Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen döntés lenne szerintete...

Milyen döntés lenne szerintetek Budapestről egy alföldi tanyára költözni?

Figyelt kérdés

Jelenleg Budapesten (belvárosi lakásban, hozzá nulla kert, még erkélyem sincs) lakom és itt dolgozom, és azon gondolkodom, hogy néhány év pénzgyűjtés után egy alföldi tanyára költöznék.


Valahogyan nagyon vonz az alföld, a "végtelen semmi" látványa, és az egymástól viszonylag távol (értsd: akár több 100 méterre) álló házak nagy kerttel is hangulatosak számomra.

Olyan jó érzés lenne egy kietlen mezőkkel, szántóföldekkel körbeölelt tanyán lakni, ahol a legközelebbi civilizáció (értsd: falu) is kilométerekre van a házamtól!


Nézegetem az ingatlanhirdetéseket, és elég jó áron kínálják a (persze felújítandó) ingatlanokat.


De olykor mégis bizonytalan vagyok.


Mennyire érné meg manapság Budapestről egy alföldi tanyára költözni?

Van lehetőség arra, hogy amolyan "önfenntartó" (értsd: a kiadásokat (rezsiköltség, bevásárlás) minimálisra (persze nem nullára) csökkenteni) életmódot tudjak folytatni úgy, hogy közben ne fagyoskodjak, éhezzek?

Hány hektár föld kell egy ember ellátáshoz?


És még egy utolsó kérdés ezzel kapcsolatosan: Mennyire jellemzőek a lopások, betörések a tanyákon?



2018. júl. 19. 18:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

1 éven belül megölnek a cigányok mint a szerencsétlen izraeli turistát.


Csak akkor menj oda, ha nem adod el a Bp-i ingatlanod, mert ha eladod, és abból költözöl le a cigányok közé, akkor onnan soha nem jutsz már fel Bp-re.



Persze, ha ennyire vonz a pusztai betyárélet, akkor nincs mit tenni, menj.

2018. júl. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Azért egy tanyát vinni egyedül nem gyerekjáték. Akad ott annyi tennivaló hogy még. Ha csak füvesítve lenne az egész azt is 2hét lenyírni.
2018. júl. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Tipikus, minden realitást nélkülöző álmodozó vagy!

Nekem megvan a bp-i, belvárosi lakásom, de Pest m-ben falun élek, nem is rossz helyen, 35 perc Budapest.

Mégis azt látom, hogy akik Bp-ről jönnek le, azok nagy része nem tud megszokni, aztán mivel a pénzt eltapsolták itt keserveskednek, elhanyagolt kertekkel, pusztuló házakkal, nyakig a depresszióban. Egy részük áron alul eladja a házát és felszívódik valahova, lehet, hogy Pestre albérletbe.

Kevesen találják fel magukat a tősgyökeres budapestiek közül, pedig kisebb váltás, mint tanyára menni. Az még egy mindenhez értő falusinak is komoly váltás.

Nagyon okosan írták előttem, hogy ne számold fel a pesti kecót, hanem vegyél egy tanyát - gombokért kapsz - és próbáld meg! Legalább egy életre eldöntheted, hogy neked való, vagy sem, ... de fogadjunk?

2018. júl. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Én tuti nem tenném, de ha ez vonz, akkor gyűjts pénzt, és önerővel, vagy önerő plusz hitellel vegyél egy tanyát és a budapesti lakást add ki. Így anyagilag nem lennél kiszolgáltatva, és van visszaút.
2018. júl. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Estádio de Felchút ***** válasza:
85%

De miért alföldi tanya? Meg megint a kérdés: mire gondolsz "belváros" alatt?

Egy V. kerületi lakás árából gyönyörűszép, takaros kertes házat tudsz venni bárhol az országban. Tanyára biztos, hogy nem mennék, de egy kertes házat mondjuk Agárdon, vagy Nagykovácsiban el tudnék fogadni :D

Vagy ha Alföld,akkor valahol a Tiszához közel, szép kisvárosok vannak arrafelé is.

2018. júl. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Egyedül semmiképp sem mennék tanyára, de családdal sem. Félnék is és rengeteg munkával is járna, ami nem megoldható "rendes" munka mellett. Elég nekem a kertünk rendben tartása is.
2018. júl. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

Sokan elgondolkodnak ezen, de tényleg jönne a kiábrándulás elég hamar. Szerintem a tanyasi életre születni kell.

A vidékre települő városi emberek többnyire olyan falvakba mennek, ahol hozzájuk hasonló, korábban városon élő emberek vannak. Én is, ahogy haladok a korral, és elkezdett fárasztani a város, szívesen kitelepülnék egy eldugott faluba, de csak olyanba, ahol vannak hasonszőrűek, vagyis értelmes emberek, akikkel el lehet beszélgetni egy kávé mellett, és nem csak arról, hogy hányat fialt a koca.

Nehéz ügy.

2018. júl. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

#7

Esküszöm, minden rosszindulat nélkül mondom neked, hogy életvitelszerűen te ne költözz falura!

Az ilyenekből lesz aztán, aki félév múlva menne vissza, mert a falu kidobja magából, mert lenézed őket, holott azt hiszed, hogyha odacuccolsz, másnap már te leszel a polgármester.

A jegyző, az orvos, a patikus, állatorvos, tanító, nem fognak sorban állni, hogy veled barátkozzanak, meg nem is nagy sikk egy öregedő betelepülővel barátkozniuk, akit senki nem ismer és még nem bizonyított semmit.

Akik szóba állnak veled, ha te közeledsz feléjük a szomszédaid, a boltos, esetleg a postás, de csak ha átmész a rostán és emberszabásúnak bizonyulsz!

Meglepődnél, hogy falun is mennyi a diplomás és rendszerint a legközelebbi városban dolgoznak, nem nagyon fognak téged szórakoztatni, meg lehet, hogy nem is leszel nekik elég jó.

Az idősebbek között is több az értelmes, életrevaló (kivéve aki beteg), mint a városban, mert egészségesebben élnek.

Persze ezt neked úgyis hiába magyarázom, mert te lenézed őket, pedig nagyon meglepődnél!

2018. júl. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

8-as vagyok és még annyit:

Közel 15 éve élek falun, de még emberrel nem beszéltem a disznófialásról (nem is nagyon tartanak már disznót) viszont rengeteg hasznos dolgot megtanultam itt az életről, az egymásrautaltságról, a bizalomról, a segítségnyújtásról, a barátságról, az összetartásról ...és még sok minden igazán fontos dologról.

Ja és nem csak az M1-et nézzük!:)

2018. júl. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%
A Budspedti lakást el ne add. Mert földönfutó leszel. Az önfentartást felejtsd el. Az csak sok hektár földel és gépekkel megy. Úgyjársz mint sok Budapesti. Eladnak egy vsgy két lakást. Lejönnek vesznek egy házat. A fennmaradó pénzt elverik. Kertben kétméter gaz. Visszamennének de már nem tudnak.
2018. júl. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!