Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van itt olyan 30 év alatti,...

Van itt olyan 30 év alatti, akinek sikerült házat venni?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, párom 30 éves, és hiába van mindkettőnknek jó állása, és tudunk félretenni havi 50E forint körül, kb 2 éve, nem látunk sok reményt ház vásárlására. Albérletben élünk, és amíg nincs ház, addig nem merünk babát vállalni, pedig nagyon akarjuk már.

Van így más korunkbeli is?



2018. júl. 17. 10:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Párom 28, ő most vesz házat, a család tud neki kölcsön adni (8m ft), illetve kb a ház árának a fele megvan neki felújításra. Ez egy debreceni 60nmes kertes ház, egész jó környéken, szerencse, hogy megtaláltuk. Kb 5 év alatt tudja majd visszafizetni. Gondolom ha ketten vagytok könnyebb. Ő eddig is otthon lakott, több sulit elvégzett és dolgozott mellette. Nagyon nagy segítség, hogy nem kell banktól hitelt kérni, azzal is spórol pár milliót. Zártkerti kisházakat is kilehet fogni egész olcsón a többihez képest. Lakást egyáltalán nem érdemes most venni, durva árak vannak (pl 19nm panel 11m ft). Ha valami kisebb helyen akartok venni házat, akkor 3-4m ftért nagyobb házat is kaphatsz felújítottabb állapotban. Lakástakarékot érdemes kötni minél hamarabb!
2018. júl. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
17%

Szia!


Nem biztos, hogy jó stratégia saját házra hajtani. Ha jobban belegondolsz, az albérlet egy csomó terhet levesz a vállatokról - nem kell a felújítással, javításokkal törődni - és sokkal mobilisabbak vagytok. Több ismerősöm van, aki azért nem tud jobb helyre menni dolgozni, mert adott helyen van háza. Ha bérlakásban lakna, simán költözhetne. Vagy idős emberek, akiknek a nyakán maradt a nagy ház. Ha saját házban laktok, abban benne áll egy csomó pénz. Ha ehelyett bérlakásban laktok, akkor abból a pénzből lehet állampapírt venni, és a kamatból fizetni egy részét a bérleti díjnak. Javaslom, hogy nézzetek körül a [link] blogon, egy csomó mindent leír, amire az emberek nem szoktak gondolni, vagy csak későn. Ha úgy érzitek, túl keveset tudtok félretenni, akkor rögtön kezdhetitek ezzel az előadássorozattal: https://www.youtube.com/playlist?list=PLuZt2T3kHxp15mbnjXNYC..

2018. júl. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%

Magyarországon helytelen valakit arra presszionálni, hogy ne vásároljon saját ingatlant.

Ez a "nagy teher" és "kötöttség" igazából csak jól hangzik elméletben, de a valóságban nem igaz.


1, Attól, hogy van saját ingatlanja valakinek, még nem tilos máshol bérelnie egy lakást, ha ott jön vele szembe élete lehetősége, ettől még nincsen odakötve valahova.

Bármikor ki lehet adni, ha városban van, legfeljebb- ha gyorsan akarja valaki- kedvezményes áron.

Van kiadott lakása a szüleimnek Budapesten úgy, hogy körülbelül félévente járnak a fővárosban.

A pénzt utalják, megbízható bérlők.

Mivel nem rövidtávú kiadásról van szó, ha van valami gond, ők szereltetik, a férj egyébként is ezermester-típus.


Egyébként nem jó ötlet ilyen kérdést kiírni, mert demoralizáló, többségében olyanok fognak írni, akik elérték, s így megtévesztő lehet az arány.


Nekünk egyébként Sopron környékén sikerült jóval 30 alatt, fele-harmada árban, mint Pesten lenne, háromszoros fizetések mellett.

2018. júl. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
2. nagy hülyeséget ír. Akkor jobb, ha veszel saját házat és azt kiadod, annak a bérleti díjából fizetsz a saját albidba, ugyanúgy mobilis leszel. Nekünk is van 2 kiadott lakásunk, egyik 37nm 70 ezerért, a másik 36nm 85ezerért kapkodták el, majdnem megverték egymást a bérlő jelöltek,annyira jó árnak számított. Teszem hozzá a legtöbb helyre gyerekkel, kutyával nem is mehetsz...
2018. júl. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%

Most annyira kedvezőek a lakáshitelek, hogy egyáltalán nem probléma önálló házat venni. A törlesztők akkorák, vagy alacsonyabbak, mint a bérleti díjak.

Az önrészt nehéz összekapni (lehetőleg albi mellett), de erre van a lakástakarék. Nem önálló lakást kell bérelni, hanem szobát, akkor könnyebb.

30 éves korra nem ördöngösség saját házhoz jutni, kivéve, ha 40-60-100 milliós igények vannak és azok is csak Budapesten.

Mondom ezt úgy, hogy 28 évesen önerőből vettem házat Martonvásáron, ahonnan 25 perc a Déli pu. és 10 perc a Velencei tó. Vehettem volna Pest külterületén is, de nem akartam ott lakni a szutyokban, hanem élek itt egy palotában.

2018. júl. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

5-höz

* önerőből és hitelből

Azaz, nem örököltem, nem nyertem és nem szülői segítséggel, ... stb

2018. júl. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A kettes állítása akkor lenne esetleg igaz ha az albérlet ára fele annyi vagy kevesebb lenne mint a saját ingatlan törlesztője. De pont nem így van. A törlesztő fele annyi mint az albérlet.
2018. júl. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
25 éves voltam, amikor a házat vettük. Egyébként mi is Sopron környékén :) 2,5 szoba, nagy konyha étkező, fürdő-wc és előszoba, ennyi volt az egész. Szerkezetileg jó állapotban volt, kicserélt nyílászárókkal. kifestettünk és beköltöztünk, a konkrétabb felújítást akkor végeztük, amikor már bent laktunk. Tavaly kibővítettük 2 szobával és egy mosókonyhával. Kb most értünk oda, hogy az egész olyanra lett alakítva, amilyet szeretnénk, most vagyok 29 éves. Annak idején 4 millió hitelt vettünk fel, ezt már végtörleszettük (örökségből sajnos)
2018. júl. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 acelsziv ***** válasza:
100%
5: Bp -n van a lakásom. 50nm panel. 35 milliót ér. Szóval az a 40 milliós igény nem is akkora. Ilyen árak vannak.
2018. júl. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi Budapest agglomerációjában vettünk LAKÁST. 28 és 33 évesek vagyunk, de én 25 évesen még a mesterképzést nyomtam. Vagyis akkor álltam munkába.

Nem akartunk még mindenáron lakást venni, de jött egy olyan, amibe beleszerettünk, összeraktuk a spórolt pénzünket, ami éppen elég volt egy önerőre és beleugrottunk. Két embernek jó fizetéssel nem olyan nehéz összerakni néhány milliót. A törlesztőrészleteink alacsonyabbak, mint a bérleti díjak ma. Fizetünk mellé még 4 lakástakarékot, így kb. pont ugyanott vagyunk és viszonylag gyorsan szándékozunk végtörleszteni, úgyhogy nem is "bukunk" olyan sokat rajta. Avagy hogy helyesbítsek, nem is bukunk rajta, mert már most minimum 2-3 millióval többért el lehetne adni, mint amennyiért vettük egy éve.

5-6 év múlva egy tehermentes lakással meg még kitudja mit hoz az élet. Valószínű megyünk tovább.

2018. júl. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!