Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi van akkor, ha a vásárolni...

Mi van akkor, ha a vásárolni kívánt ingatlan nagyobb mint a megengedett beépíthetőség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most tervezek házat vásárolni. A meglévő épület nagyobb, mint az övezetre előírt maximális beépíthetőség mértéke.


Ebből lehet nekem később gondom?

Előfordulhat olyan, hogy később kiderül és visszabontatják velem?

Bevédhetem magamat azzal, hogy én már így vettem?



2018. júl. 23. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Kérdezzed meg a polg.mesteri hivatal építési osztályát.
2018. júl. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Ne kapkodj!

Azt kell megvizsgálni, hogy mikor engedélyt kapott akkor mi volt a szabály! Mert lehet, hogy a HÉSZ változott közben!

2018. júl. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

Ne aggódj, te már jóhiszemű vagy.

Nem fogják lebontatni, mert így vetted

2018. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

"Bevédhetem magamat azzal, hogy én már így vettem?"


Nem igazán. Viszont perelheted az eladót. Aki viszont azt mondja majd, hogy ő mondta, hogy nagyobb, te meg mondod, hogy igaz, hogy mondta, de nem számoltátok az árba, hogy nem szabályos, amire azt mondja, hogy a piaci árak meg miegymás. Pár év pereskedés és már kedved sem lesz élni benne.


Hallgass #2-re. Több olyan eset van, amikor előfordulhat nagyobb beépítettség. Fontos lenne tudni, hogy mi az oka, hogy kapott engedélyt és az engedélynek megfelel-e a valóság.

2018. júl. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez egy teljesen kész lakóház? Laktak is benne? Vagy csak nyaraló? Zártkerti ingatlan?
2018. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Laktak is benne, kb 20 éve így van már. Az eredeti házhoz lett hozzáépítve anno 2-3 szoba.
2018. júl. 24. 11:19
 7/10 A kérdező kommentje:

A helyi építési szabályzatban van egy ilyen mondat:


"Az OTÉK-nak, övezeti előírásoknak nem megfelelő beépítés az elavulásig fennmaradhat,

azokon bővítés, átalakítás, tetőtérbeépítés csak az OTÉK és jelen rendelet előírásainak

megfelelően végezhető, és abban az esetben, ha az új építmény a szomszédos telkek

beépítési adottságait nem rontja."


Ezt segítenétek értelmezni?

2018. júl. 24. 11:22
 8/10 anonim ***** válasza:

"Az OTÉK-nak, övezeti előírásoknak nem megfelelő beépítés az elavulásig fennmaradhat,"


Ez abban az esetben áll fenn, ha az épület a korábbi mint a jelenlegi szabályozás (amit írtam is, hogy az építés (bővítés) korabeli jogszabályok a mérvadóak. Ekkor az épület addig maradhat míg le nem kell "bontani".


"azokon bővítés, átalakítás, tetőtérbeépítés csak az OTÉK és jelen rendelet előírásainak

megfelelően végezhető,"


Természetesen a fenti épületet karbantarthatod, felújíthatod, a tetőterét beépítheted, de ekkor már a mai vonatkozó jogszabályoknak kell megfelelned.

(homlokzatmagasság, építménymagasság stb.)


"és abban az esetben, ha az új építmény a szomszédos telkek

beépítési adottságait nem rontja."


Ha pl a meglévő épület nem nincs megfelelő távolságra a szomszédtól (jelen előírás szerint) akkor csak olyan felújítást végezhetsz és olyan módon, hogy a vonatkozó jogszabályoknak megfelelő előírások (pl tűztávolság) betarthatóak legyenek. Előfordulhat, hogy nem nyithatsz ablakot, vagy csak tűzgátló szerkezetet építhetsz be.


Kellene ismerni a pontos esetet és akkor többet látnánk, mert ez így csak találgatózás.

2018. júl. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Közben kiderült. A lényeg, hogy 10 év az elévülési idő. Tehát, ha lehet igazolni, hogy 10 éve úgy van már az épület, akkor nem bontathatják vissza.
2018. aug. 6. 12:07
 10/10 anonim ***** válasza:

"Tehát, ha lehet igazolni, hogy 10 éve úgy van már az épület, akkor nem bontathatják vissza."

Várj! Ez lenne a fennmaradási engedély és csak a bírság elévülésére vonatkozik! Ez csak abban az esetben van így, ha egyébként minden szabálynak megfelel az építmény, csak engedély nélkül épült. Ha az építés korabeli szabályoknak sem felel meg, akkor nem kaphat fennmaradási engedélyt => akár bontási kötelezés is lehet!

2018. aug. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!