Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti mennyi idő után találtatok...

Ti mennyi idő után találtatok családi házat?

Figyelt kérdés
Falun, vagy kisvárosban. Nálunk van vagy 50 eladó, de nincs olyan amire ne tudnék valami ellenérvet mondani... Ami meg jó lenne, az meg drága.
2018. júl. 21. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb 6 hónap elteltével ,városhoz nagyon közeli,jó frekventált faluban .Nagyon sokat néztünk meg,de olyan nem volt ,ahova csak költözni kellett volna .
2018. júl. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

én 85-öt néztem, a főnököm két évig keresett, kb. 150-200 at nézett meg és sokkal többet hívott fel.

Türelem :)

2018. júl. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mi még "csak" 11-et... de nincs olyan amivel ne lenne valami. De szerintem nem is lesz olyan, aminél minden stimmel. Vagy a környék, vagy a házzal van valami, vagy az elosztás idétlen, vagy a telek mérete nulla. Én nem értem, régen pl. miért volt olyan divat a fürdő-wc egybeépítés? Azon bukott volna el a költségvetésük, ha külön helyiségbe építik?
2018. júl. 22. 07:47
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

"Ami meg jó lenne, az meg drága."


Ezen van a hangsúly. Lenne olyan, amivel elégedett lennél, de nem vagy hajlandó megfizetni az árát.


A többi, ami olcsó, az meg azért van olyan áron, mert valami nem stimmel vele (amiket írtál).


Amúgy türelem, szerintem 2 év múlva diszkont áron lehet majd vásárolni.

2018. júl. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem... Amíg lesz CSOK, meg hasonlók, és azt hiszik az eladók hogy terem a pénz a zsebbe, addig nem. Meg 2 évet nem akarok már várni.
2018. júl. 22. 09:12
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a vásárlás nem kizárólag a családi házaknál nehézkes.


Mi Budapesten nézünk lakást. Két éve nézelődöm, kb. 3-4 ezer! lakást néztem meg a neten, rengeteg volt amelyiknél telefonon érdeklődtem, majd ráálltam az írásos-kérdezős, majd telefonon időpont egyeztetős verzióra.


Tudom, személyesen megnézve az igazi, de ahhoz kell egy fél nap, egyeztetsz, felmész, hazamész...aztán ha nem tisztázol előre pár kérdést ami kimaradt, és vélhetőleg ez a lényeg, teljesen fölöslegesen nézed meg.

Egyik sem tökéletes, ez tény. De ahogy nézelődsz, úgy alakul az elképzelésed a megvalósítható/elérhető felé.


Ráadásul ha valaki eddig társasházban élt, családi házra vált, vagy fordítva, meg kell tanulni mit is kel fontosnak tartani, kiemelten megnézni.


Mi családi házban élünk, társasházat nézünk. Még a közepes méretűt is kicsinek látjuk.


Ha valaki falun árul családi házat az általában örökölt ház, vagy városból leköltöző nem találta meg a számítását és visszamenne.

Aki örökölt házat árul ott számítani kell arra,hogy idős ember lakta aki már nem költött évek óta rá, a gyereke pedig vélhetően a városi árakat veszi figyelembe.


Aki városból költözött le, majd vissza szeretne, az szintén olyan árat kérne amiből tovább tud lépni.


Aki teljesen rendben tartott házat árul az viszont nagyon megkéri az árát, ami valahol jogos is, hiszen ezek a házak általában nagyok, mindennel felszereltek,parkosítottak. Az árat valóban megérnék, de ott, falun, ezek az ingatlanok azért az árért amennyit ténylegesen érnének eladhatatlanok.

2018. júl. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 +1 ez így van, tudomásul veszem. De hogy ennyire nehéz legyen találni egy épkézláb, jó állapotú és helyen lévő ingatlant...
2018. júl. 22. 13:36
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Májustól novemberig kerestem, legalább 30-at néztem meg, miközben a másikat árultam. Mire eladtam, ezeket elvitték, végül a neten találtam meg a megfelelőt, mélyen áron alul. Devizahitelesek voltak, nagyon gyorsan megegyeztünk, nekem a vevőm már fizetett. Csak készpénzért adták.
2018. júl. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Állíts fel magadnak egy sorrendet. Első helyen a csak kissé tér el az elképzelésedtől, kisebb hibákkal. Kettő: erre költeni kell, nem is keveset. 3. Végső esetben ez is jó. Hibátlan nincs. DE óvakodj az osztott-osztatlan közös dolgoktól!
2018. júl. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sikerült végül házat venned? Mi nagyjából fél éve keresünk, de kezdek nagyon elkeseredni, pedig még hitelt sem akarunk felvenni, készpénzre vásárolnánk ... igaz, nem vagyunk túlságosan eleresztve, de nem hiszem, hogy óriási igény lenne, hogy 35 millióért ne egy vályogot vagy teljesen felújítandót találjunk.

2022. nov. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!