Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lenne egy ingatlan a részemre,...

Lenne egy ingatlan a részemre, csak lakik az utcában kisebbségi és fel kéne újítani, bevállalnátok?

Figyelt kérdés

Budapesttől 35km-re, vidéken lenne egy kertes ház.

Megkapnám ingyen, de olyan feltétellel, h nem adhatom el.

De jogilag a tulajdonomba kerülne.


Fel kéne újítani 7-8 millióért, mert nem jó a fűtés, nincsen klíma, fürdőszobát megcsinálni stb.


Azonban lakik az utcában ettől a háztől talán 7 háznyira egy nagy létszámú kisebbségi család. Tudomásom szerint még nem volt baj velük.

Viszont amikor ott voltam, akkor fura volt, h olyan sokan kint vannak az utcán. Amikor arra bicikliztem se volt gond, viszont kiszaladt egy kutya tőlük és megugatott. Úgy nézett ki, h a kaput nem csukják.

Aludtam már ott pár estét, nem volt zaj.


Budapesthez képest ez nekünk vidék.

Viszont Pesten 155ezerFtért lakunk havonta + a rezsi, ez volt a legnormálisabb, úgy, h ne kelljen 1 órát utazni a melóba. Annyi, hogy van klíma, normális bútorok, meg lehet hol parkolni. Szeretjük, de drága, olcsóbb lenne 30-40ezerrel havonta de az már rosszabb lenne jóval és még az is sok lenne. A lakhatás elviszi az egyik fizetést teljesen.


Viszont nemtudom milyen kisebbségiekkel egy utcában lakni. Ez is fura, h a kutya kiszaldt rám.

Lehet felújítom aztán pokol megszívom ez miatt.


Munkám az lenne azon a településen ahol a ház van, kb. ugyan annyit keresnék.


Fővárost se szeretem, nem élem a zajt, a büdöset, a sok embert. Nem is igazán járok el sehova és így jól elvagyok.


Viszont foggalmam nincs milyen lenne az élet ilyen szomszédsággal. Elvileg vidéken ez is előfordul kertvárosi övezetben, h egy-egy kutya kiszalad és megugat, rászalad az emberre, de én ezen is beparáztam, mármint szokatlan például egy Pesthez képest ahol ilyen nem igazán van.



Első kérdésem itt gyakorin, légyszi csak az írjon aki normálisan tud válaszolni, hülyeségekhez nincs kedvem.



2018. aug. 17. 16:26
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
6%
Laknatok-e olyan helyen, ahol az utcában cigányok is vannak? Ne köntörfalazzunk. Faca kérdés a huszonegyedik században.
2018. aug. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
86%
teljesen jogos a kérdés, a másik, hogy azért rendesen kell rákölteni, vajon megéri e?
2018. aug. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
Sok negatív tapasztalatom van a kisebbségiekkel, de ennek ellenére nem okozott gondot, hogy az utcánkba költözött egy nagyobb család, nem lett velük problémánk. A nem csukják a kaput és ki megy a kutya a mi utcánkban is gond, csak nem kisebbségi családnál. Rossz szomszédság bárhol lehet. Ha bizonytalan vagy tölts még ott pár napot, hasznos lehet.
2018. aug. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
92%

Költözz oda 1-2 hétre, amíg még jóidő van.

Fűtés addig úgysem kell. Klíma helyett meg ventilátor.


Azon idő alatt azonnal kiderül, hogy hosszú távon hogyan bírnád.

2018. aug. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
87%
A mi utcánkba is laknak tartalékmagyarok,igazából nincs velük baj,annyi hogy állandóan nyomatják a zenét,főleg segélykor.Az hogy a kutya megugat kb annyira furcsa minthogy egy madár csiripel..a falusi olaszok vagy nem zárják a kaput vagy nincs is kapu.Helyedben ott tartózkodnék-aludnék pár hetet hogy lássam mi a pálya,utána döntenék.
2018. aug. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
66%

Ha ingyen adják, annál jobb lehetőség nem is lehetne.

Nem értem a kérdés felvetést sem.

Bárcsak nekem is adnának csak úgy ingyen egy ingatlant, én tudnám mit kellene csinálni.

2018. aug. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
65%

Amit ráköltenél (7-8 millió) azon már tudsz venni ilyen helyen (Pest megye pesti része, Bp-től 35 km-re) olyat, ahol nem kell kompromisszumot kötnöd.

Nekem az a része elfogadhatatlan, hogy az a kikötés, hogy nem adhatod el. Ez teljes képtelenség a jövőt illetően.

(Bár cigányos utcában nem is nagyon tudnád eladni.)

Én biztos nem nyomnék egy ilyenbe 8 millát.

2018. aug. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

45-50 millió felett vannak ott és a környező aglomerációkban kertes házak.


Nyílván ha muszáj lenne eladhatnám. Csak egy már nem élő rokon építette ezért érzelmi értéke van többeknek is a családban.

2018. aug. 17. 17:57
 9/41 anonim ***** válasza:
94%
Azért jó lenne tudni hogy kapod úgy hogy nem adhatod el. Ha a nevedre se kerül eszedbe se jusson rá költeni. Ha tiéd lesz csak valaki haszonélvezetet rakat rá azvazért jobb de nem az igazi. Pl ha a szüleid nagyszüleid az még elmegy. De beleölsz pénzt és ha lépni ell akkor se tudsz. De ha elfogadod hogy ott élsz jó lehet , márpedig Budapestől 35 kilóméterre az azért nem egy rossz dolog. Sokan örülnének ilyen lehetőségnek. Teljesen jogos a felvetésed a kissebbséggel kapcsolatban. Akibezen háborog még nem lakott közelükben. De nem közvetlen szomszédok és viszonylag távol laknak. És ha nembis problémásak. Összességében nem rossz lehetőség.
2018. aug. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Jogilag enyém lenne a ház teljesen. Ha nagy bajba lennék akkor el is passzolhatnám. De mivel érzelmi értéke van a családban, ezért ha csak úgy eladnám és vennék belőle egy panel lakást mondjuk, ezzel bánatot okoznék. Szóval azt nem csinálhatom meg, h beköltözök, felújítom aztán áh mégse tetszik, elpasszolom.


Több mint 35km amúgy elírtam, 70-80perc kocsival pl. a 8-ba beérni, ha nagy a forgalom.

Nem is fontos, mert biztos nem utazgatnék.


Nagyvárosba nem igazán szeretek lakni. Viszont nemtudom milyen lenne máshol élni. Az, hogy pár éjszakát ott vagyok élvezem, nyugis, jó. Bár az, h nincs rendes fürdőszoba, fűtés, meg klíma se és a net sincs bekötve, ezek rontják a komfortot nagyon.

Olyan ajánlantot kaptam, h 7-8milla között meg lenne csinálva minden a házon, új fűtés meg be lenne klímázva, le lenne szigetelve, szépen ki lenne csempézve, festve. Egy igen jó ház lenne.

Annyi pénz még lenne is mondjuk fele hitel. De így albérlet mellett amúgy nem lenne házam, lakásom Bp-n sose, hitellel se, lehet ha eladósítanám magam akkor egy másfélszobás panel lenne, de akkor is fizetném a hitelt 15-20 évig. Így akkor 8 millából úgy lennék, h nincs albérleti díj és felújítottba vagyok.

Csak nem ismerek ott senkit, bár rokonaim laknak a közelben velük jóban vagyok, de haverok nincsenek ott. Mondjuk a párommal mennék, meg amúgy sincs sok haver itt se, talán 2.

Meg ez a kertművelés is fejben jól néz ki, meg nagyon szeretem a természetet, túrázni is, de 1500m2es kert van ott.

Meg ilyen ingerek se értek még eddig, h kimegyek a házból és az utca sarkon ott bandáznak, meg rámszalad a kutya. Bár amikor ott voltam köszöntek meg normálisak voltak, de akkor is kicsit más világ. Viszont annyira nem lehet nehéz megszokni. Nem hiszem, h megér havonta 155 ezret, h olyan környéken lakjak ahol nincsenek kisebbségiek. Meg hiába nincsenek itt, attól bolondok vannak itt is, csak az már megvan szokva szerintem.

Azért át kell gondolni, hiába csak pár millió hitel, az is sok nekem. Vennék egy 2 szoba plusz nappalis lakást garázzsal, akkor meg lenne minimum 30 millia adósságom, jelzálog, kezeseket bevonni, párommal közös hitel stb, aztán lehet a szomszéd lakásba meg nem, hogy kisebbségi, de balhés, bűnöző kisebbségi család költözne. Ilyen is lehet.

2018. aug. 17. 19:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!