Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan eladás és vásárlás...

Ingatlan eladás és vásárlás lépésről lépésre?

Figyelt kérdés

Teljesen analfabéta vagyok ez ügyben.

Az első lakásunk új építésű, tehát volt hol lakni amikor megvettük, így ráérősek voltunk.

Most szeretnénk költözni, így ezt a lakást eladni és venni egy másikat. Hogy működik ez pontosan?

2 gyerek van már, szóval nem szeretnénk fedél nélkül maradni, amíg nem tudunk beköltözni.

Gondolom ezt meghírdetjük kifizetik, a másikra foglalózunk és természetesen egyeztetünk ki mikor költözik ki. Fizetés + hitel stb.

Viszont így leírva egyszerű, a valóságban is lehet ilyen könnyű a menete?



2018. júl. 16. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet. Ha kihagyod az ingatlanosokat, akik most elkezdenek majd bombázni itt is, mézesmázos kamutörténetekbe csomagolva, illetve privátban is.


Csak a pénzedet akarják, minden más süket duma.


Legyen egy jó ügyvéded, a többi pedig megegyezés kérdése. Évente sokezer embernek megy, nektek is fog.

2018. júl. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég nehéz egy időben megtalálni a tuti vevőt és a megfelelő lakást, de nem lehetetlen. Ilyenkor átmenetnek lehet albérletbe menni, csak hát ez most nem egyszerű. Én inkább a megfelelő lakás megtalálását helyezném előre, de foglalót se adni, se elfogadni nem tanácsos.
2018. júl. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon sok ingatlant adtam már el és vettem. Az ingatlanosokat kerüljétek el messzire.

Amúgy nagyon egyszerű. Szólsz az ügyvédnek hogy meg akarsz venni egy ingatlant, elküldöd neki az eladó adatait, leültök, aláírjátok, kifizeted. Földhivataltól 1 hónap múlva pedig megküldik a tulajdoni lapot. Közben lehet foglalózni. Átadásnál pedig jegyzőkönyvet írtok. Egy jó ügyvéd kell csak.

2018. júl. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Annyit tennék hozzá az előttem hozzászólók mondandójához,hogy érdemes az ügyvédnek (és a vevőnek is) jelezni,hogy olyan szerződés legyen amiben benne van,hogy kifizetés után 1-2hónapotok még legyen lakáskeresésre.

Vagy úgy csinálni,hogy olcsóbb házat keresni,mint amennyiért eladjátok és akkor részletfizetésben kérni. Hogy legyen időtök újat keresni. Minden megegyezés kérdése.Csak legyen rendesen lepapírozva!

2018. júl. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha lakáshitelre vásárol valaki, a bank nem kötheti ki a közreműködők (közjegyző, értékbecslő, ügyvéd...) személyét?
2018. júl. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Birtokba adás dátumával lehet játszani, azt rögzíteni kell az adásvételiben amúgy is. Ha bank is benne van a történetben, akkor úgyis a bank szabja meg a kötelező tartalmi elemeket (nekünk a K&H-nál kötelezően 60 nap volt, de az ügyvéd beleírt egy záradékot, hogy gyorsabb folyósítás esetén hamarabb is megtörténhet). Ügyvédet szabadon lehet választani. Közjegyzőt is, de nekünk a bank javasolta az ő szerződött közjegyzőjüket, így nem nekem kellett leszervezni azt is. 55ezret kért egyébként ami szerintem nem vészes.


Ezt így az eddigi kommentekre reflektálva.

Ti pedig úgy kell, hogy eladjátok a lakást, hogy X napon költözhető. Hagyjatok magatoknak legalább 2-3 hónapot lakáskeresésre. Szóval ha most meghirdetitek, akkor praktikus úgy, hogy "októberi birtokba adással". Ha lakáshiteles veszi meg, az amúgy is addig el fog húzódni. Addig kérhettek 10% foglalót/előleget, azt amúgy is illik, vagy akár többet is. Akkor nektek is lesz pénzetek addig lefoglalózni egy másik lakást, aztán ahogy megérkezik a Ti lakásotokra a vételár fennmaradó része, akkor kifizetitek.

Szóval igényel némi szervezést, de nagyvonalakban úgy látom képben vagytok. Én az ingatlanirodákat kihagynám, főleg az eladásnál. A jelenlegi helyzetben ha jó áron adjátok el a lakást, akkor pillanatok alatt elmegy ingatlanos nélkül is.

2018. júl. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5

Nem.

2018. júl. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy rosszat eladtam (telekárban), egyet vettem (beköltözhetően). A kettő között néhány napig hotelben laktam, de a 10% kifizetése után be tudtam cuccolni. Egy ismerősöm panellakást bérelt néhány hétig, amíg be tudott költözni, holmija raktárban volt addig.
2018. júl. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!