Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudnánk minél hamarabb...

Hogyan tudnánk minél hamarabb önálló életet kezdeni? 22 éves egyetemista vagyok, jövőre fejezem be a tanulmányaimat, párommal lakást/házat szeretnénk venni az elkövetkezendő néhány évben.

Figyelt kérdés
Jelenleg a családommal (édesapám, fiatalabb bátyám) élünk egy nagy kertes házban (90-100 négyzetméteren), külön szobánk és fürdőszobánk van, konyha/étkező/bejárati rész közösen járt. Sajnos én nem ápolok velük túl jó viszonyt, de albérletbe nem szeretnénk elmenni - ezt a két tényt nem részletezném. Hosszú távra tervezünk, szeretnénk lakást/házat venni, de sajnos fogalmam sincs, hogyan működik ez az egész, hogyan lehetne nekikezdeni... gondolom nem elég felvenni a 20-30 milliós hitelt, kell önerő is. Valaki, aki már túl van ezen a "megpróbáltatáson" és a saját lábán áll, tudna adni tanácsot?

2018. júl. 18. 23:36
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
60%

Hol?

Kezdjük itt.

Másrészt jól teszitek, hogy nem mentek albérletbe, sokat lehet rajta spórolni.

2018. júl. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Budapesten szeretnénk leginkább maradni, részemről bármi jó. Párom már kicsit válogatósabb, ő nem akar itt maradni Kőbányán és például a belvárosba sem akar menni (4-6-os vonalán körút, stb).
2018. júl. 18. 23:58
 3/21 A kérdező kommentje:
Egyébként albérletbe nem is tudnánk elmenni, van két macskánk, viszont az új otthonunkat tekintve 2 szobásat szeretnénk, ha lesz majd gyerekünk ne kelljen tovább költözni - tehát hosszú táv, mint említettem.
2018. júl. 18. 23:59
 4/21 anonim ***** válasza:
12%

Ha kirepülsz, a családodnak kisebb ház is jó. Párodnál szintén. Ha ebben partner a család (adás-vétel), akkor önerőnek elég a házból Rád eső rész.

Ha nem, akkor érdemes kiadni a Te lakrészedet, és abból fizetni a hitelt.

2018. júl. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
35%
Egyébként hol van és mennyibe kerülne az a ház, amiben laktok? Rá vagy izgulva a többkomfortos lakásokra.:)
2018. júl. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
Lakáskasszát pl. már elkezdhettetek volna rakni, de most se késő. Havi 20 ezer forint fejenként, ha belefér a költségvetésbe, és 4 év múlva lesz úgy 2,5-2,6 milliótok, konstrukciótól függően. Ez még édeskevés önerő egy pesti kétszobás lakáshoz, de ha bevállaltok gyerkőcö(ke)t is, a CSOK is beleszámít. Ennek megvannak a feltételei, nézzetek utána, pl. hasznos alapterület a gyerekszámtól függően stb. Hitelképesnek kell lennetek, legalább egy év folyamatos munkaviszonnyal, és az önerő legalább a 20, inkább 30%-át kell, hogy fedezze a vételárnak, pontosabban az ingatlan bank által felbecsült értékének. Szerintem felejtős egyelőre a városon belüli lakás, persze attól is függ, mennyit fogtok keresni, és még félretenni a lakáskassza mellett. Ha van olyan közvetlen hozzátartozó, akiben megbíztok, és belefér a keretbe, az ő nevére is lehet nyitni lakáskasszát, egyikőtöket nevezve meg kedvezményezettnek.
2018. júl. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
41%
Barmit csinalsz de nagy mennyisegben hitelt soha ne vegyel fol mert banni fogod.
2018. júl. 19. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Önerő nélkül, nagyobb kölcsön felvételét elkerülve,szülői támogatás nélkül, alaposan válogatva, esély nincs arra,hogy rögtön, vagy rövid időn belül lakást tudjatok venni.


Valamiben kompromisszumot kell kötni. Ráadásul ha Te eddig családi házban laktál, külön szobád volt, kert, nagyobb tér, rettentő furcsa lesz megszokni egy kisebb lakást, főleg két kisállattal megosztva.


Én a helyetekben először rövidtávra terveznék. Ha tanultok kezdjetek el dolgozni, tudjátok meg a lehetőségeiteket bér/elhelyezkedés szempontjából,addig ha tudtok maradjatok otthon, és ezt meglátva mérjétek fel a továbbiakat.


Aki hasonló helyzetben van szülői támogatás nélkül, kölcsön nélkül nem lehet túl ezen a megpróbáltatáson.Vagyis a megoldáson biztosan nem.

2018. júl. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%

Túl sok az elvárás.

30 millió így elsőre és még mindig szar környék, szar állapot.

Kompromisszumot kell kötni és számolni.

Mennyi lesz a havi jövedelmetek? Van annyira stabil egy tiniszerelem, hogy közös hitelt vegyetek fel? Mikorra, mennyi önerőt tudtok felhalmozni? Hitelkalkulátor minden bank honlapján van. Szülők mennyit adnának az induláshoz? Az szerintem naivitás, hogy két pályakezdő támogatás, tőke nélkül be tud költözni egy olyan lakásba ami 20 évre minden igényét kielégíti.


Számolni kell tényleg, de szerintem 3-5 évet le kell húzni otthon, keményen dolgozni és lesz induló tőke amivel lehet már gondolkozni a továbblépésen.

2018. júl. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

ja és igen, amit előttem írtak is már.

Lakáskassza, rakni, amennyit csak tudsz.



#9

2018. júl. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!