kulcsot kapsz és egyedül garázdálkodhatsz? :)))


Szánalmas.

2018. júl. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jószándékkal írtam le a saját tapasztalatomat. Mérgelődjetek csak tovább, és éljetek abban a hitben, hogy a világ úgy sz*r, ahogy van. Mosolygós napot! :)
2018. júl. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9

Hazudsz, és mindketten tudjuk ...


Az én életem szép, mert nem másoktól kamuval kicsalt jutalékból próbálok tengődni, egy olyan bizniszben, amire az ötleted az, hogy a gyakorin vadászol ügyfélkört.


Kínos és szánalmas egyben.


Mint az összes haverod, amelyik ugyanilyen kamudumával próbált kicsikarni belőlem is jutalékot, és nem kapott egy fillért sem.


Esetleg tanulj, hogy egyszer legyen valami értelmes munkád is. Jön az ingatlanválság. A helyedben félnék.

2018. júl. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!